Křižovatka smrti 3 - Tentokráte v Paříži (2007)

Celkom dobre som sa bavil, takže svoj účel to splnilo. Tri hviezdy si to teda každopádne zaslúži, aj keď na druhej strane je tam dosť veci, ktoré sa tomu dajú vytknúť. Ale pre tentokrát to už necham tak... Len dúfam, že štvorka už nebude. = 60 %

Vánoční příběh (1983)

Taký na pohľad obyčajný film, ale podaný tak putavým spôsobom som ešte nevidel. Bavil ma ako malého a baví ma aj dnes! = 80 %

Byl jednou jeden král... (1954)

Naozaj jedna s najlepších, keď nie najlepšia česká/-oslovenská rozprávka. Nikdy ma neomrzí a to predovšetkým hlavne vďaka hereckej dvojke Werich, Burian. = 95 %

Zaříkávač koní (1998)

Dvoma slovami: " Krásny film ". :P Viac ktomu ani nenapíšem, pretože už je to dosť dlho čo som tento film videl, ale vždy keď na neho narazím stále dokáže vo mne vyvolať určité pocity. Jednoducho klasika... = 80 %

Navždy spolu (2012)

Musím súhlasiť z názormi "ostatných"... Za poslednú dobu fakt podarený romaticky film, ktorý človeka dokázal nielen zaujať, ale aj udržať až dokonca. Vo svojej podstate veľmi originálny a hlavne vyváženy snímok, ktorý rozhodne stojí za ďalšie pozretie. = 75 %

Tristan a Isolda (2006)

Slušne herecké obsadenenie(/výkony) a spracovanie je taktiež obstojne, ale na 4 hviezdy tomu stále čosi chýbalo. = 65 %

Já a moje příšera (2007)

Mňa tento film vôbec neoslovil a pritom takéto filmy vcelku môžem. Takže ani neviem čo konkrétne sa mi na ňom nepáčilo! Ale v každom prípade si ho v budúcnosti budem musieť ešte raz pozrieť. Možno potom zmenim názor. Pre tentokrát je to za dva *. = 50 %

Batman začíná (2005)

V prvom rade sa mi veľmi páči to realistické poňatie Batmana ako takého... to ma na tom asi najviac upútalo. Ono naozaj keby nebolo všeobecne známe, že Batman je comiksovka ..,tak by ma to miestami ani len nenapadlo. Výborne prepracovaný až do detailov prešpikovaný príbech/dej... Má skvelú atmosféru, výborný scenár a v neposlednom rade veľmi kvalitné herecké obsadenie, ktorý sa doslova predbiehali v tom kto to zahrá uveritelnejšie/lepšie. Akurát len Katie tak trocha za nimi zaostávala... Ale v zásade lepší štart tejto trilógie už dnes radiaci sa medzi "NAJ" si nikto nemohol želať. Pretože má to všetko čo taký dobrý film má mať. Od začiatku až dokonca majstrovsky odvedený kúsok ...nakoniec čo iného sa od "Mistra" Nolana dalo čakať... = 95 %

Prometheus (2012)

Doslova "prerozprávaný príbech" z minimom deja, ktorý možno čosi odhaľuje a doplňa pomyselnú skladačku, ale celkovo nič svetoborné. No od Scota som rozhodne čakal viac, takže o to väčšie je sklamanie. Po vizuálnej stránke je to síce výborne, ale ani to bohužiaľ nestačí na lepšie ako na 3* = 65 %