Vetřelec (1979)

V mnoha ohledech kopíruje Kubrickovu Vesmírnou odyseu, ať už to jsou dějové sekvence nebo obrazová forma. Nutno však říct, že to celé vykrádá docela zdatně. Nemohu si však odpustit také tvrdou kritiku. V tomto snímku jsem našel mnoho nešvarů a hloupostí. Opět uvedu jeden příklad za všechny. Ve větrací šachtě na místo toho, aby Dallas mířil svítilnou před sebe, aby vůbec něco viděl, tak si raději svítil přímo do obličeje. Je to asi tak, jako kdyby někomu hořel slamník a on se rozhodl běžet pro benzín k OMV.

Od soumraku do úsvitu (1996)

Prvních 20 minut velmi dobrých. Posledních 40 minut hrozně špatných.

Kavkazský zajatec (1996)

Opravdu velmi dobré. Realistické. Pro mě nečekaně dobrá režie. Velmi osobitý originální humor. Skvělé herecké výkony. .... Kdo by to byl řekl.

Evropa (1991)

Námět je mimořádně zajímavý, jeho zpracování do scénáře také velmi dobré. Po formální stránce působivé. Jen bych se trochu pozastavil nad užitím promítacího plátna, které nebylo vždy povedené, a nad užitím barevného filmu před ("černobílým") promítacím plátnem. Toto na mě působilo až na pár výjimek velmi rušivým dojmem.

Saw 2 (2005)

Možná je to důstojné pokračování, ale až příliš mi to připomínalo průběh Kostky (především postavy a jejich chování) a také si to hodně vzalo z Mlčení jehňátek. Obávám se, že třetí, čtvrté a další pokračování budou schématické a jediný přínos bude v tom, jak originálně někoho zabít.

Zoufalé manželky (2004) (seriál)

Na první pohled rozpoznatelný vliv několika amerických seriálů, Twin Peaks, Sex ve městě a Gilmorova děvčata. Přičemž z těch posledních dvou si tento seriál bere spíš to lepší. Jinak buďme schovívaví, když jde o televizní seriál. Je to v celku dobré.

Dannyho parťáci (2001)

Slabé, slabé a ještě jednou slabé. Scénář velmi podprůměrný, režie absolutně bez nápadu chrlící jedno režijní klišé za druhým, které totálně nepasuje do daných situací. Tisícero chyb. Jeden příklad za všechny: Clooneyho zmlátí jeden kulturista a je samá podlitina, hned v následujícím záběru má Clooney tvářičku tak čisťoučkou, jak jen to dovedou Hollywoodští maskéři. Mám pocit, že Soderbergh tento film točil na první dobrou ve stylu "nikdy nekončících seriálů. Herecké výkony tomu rozhodně odpovídají.

Horákovi (2006) (seriál)

V tomto seriálu (jak se zdá) je sice namrskána spousta nereálných situací a laciná zápletka na kvalitě nepřidává. Jestliže to má ale být komediální seriál, tak v tomto žánru by měl člověk ledacos odpustit. Hodnocení odpadu je ustřelené !!!

Klub rváčů (1999)

Dobrá, když si člověk uvědomí smysl tohoto díla, který tam leč slabý přece jenom je, tak mě napadá: "Proč se to muselo natočit sakra zrovna takhle?!" Tohle je pro mně jeden z mnoha diváky oslavovaných snímků, na které se lze dívat pouze jednou. Hrají si na různá šokující překvapení, které napodruhé fungovat prostě nemohou. Aby k nějakému překvapení vůbec mohlo dojít, tak se scénárista musí dopustit řady "ementálových" nešvarů, které divák registruje až zpětně ve chvíli, kdy se ono překvapení dostaví. Kromě zmíněného nemá další smysl se zabývat příšernou vykonstruovaností tohoto dílka. Ale abych jen nehanil, tak musím uznat, že snímek byl po obrazové stránce perfektní, mně by se ale takováto forma líbila u úplně jiného snímku, no nevadí. Neoddiskutovatelné jsou výborné herecké výkony.