The Den (2013)

Velmi milé překvapení - tajné kamery po domě vystřídala webka a telefon, duch naštěstí ani jeden, takže na otřepané klišé, akorát s jinou kamerou to nevypadá že? A taky není, náhodný "výzkum" se změní v perfektní stalking/snuff snímek, který Vás vtáhne hned po pár minutách. Pěkný nápad a mnohdy velmi lekavé scény, které hororový fanatik jako já vždy čeká, ale tady fungují!!

Transformers: Zánik (2014)

Nejprve je třeba říct, že předchozí díly Transformers mám rád. O tomto "pokračování" to ale říct nemůžu. Už po 20 minutách jsem se k smrti nudil. Jestli to mělo příběh nebo snad myšlenku, tak jsem jí nenašel a po pravdě znovu ji hledat ani nechci.

Repo Men (2010)

Jude Law v roli chladného výběrčího? No ANO a jde mu to!... škoda, že se z něj musel v druhé půlce stát opět hodný hoch, který pomáhá starým babičkám přes přechod. I tak na mě Repo Men udělal dojem a film jsem si naprosto užil.

300: Vzestup říše (2014)

O čem, že to bylo? Jedním slovem zklamání... kde jsou ty charismatické postavy a kde je stylová akce podbarvená pěkným metalem. Zpomalený náraz štítem do Peršana, zabití nosorožce oštěpem, sekání hlav... bože jak mi to tu chybělo... Ani jedna scéna ve mě nevyvolala ten příjemný wow efekt... Jediná zajímavá postava byla Eva Green a i ta přestala po chvilce bavit. Jízda na koni po lodích byla směšná a kdo že tam vlastně ještě hrál? No nic dvě a půl hvězdy, víc ani ťuk... Jdu oprášit Thermopyl :)

Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic (2013)

Těšil jsem se, dočkal jsem se a hlavní je, že jsem se netěšil zbytečně... Naprostá paráda, proti které jsou podprůměry jako Van Helsing omylem, který neměl být natočen. Možná bych změnil název na Jeníček, Mařenka a Edward, protože obr Edward byl po dlouhé době snad nejroztomilejší obludka, co jsem viděl (a to ani trochu nepřeháním :D ). Herecké obsazení naprosto perfektní, Famke Janssen si to jako čarodějka myslím dost užila, ale zasloužila by si stylovější smrt, než jen dekapitace pomocí lopaty :) Díky a víc takových oddychovek, které upoutají pozornost.

The Lords of Salem (2012)

Vidím, že Rob je hodně rozporuplný režisér, protože třeba snímek vyvrženci pekla byl velkým a příjemným překvapením, zatím co Lords of Salem velké zklamání. První půlhodinka ušla, ale poté byl film otravnější a otravnější, nemluvě a naprosto otřesném konci. Opět příklad toho, že trailer ukázal, to nejlepší z filmu :)

Defiance (2013) (seriál)

Po pilotu zatím čistý průměr, nedosahuje kvalit jiných seriálů (pro mě tak návykového SG), ale i tak mě příběh a postavy dostali. Bojím se ale toho, že půjde v každém díle o to: "najdi, přines a zachraň" a nezbyde tolik místa pro hlavní postavy a jejich vývoj, ale snad se pletu. Zatím si mě Defiance po prvním díle získal. Po pár dílech upravuji hodnocení ze 3* na 1*, bohužel mě nic nedokázalo přinutit kouknout na víc jak pět dílů... Škoda, moc jsem se na dobré sci-fi těšil, tady to ale nepůjde.

Would You Rather (2012)

Nečekejte žádné gore scény, mučení ani jiné dnes tak populární nechutné scény. Hlavním tahounem je zde atmosféra, a ta svou práci odvádí skvěle. Klasická hra "chtěl bys radši...", kterou moderuje šílenec (svojí roli zvládá bravůrně) se svým rozmazleným synáčkem. Závěr hodně předvídatelný, ale jinak se Would you rather nemá za co stydět a může se zařadit mezi ty lepší kousky.

Terapie láskou (2012)

Neni to něco, co bych měl potřebu shlédnout několikrát, po pravdě myslím, že jednou a dost je pro tento film výstižné. Na druhou stranu, jen jedno jediné shlédnutí vás ohromí. Když dám dohromady pěkný příběh, výborné herce (pro mě dokonce jedni z nejoblíbenějších), trochu sentimentality, dobrou hudbu a zdravou dávku humoru, tak získáme recept, který by se mělo naučit více režisérů a my závisláci na filmech bychom byli zase o něco spokojenější :)

Žena v černém (2012)

Daniel Radcliffe není špatným hercem, problém ale je, že na tuto roli vypadá až moc mladě a ubírá tak na zážitku, být tam například takový John Cusack je to hned o třídu lepší. Velkým plusem je ponurá atmosféra a několik lekavých scén, které fungují. Problém je, že film se snaží tvářit vážně, ale ne vždycky to výjde, spolu s několikrát okoukaným koncem a utahanými pasážemi byla ta hodinka a půl nekončná a já se bohužel často přistihl, že si přeju, aby už byl konec.