Soudný den (2008)

Film zachraňuje prvních 30 minut, protože mám pocit, že je musel točit naprosto jiný režisér. Na dalších 30ti minutách musela dělat stejná parta břídilů, která vymýšlela akční scény v jednom z "největších trháků" 90.let, jménem Vodní svět, akorát vodu vyměnili za písek a vodní skútry za motorky. No a kostýmy a úchylák v SM-oblečku jako by z oka vypadl těm ze šíleného Maxe. Na druhou stranu, šílený Max měl v hlavní roli Mela "bouchače" Gibsona, zatímco Soudný den má v hlavní roli holku s umělým okem, přičemž to umělé oko bylo pro příběh a celý film platný asi jako ledovec pro Titanic... ano, přesně tak, taky ho poslal ke dnu. Poslední půl hodina, a to opravdu dělám, že jsem tu bandu ze středověku neviděl, opět ušla a závěr nebyl vůbec špatný. Po tomto shrnutí by si film vysloužil 2*, ale přidávám ještě jednu za pěkné krvavé scény, které filmu dodaly potřebné grády a hlavně to udrželo moji schopnost vnímat film až do konce.

Prokletý klaun (2014)

Po pěkném masakru, kterým je "Stitches" z roku 2012, je tu další horor s klaunem v hlavní roli. Hlavním positivem "Clowna" je nápad. Nápad o tom, jak se z obyčejného taťky stane po dětském mase toužící monstrum. Jak říkám, nápad je skvělý, ale bohužel je naprosto nedotažený. Na místo utahaných pasáží by mohlo být víc krvavých scén a hlavně víc do příběhu. Strašně mě mrzí, že si režisér neužil víc transformaci. Od dob mouchy, je transformace nebo mutace člověka strašně zajímavým prvkem hororu a věřím, že by si našla mnoho dalších příznivců, kdyby to tady "rejža" trošku rozbalil. Mimo pár nedotažených věcí je to ale docela zábava a myslím, že v málokterém hororu uvidíte tolik dětí, které tady chtě nechtě natáhnou bačkory :P

John Doe: Vigilante (2014)

Velmi milé překvapení, kdy sériový vrah ospravedlňuje své činy tím, že odkrývá "tajný život" svých obětí. Je zajímavé, jak se prolíná vyprávění vraha, s vyprávěním policistů nebo jiných "svědků", a to je vykresleno videem, které vrah točil. Závěrečný moment mohl být asi propracovanější, protože dostat se k výslechu a před kamery svědků jen proto, abych zabil prakticky obyčejnou osobu mi přišlo zbytečné a opravdu to mělo působit pouze pro potěchu diváka, jakožto wtf moment. Bohužel to nevyšlo a být tou onou osobou někdo velice vlivný, určitě by to udělalo větší dojem. Pozn. ke komentáři od uživatele Flipnic: John Doe nebylo a není označení pouze pro nedopadené vrahy, ale pro jakoukoliv osobu, jejíž identita není známa - ve většině případů pro oběti, a to John Doe pro muže a Jane Doe pro ženu.

The Divide (2011)

Spousta nezodpovězených otázek, které by film udělali zajímavějším... škoda, že ani ke konci je nikdo nezodpověděl. Co to má za výsledek? Celé dvě hodiny jsou utahané, v půlce vlastně nevíte, kde to má začátek a jestli už je konec. Nebo jestli koukáte na něco úplně jiného, jenže pak si otřete slinu z koutku pusy a řeknete si ... SAKRA, pořád je to ten stejný film! Takže ne... opravdu nedoporučuji... Pro ty, kteří se cítí stejně jako já, tak ne, opravdu nevím: jak dlouho tam byli? Co dělají s těma dětskama v plastových rakvích? Kdo jsou ti lidé v obleku? Kde se to odehrává? Co bude dělat až jí v tom oblečku dojde kyslík? A spoustu spoustu dalších otázek, na které neznám odpověď... fakt zábava! :)

Poker Night (2014)

Naprosto perfektní a hlavně po dlouhé době svým stylem originální thriller. Od začátku do konce jste v napětí, což je na dnešní lavinu filmů, které se o to pouze snaží, prakticky zázrak. Jediné za co ztrhávám hvězdu je občas iracionální chování postav, jakožto zkušených detektivů. Samozřejmě chápu, že pokud by to tak nebylo, tak je film o polovinu kratší a hlavní záporák je v base :) Opravdu doporučuji, pro mě jedno z největších překvapení roku 2014!

Torture Chamber (2013) odpad!

