• Fantasy

Dům s tajemstvím (2014) (TV film)

Pes je nejlepší herec filmu. Škoda, že něco, co by se dalo zpracovat jako parádní thriller s parádní atmosférou, dopadlo naprosto mizerně.

Vytí vlkodlaků: Znovuzrození (2011) odpad!

Zcela nerozumím faktu, jak je možné, že film dosáhl celých 30%. Možná "hvězdy útěchy" za pobavení? Zajímalo by mě, zda tvůrci filmu věřili, že půjde o dobrý snímek a jestlipak herce nadrogovali, aby jim kývli na natáčení. Nic víc asi není třeba dodat.

Elitní zabiják (2014)

Nikdy bych nevěřila, že dám tak nízké hodnocení filmu, ve kterém se objeví Bruce a Rain vedle sebe. Dvě srdcové záležitosti. Na Brucovi mě vždycky bavilo jeho hraní, i když bylo v akčňácích vždy stejné a pro některé nuda, byla to prostě klasika, připomínalo mi to dětství se smrtonosnou pastí a patřilo to k tomu. Ovšem u tohohle filmu jsem nestačila zírat na to, jak se to ani jemu nepodařilo. To už i "začátečník" Rain mi připadal věrohodnější, přesto, že (i když mu fandím) trvám na tom, že jako herec se má ještě hodně co učit, dost přehrává a zvláště u anglicky mluvících filmů se až příliš snaží dávat si pozor na svůj akcent. A přes tohle všechno mě přesvědčil více než Bruce (umí se prát a to se mu musí nechat :)). O ostatních ani nemluvě. Nijak mě prostě nikdo z nich nezaujal, nikdo nevynikal... Co se scénáře týče, asi mi mohlo sem tam něco málo uniknout, vzhledem k tomu že jsem měla možnost vidět pouze originál bez titulků, a vlastně asi i doufám, že mi něco uniklo, protože pokud ne..... Pak snad ani není nutné u filmu nějak dávat pozor na zvuk. Obsazení nějakých slečen ve filmu jsem taky skoro ani nevnímala. Pánové si možná všimnou, kdo ví, asi je na ně hezký pohled, ale zapojení jedné jako otravné osiny v zadku se snahou navnadit jiskření mezi ní a tatínkem její kamarádky bylo spíše nežádoucí a vyvolávalo ve mně spíše "ewwww" než "wow" a zdrogovaná dcerka která by zasloužila spíš pětadvacet na holou než pětadvacet mrtvých zločinců pro záchranu jejího krku byla sice hlavní zápletkou filmu, ale naprosto postradatelnou. Co mě ovšem nejvíc "dostalo" (rozhodně ne v dobrém smyslu) je závěr... (spoiler->) Nejobávanější záporáci se celou dobu jeví jako neporazitelní a tak bych alespoň čekala nějaké důstojnější ukončení. Nejzajímavější scéna je asi bitka Raina s Jasonem na hotelové chodbě, kdy už jsem si říkala, že to snad fakt vypadá na trochu zajímavější závěr kde snad bude i nějaké to napětí, ale pak prostě bum, ztracená velkorážka na zemi, vyčítavý pohled před pádem z balkonu a mě snad skoro až mrzelo, že záporáci nevyhráli, protože by alespoň vyhráli zaslouženě. Pocit z filmu, na který jsem se opravdu těšila = "Achjo!"

Sex Tape (2014)

A tak... Humor úplně nechyběl, nadsázka (alespoň doufám, že to bylo s nadsázkou myšleno) taky ne, i když jsem si dost často v kině říkala, že některé scény mohly být mnohem kratší a byly zbytečně natahované ve snaze být co nejzábavnější, což už pak přecházelo spíš ke sledování času a toho, za jak dlouho že to má vlastně končit. Trochu to pak sklouzlo do trapného klišé kdy se nakonec Jack Black (možná spoiler?) z drsného majitele porno serveru ukáže jako největší správňák s nejhlubšími myšlenkami a donutí pár zamyslet se nad tím, proč spolu vlastně od začátku spí. Jinak neskutečná reklama na "jabka", ať už úmyslná nebo ne, obzvlášť scéna kdy se hlavní hrdina velmi diví, že se tablet nerozbil při pádu z okna... Jestli ta tam nebyla zasazená jen z důvodu reklamy produktu, ale byla myšlena jako součást příběhu, pak..... Už bych raději nehodnotila vůbec.

