• Pohádka

Boty plné vody (1976)

Tři povídky, tři styly, tři odlišné obsahy - 1. povídka (80%) laděna do komediálního hávu, 2. povídka (65%) lyrická, třetí (75%) akční

Spalovač mrtvol (1968)

Herecký koncert R. Hrušínského ve strhujícím filmu, z kterého mrazí. Velmi silný zážitek.

Vlkodav z kmene Šedých psů (2006)

Velmi příjemná podívaná, kterou sráží místami přeefiktivnost, kde se divák ztrácí a neustálý pocit z toho, že kdejakou scénuu člověk zná z jiných zdrojů.

Ken Park (2002)

Provokující zobrazení nudy americké mládeže

Varan vs. Kobra (2005) (TV film)

tohle nemohlo děsit ani malý děti, ale nenudilo to a bylo to zábavné

Borisek, malý seržant (1975)

Samozřejmě, že film je poplatný době vzniku, ale rozhodně mu nelze upřít několik velmi silných až psychologických scén. A ačkoli film měl být směřován na dětského diváka, tak jej kvůli svému obsahu spíš ocení dospělý divák (teda pokud v něm nebude hledat politiku)

Mys Dobré naděje (1975)

Škoda nevyužitého potencionálu. Začátek slibuje akčněji pojatý film z 2.svět. války (záměrně neuvádím válečný) a postupně přechází až do téměř lyrické roviny, přesto film nenudí. Nevím, zda-li to byla náhoda či pocta Sedmi statečným, ale nemohu si pomoci postava O.Lackoviče mi stále od začátku do konce připomínala právě jednoho z těch statečných.

Saló aneb 120 dnů sodomy (1975)

Geniálně provokující alegorie "zla", která těží z hnusu, nechutností a přesto naprosto geniálních scén (obzvlášť závěrečná brutální poprava je něco uchvatného - ne pro svou nechutnost, ale pro své zpracování, které jde perfektně ruku v ruce vizuálně a zvukově)

Na Brusel, Vávro! Na Brusel! (2009) (divadelní záznam)

Jako celek představení absolutně nefunguje, pokud vytrhnu jednotlivé pasáže, tak se pohybuju mezi výbornýma scéna a vyloženě trapnýma.