Pojďme to vzít z druhé strany... Za co si Torture Chamber nezaslouží hvězdičku. 1) Za naprosto šílené herecké výkony, které bohužel nejsou ani k smíchu. To se týká nejen obtloustlé blondýnky, která si užila 5 vteřin slávy, ale i hlavním postavám, smějícím se a stále někam utíkajícím dětem. Nebudu ani mluvit o tom, že když už se kněz rozhoupe a chce něco provést ohněm posedlému klučinovi (který jen tak mimochodem vypadá jak lidoop z Planety opic), tak ho píchne nožíkem do oka s výrazem, že si z toho právě nadělal do kalhot. 2) Gore scény - ne vážně "gore scény" tady mají s gore žánrem společného asi tolik jako pračka s ořezávátkem... nemusíte být milovníci hádanek, abyste uhádli, že vůbec nic. 3) Triky - a to hlavně postavy, které běží proti kameře a najednou spadnou do propadliště, jámy nebo se svezou po klouzačce... jediné co je vidět, je prázdno - střih - postava v jámě - střih - smějící se dětsko - konec! 4) Příběh - ne vážně, o čem, že to bylo? Pokus o vyprávění story o chlapcích, kteří se sjíždějí tím, že inhalují deodorant ze sáčku, jeden zapálí zapalovač a tak vlastně vznikne opičí kluk? 5) Vážně je potom všem potřeba ještě další komentář proč tohle odpálit na měsíc? Na závěr bych si dovolil nesouhlasit s některými komenty, že být to natočeno před 30 lety, tak je to pecka... ne v žádném případě kultovním snímkům jako je Noční můra z elm street, satan přichází nebo třeba halloween, to nesahá ani po kotníky, a to že ten opičí chlapec byl ztělesněno zlo? Tak ten byl dobrej, větší strach nahání snad i Gargamel ze Šmoulů.

Oheň v oblacích (1993)

Úžasná hudba, která filmu přidala to, co jiným přehršel efektů. Bohužel mám stále pocit, že tomu něco chybělo. Dark skies jsou pro mě zatím nepokořeny, i když vím, že toto je o dost starší snímek. Pro fanoušky žánru povinnost a na jedno shlédnutí budou spokojeni stejně jako já... Pak se ale vrhnou na lepší verze jako již zmiňovaný Dark skies nebo třeba Fourth Kind.

John Wick (2014)

Někomu unesou dceru, někomu zabijou ženu i dítě... No a někomu prostě jen ukradnou pěknou káru a zabijou štěně... Tak či onak, vždycky se důvod najde... Důvod k pomstě... K pomstě, která má styl... A do tohoto konceptu jasně zapadl Keanu Reeves, který si mě po dlouhé době opět získal. Škoda jen, že se takových rolí nedrží stále... Chladná ruština, headshoty, stylová akce... škoda, že už je konec... Díky Keanu *potlesk*, jsi klasik!

Megan is Missing (2011)

Zklamání, závěr mohli taky klidně víc okořenit, když už první dvě třetiny filmu nechali jen na dvou náctiletých holkách. Nejhorší byly zpravodajské vstupy, kterými chtěli film udělat realističtějším, ale nad kterými jsem se jen zasmál a modlil se, aby už byl konec. Rozhodně doporučuji spíš snímek The Den, ale i tohle stojí za shlédnutí.

Temný případ (2014) (seriál)

Jestli chcete kouknout na všech 8 dílů naráz, tak jako já a věřte, že to jde velmi snadno, tak se koukněte na český dabing. Já jsem se na celou sérii díval v originálním znění a moje nervy zakusily Woody Harrelsona a jeho těžkotonážní artikulaci, a to ještě k tomu, jak já říkám s pusou na půl žerdi. Mluvení Woodyho Harrelsona je někdy opravdu otravné a za mě až moc přehrávané. Náš Mathew alias Rusty alias Batman (chraplák) to s artikulací zvládá lépe, ale pomaleji než jeho mluva už snad roste jen tráva. I obyčejné vyslovení jména Ledoux, protáhne takovým způsobem, že se mi snad zdálo, že při té scéně stihlo zapadnout slunce a vyšel měsíc. Tohle je samozřejmě jen individuální a asi jsem měl potřebu to napsat, protože jsem v podstatě kliďas, ale tohle mi dalo zabrat :) Co se týče celkového dojmu, tak jsem byl nadšen, osm dílů jsem opravdu zhltnul jedním douškem a jediné co mi chybělo, tak bylo více prostoru pro hlavního záporáka, pro jeho osobnost, jeho zvyky, jeho "čistou" práci. Takže pokud chcete po dlouhé době vidět kvalitní detektivku, která Vám připomene doby filmů Sedm, Mlčení jehňátek nebo Zodiaca, a ve které jeden z hlavních představitelů vykouří snad kamión cigaret, tak jste na správném místě.