Nespoutaný Django (2012)

Ani po druhém zhlédnutí nejsem schopný dát 5 hvězd. První hodina filmu má skvělé tempo. Už úvodní scéna s Waltzem nemá chybu. Ten sice dostal druhého Oscara, ale role Hanse Landy byla nesrovnatelně naprdelposazující. Až do "útoku" Ku-klux-klanu se opravdu bavím. Pak ale snímek ztrácí tempo a já přesvědčení, že se na něj dodívám. V momentě, kdy se mi zavírají oči, přichází na pódium Di Caprio. Díky za něj. Sice film nedostal zajímavostí zpátky na začátek, ale minimálně mě odradil od spaní. V závěru exceluje Samuel L. Jackson, ale všechno mi to hatí masakr v Candielandu. Ne za každou cenu musí stříkat tolik krve, Quentine! :) Pokud by měl film pěkných 125 minut, možná by se dalo uvažovat o plné palbě. Takhle je to bohužel slabší 4.

Unplugged: Pearl Jam (1992) (koncert)

Paráda! Je fajn se sem tam vrátit o 20 let zpět do zlatých časů grunge a vychutnat si MTV Unplugged. A to jak od Pearl Jam, tak od Nirvany. Už úvodní Oceans přináší "zimomriavky", Vedder pak sundá kšiltovku a rozpustí kštici - vrchol může začít. Trojboj Alive, Black a Jeremy s Vedderovým srdceryvným zpěvem je něco, co už současná hudební scéna nenabízí. Proto díky za tenhle pohled do historie.

Rychle a zběsile 6 (2013)

Wohohooo. Monstrózní Rio de Janeiro překonáno. Jednomu by se zdálo, že několika tunový trezor tažený autem je strop v kurióznosti F&F. Ba naopak. Vin Diesel by si v pár scénách nic nezadal s Clarkem Kentem. Na konci dokonce trumfuje T-800 a Semir Gerkhan je proti němu trapným amatérem. I přes všechno tohle sci-fi je to skvělá komedie (a to i když zde není slůvko komedie v popisu), která mě bavila celých 130 minut. Těším se na 7! :)

A co dál... (1979)

Pěkná komedie z cyklistického prostření. Některé výrazy mladého Daniela Sterna jsou jasným důkazem, proč jej později obsadili do role Marva v Home Alone. :)

Apollo 11 (1996) (TV film)

Jedna z mála věcí, která mě na tomhle filmu upoutala, byla minirole Jakea Lloyda, později mladý Anakin Skywalker. Perfektně nastartovaná kariéra nemusí vždycky znamenat světlou budoucnost. Pro mě škoda, Jake mi je hrozně sympatický.

Revoluce (2012) (seriál)

Škoda. Příběh o 21. století trochu jinak. Jednoho dne přestane jít jakýkoliv přístroj hnaný energií. Cool, skvělý nápad. Bohužel se ho nepovedlo dokončit. Favreau ani Beeeson nebyli schopní dát dohromady takový příběh, který by si tenhle námět zasloužil. No a k hereckým výkonům se vyjadřovat nebudu. Bul*shit!

Newsroom (2012) (seriál)

Wow! Jakožto studující žurnalista můžu říct akorát: chapeau. Než jsem si pustil první díl, slyšel jsem spoustu chvály. Ale podobně lidé mluvili o více filmech či seriálech, které mě pak z určitých důvodů neuchvátily. Tady to bylo přesně naopak. Když začal pilotní díl přednáškou Danielse o tom, proč není Amerika nejlepší zemí, tak jsem si říkal: "Holy shit, gimme me more!" Příběh o tom, že zpravodajství se dá dělat konvenčím a zároveň ani trochu bulvárním způsobem, nemá chybu. Brilantní dialogy, opravdu skvělý, ale skvělý Daniels, nechybí ani citová stránka - na konci čtvrtého dílu jsem byl docela na měkko! U žádného seriálu jsem se tak netěšil na druhou sérii. Skvělá práce. A ta pokračuje i druhou sérií. Alan Sorkin? Man, you´re a fantastic boy! Snad nejsem jediný, který si musí sem tam pár dialogů zastavit, aby se dosmál a pokračoval dál. :) A závěr? Možná lepší a emocionálnější, než v jedičce, a to je fakt co říct. 5 a půl hvězdy!

Americký zločin (2007)

První pětihvězdičkový film, který už v životě nechci vidět! Skvělá Ellen Page a Catherine Keener. Příběh pochválit nejde. Napsal ho reálný život a o to je to horší. V půlce snímku jsem odpočítával minuty a přál si, aby to utrpení Sylvie skončilo.

Dogma (1999)

Tak tohle bylo peklo. Před začátkem filmu jsem vůbec neměl tušení, o co jde. Po pár minutách jsem si říkal, to nemyslí vážně? Nakonec jsem se úžasně bavil. Tenhle humor mi prostě sedí. "Ty znáš Krista?" "Jó, ten negr mi dluží 12 babek!"