Strážci Galaxie (2014)

Někdy si říkám, že je mi už trapné vychvalovat filmy od Marvelu, ale oni to prostě umí. Ať už je to jakákoliv "kravina", je to prostě se vším všudy, dobře zpracované, lehce stravitelné, vždy plné vtipu a nikdy nechybí ani dojemné ukápnutí slzy, vždy nějaké to poučení do života pro mladší (a ono vlastně i starší) diváky, jak to má být. Ze strážců jsem odcházela nadšená a to po všech stránkách. Vlastně ani zpracování nemám co vytknout a pokud tam nějaké mouchy byly, pak mě zbytek rozptýlil natolik, že jsem je vůbec neřešila.

Dárce (2014)

Nazvala bych to spíše nedotaženou myšlenkou. Takový projekt s krásným pokusem docílit, aby si lidi uvědomili, čeho si mají v životě a vůbec ve světě vážit, ovšem řekla bych, že 90% dnešních návštěvníků kina odejde s pocitem že byli na filmu bez příběhu a naprosto nepochopí že by si z toho snad i mohli něco odnést. Ani žádné emoce. Sice šlo o jakési love story na pozadí a o potřebu zachránit malého Gabea a tak dále, ale v podstatě to bylo jen jako ukazování obrázků bez skutečného prožití. Nechci to úplně odsuzovat ani nějak extrémně snižovat, protože věřím, že přesně z této myšlenky by se dal natočit poměrně nadupaný film, ale... První pokus selhal.

Věrný pes Čiko (1987)

Být to smyšlené, samozřejmě bych raději orodovala za veselejší atmosféru a šťastný konec (alespoň částečně šťastný) jako někteří. Zatím jsem neviděla americkou "novou" verzi, jen jsem slyšela o kolik je lepší, nicméně i tady dávám originálu plný počet. I když přiznávám, že hvězdičky možná více patří příběhu jako takovému, než filmařům nebo hercům, prostě to tak je a přes dojetí jsem už moc dalších věcí neviděla. A že to dojetí bylo obrovské...

Světová válka Z (2013)

Smekám klobouk dolů. I když nejsem nijak častý sledovatel hororových žánrů, z důvodu toho, že jsem prostě stručně a jasně "připo**ánek" a bojím se pak klidně i sebe sama, sem tam se ráda podívám na něco tomu žánru alespoň podobného a přesně za to většinou označuji zombie filmy. Problém ale je, že dnes už je většina koukatelnějších zombie filmů točena jako komedie a pokud tak není točena, pak se jí stejně začne podobat (viz. Resident Evil - i když ty filmy zbožňuju, právě u nich už někdy od půlky druhého, možná třetího dílu, jsem přišla o skutečné napětí a přešla v hledání dalších absurdit pro zasmání - a vlastně i další). Většinou platí, že prostě čekám, co přijde. A když přesto přijde něco nového, brzy to omrzí a když to zrovna neomrzí, pak zbytek filmu stojí tak nějak za nic. World War Z byl pro mě naprostou výjimkou. Ano. Bylo tam vlastně téměř vše, co bych jako divák od zombie filmu očekávala. Bylo tam i to, čemu se v jiných filmech směju (opět jako příklad uvedu super zdatné, rychlé a bojeschopné zombíky z Resident Evil), ale v tomhle filmu mi to nepřišlo k smíchu. Vlastně jsem ani neměla čas se nad tím pozastavit. Možná, že kdybych si film pouštěla vždy po uzavření každé scény s nějakou pauzou, přišla bych na různé nedostatky, ale když se na něj podívám jako na celek, nevím, zda tam nějaké jsou, protože nemám čas nad nimi přemýšlet! Už hodně, hodně dlouho jsem neviděla film, který by mě udržoval v takovémhle levelu napětí. I to Frisco, co jsem si otevřela a držela celou dobu u sebe, zůstalo téměř netknuté a akorát z toho mého "objetí" zteplalo, jak jsem s otevřenými ústy hltala každou další scénu a zapomněla na nějaké chutě. Nevěřila bych, že do jednoho dvouhodinového filmu zvládnou nacpat snad více klíčových scén, než se doposud staly ve všech řadách Walking Dead. Někdo mi tohle říct, čekala bych přeplácaný biják. Ale ani to se nekoná. Nevím, možná se až příliš vžívám do dějů a filmy moc prožívám a možná proto tomu nedokážu nic vytknout. I když souhlasím s mnoha poznámkami v mnoha komentářích (např. o nedořešeném původu viru a pod.), pro mě, jako pro diváka, je film přesně takový, jaký být má. Kdo ví, možná, kdyby se tam více řešilo, kde vir vznikl a další pro některé chybějící informace, vznikla by přesně ta hluchá místa, kdy bych přemýšlela nad tím, jestli je to opravdu informace, kterou potřebuji, jestli dává odpověď smysl a jestli je vše v pořádku. A pak už bych možná hvězdičky strhávala. Za mě však - plný počet!