Mama (2013)

Pěkná atmosféra a vzezření matky mi trochu zavání Japonskou tvorbou, což nepovažuji za špatný tah. Chůze a zlomené tělo a jeho části je perfektní, nabíhal mi mráz po zádech, na druhou stranu obličej byl spíš komický. Klidně ho mohli nechat schovaný pod vlasy a přidat víc nepříjemných zvuků. Co se týče příběhu, tak to není vůbec špatný nápad, ale pohnojil to závěr, kdy dostaneme rádoby happy-ending, který totálně zkazí dojem z hororu a už ho nelze brát vůbec vážně.

Monstrum (2008)

Možná, kdybych se na to nedíval prvně až 7 let po vzniku, tak bych to mu dal hvězdy 4, ale takhle je to za čistý průměr. Čekal jsem super atmosféru, které se mi ale nedostalo. To, že nebylo vysvětleno, kde se monstrum vzalo (což bych strašně uvítal) - no dejme tomu, že nad tím mávnu rukou, přeci jen to je záběr z videokamery a je to bráno z pohledu několika přátel, kteří spolu utíkají a snaží se zachránit... Tak jako tak, to byla v celku nuda, i když monstrum je pěkně udělané :)

Prvních 100 (2014) (seriál)

Tak bohužel, nedonutil jsem se dokoukat ani první sérii. Nápad není nejhorší, ale je tam spoustu "hluchých" míst a tím pádem jsou občas díly až moc roztahané a nudné. Prakticky se tam nic neděje. Pár zajímavých momentů a překvapivých situací tu je, ale je jich zatraceně málo...

Pretty Woman (1990)

Já vím, svým způsobem je to strašná a infantilní pohádka ze světa milionáře a prostitutky. Na druhou stranu jsem to viděl už tolikrát a ještě mě to neomrzelo... a to už něco znamená :) Julia a Richard jsou jedním z nejlepších filmových párů a tady to opět potvrzují a hlavně díky nim je pretty women tím, čím do dnes je :) Klasikou :)

Pod (2015)

Výbornou atmosféru ničí uřvaná hlavní protagonistka, která se naštěstí dlouho neohřeje. Jinak musím říct, že se nedá filmu nic moc vytknout. Zajímavá maska a nepříjemný jekot monstra nahání husí kůži, ale jinak se nic moc ve filmu neděje a prakticky se ani nic moc nedozvíme.

Equalizer (2014)

Pomalý rozjezd, který nás seznamuje s klidným a trpělivým hlavním hrdinou a jeho kolegy z práce, které vlastně ani nevíme, jestli máme považovat ze jeho přátelé. Tak jako tak první akční scéna (pro mě ta nejlepší z celého filmu) odhaluje, že pod tím klidem a trpělivostí, je někdo jiný. Tahle chladná, ale při tom stále klidná verze Denzela Washingtona mě naprosto dostala a hlavně mu parádně sedla. Jediné za co se každý den pomalu modlím je, aby už nikdo nepoužíval zpomalené záběry a už vůbec ne, když postava pouze jde... je to spíš komické a zpomalená chůze nefunguje ani v reklamě, natož tady :)

The Returned (2015) (seriál)

Herecky sympatičtější, ale jinak naprostá kopie francouzské verze, která ničím nepřekvapí, a to ani tím, že bylo oznámeno zrušení, tudíž se naštěstí nedočkáme druhé sezóny. Kdo jste ale původní verzi neviděl, určitě si pusťte spíš tuhle, herci udělají hodně :)

Jmenuju se Earl (2005) (seriál)

Jmenuji se Earl je pro mě jeden velký otazník. Vůbec nedokážu pochopit ta vysoká hodnocení. Rozčilujou mě herci a jejich "herecké výkony", příběh, prostě vše. Tohle mě naprosto minulo a asi navždycky mine. Pokaždé, když chytnu náhodou nějaký díl, tak nevěřícně kroutím hlavou a málokdy se přinutím dokoukat alespoň jeden díl do konce. Jednu hvězdu dávám za občasné povedené "hloupé" hlášky Randyho.

Riddick (2013)

Já si nemůžu pomoc, ale mě to prostě baví. Černočernou tmu, kterou bych mohl vidět stále dokola, to nepřekoná, ale i tak je to návrat k tomu, co se mi na sérii Riddicka líbí. On je to prostě takovej vyčůranej hajzlík a stylově si to dává!

Zrození Planety opic (2011)

Původní planetu opic zrovna nemusím, stejně tak remake z roku 2001, ten jsem už nebyl schopný ani dokoukat. Proto jsem se této verzi vyhýbal a musím uznat, že jsem udělal chybu. Z mého pohledu není "zrození planety opic" pouhým názvem, ale je to zrození mnohem lepší verze, která mě naprosto ohromila. V některých chvílích jsem doslova zíral a nemohl uvěřit vlastním očím, jak úžasnou trikovou práci si pro nás tvůrci připravili. Nemluvě o příběhu a postavách, vše je zahráno perfektně, jen se trochu obávám dalších dílů. Myslím, že kouzlo prvního dílu nebude lehké překonat nebo alespoň zachovat...