Spisovatelé (2012)

Ano, přesně tenhle typ filmů mě vždycky vezme. Moc povedené herecké obsazení. Logane, kamaráde, tys nám zmužněl! Jennifem měla menší roličku, nejlepší byla asi Lily Collins, která jako by hrála sama sebe. Atmosféru dokresloval skvělý výběr hudby, jen chyběla ta třešnička na dortu. Něco jako Loganův monolog v Perks...Ale i tak, pěkná podívaná.

Hotel Rwanda (2004)

O Hotelu Rwanda jsem se dozvěděl v souvislosti s Adrienem Niyonshutim - rwandským cyklistou, který se podíval na olympijské hry v Londýně. Začal jsem se zajímat o rwandskou genocidu, ale tenhle film jsem odkládal, co to šlo. Asi nikdy nepochopím, jak celý svět mohl sedět s rukama za zády a dívat se na tu zkázu. Všichni o tom věděli, všichni se na to dívali. A to bylo tak všechno. Don Cheadle nás skvěle provází celým filmem, nejvíc jsem se ale sblížil s minirolí J. Phoenixe a jeho "Stydím se!" Atmosféru celého filmu pak už jen dokresluje tíživá a husí kůži přitahující hudba. Další hrůzný kousek historie ve skvělém filmovém zpracování. http://www.youtube.com/watch?v=yezmNCQk_S4

Domek z karet (2013) (seriál)

Pilotní díl v podání Finchera byla další filmová extáze. Kvalitu ale House of Cards neztratil ani v dalších dílech. Kevin hraje skvěle, ale životní role to určitě není. Sedm, LA nebo Keyser Söze v Obvyklých podezřelých, tam je geniální. Hodně se mi líbila Robin Wright, Kate Mara je na mě až moc sladká a v některých scénách mi vadí. Rád jsem si zavzpomínal na Michela Kellyho a jeden z nejlepších výkonů podal taky Corey Stoll, který kvůli roli rapidně zhubl (alespoň já to tak vidím). Celkově hodně solidní drama na pokračování, ale chyběla mi tam třešnička na dortu.----->A ta s druhou sérií opravdu přišla. Takže přidávám i poslední star.

Da Vinciho démoni (2013) (seriál)

Ponořme se spolu zpátky do 15. století a užijme si trochu netradičního pojetí života tohohle génia. Tome Riley, to se povedlo! Jeho klepání s prsty, když si něco představuje, pohledy šílenství i čiré radosti během procesu sodomie, tak přesně takhle jsem si Leonarda představoval. A scénář je i přes drobné historické nesrovnalosti také kvalitní. Snad až na mnou nepochopený střípek s Drákulou. Takže 4* a očekávání druhé série.

Fontána (2006)

Už úvodní scéna vám vezme dech. Když začne Clint Mansell hrát svou symfonii do tak barvitého vyobrazení Xibalby, jenom v klidu sedíte a pozorujete tu nádheru, kterou dokresluje holohlavý Jackman s vždy krásnou Rachel Weisz. Ta v sobě měla tolik ženskosti i přes blížící se smrt, že bych jí dal Oscara. Proplouvání mezi několika světy je určitě snáze pochopitelné než u Atlasu mraků a přesto mě Atlas zaujal o chloupek víc. Možná to bylo závěrem Fontány, kdy některé scény byly opravdu WTF. Celkově ale další skvělý audiovizuální, psychologický snímek, u kterého musíte přemýšlet, jak malí proti smrti jsme. A je smrt končící příběh nebo naopak úplně nový začátek? Z tohohle tématu mám vždycky husí kůži a Fontána si pro mě zimomriavky připravila hned několikrát.

jOBS (2013)

Tak tohle se opravdu nepovedlo. Přišlo mi, jako by se film snažil okopírovat asi 30 stránek z celkových více než šesti set ze skvělého životopisu Waltera Isaacsona. Jobs byl génius, a to z tohohle filmu opravdu nepoznáte. Kutcher sice má své dva pohledy, ale v tomhle blivajzu by se ztratil jakýkoli herec. Nic nebylo dotažené do konce - vztah Jobse k dětem, vztah k Wozniakovi, k dietě, ke své první dceři, kde je sakra Pixar? Horší zfilmovaný životopis jsem snad neviděl.

Hrdinové (2006) (seriál)

Jak tohle ohodnotit? Po pár letech jsem se k Hrdinům vrátil, abych dokoukal třetí a čtvrtou řadu. A tohle rozhodnutí určitě nepatří do mých Top 10. První série je opravdu skvělá, tady bylo pořád ještě dost času na to, aby ze s prostého seriálu stal kult. Druhá řada taky není až tak zlá, ale ty poslední dvě? Scénáristé podle mě vůbec nevěděli, jak má tohle dobrodružství skončit. Věci se opakují, když Noah co druhý díl opakuje, že všechno dělal pouze pro Claire, otevírá se vám nůž v kapse. Nebudeme se tady bavit o absolutní nedotaženosti časového kontinua a chyb je mnohem víc. Cirkusáci pouze dokreslili zoufalost poslední série a samotného závěru. Kdyby druhá série skončila tím, že se lidé doví o Hrdinech, možná bychom se teď bavili o úplně něčem jiném. Ale to je kdyby...Průměr? 3*.

Millerovi na tripu (2013)

Povedená, sprostá komedie. You know what i'm saying? :D

Rivalové (2013)

Emocionální bomba! A přesně o tomhle by sportovní filmy měly být. Sám sport vám přináší emoce, jako málokterá lidská činnost a film by s vámi měl zacloumat podobným způsobem. Tomuhle se to povedlo. Daniel Brühl nejenom, že vypadá opravdu stejně, jako Niki Lauda, on dokonce i stejně artikuloval! Hemsworth se také ideálně hodil na bohéma Hunta a Maria Lara byla stejně tak krásná, jako Marlene Lauda v tamější době. Rone Howarde, opět a zase tleskám.