Čistá duše (2001)

Wow, další skvostné životopisné dílo. Suverénně nejlepší herecký výkon Rusella Crowea. Marně pátrám v paměti, kdy by mě takovýmto způsobem strhl fantastický výkon herce. Snad jen v Rainmanovi se to povedlo Dustinu Hoffmanovi. Tady bych snad jen dodal: Ještě, že roli Johna Nashe nezískal Tom Cruise. Ve vší úctě k Tomovi, zahrát Mavericka je jedna věc, matematika druhá. A abych nezapomněl na Jennifer Connelly, ta je ale úžasná za jakýchkoliv okolností. Jasných 5 hvězd.

Woodstock (1970)

Plán byl 50 tisíc lidí. Realita podle odhadů 10 krát vyšší. Úžasný pohled na konec 60. let, kdy se uskutečnil možná vůbec nejmasovější festival v dějinách. Těsně před nástupem Richieho Havense byla dostavěna stage. Lidé bourali ploty, přijížděli v takovém počtu, že se ředitelé festivalu rohodli jej udělat zadarmo! 3 a půl hodinový dokument se dá rozdělit na dvě části - hudební a tu dokumentární. Můžeme vidět skvělá vystoupení právě Havense, The Who, Janis Joplin a na závěr Jimiho Hendrixe. Ta dokumentární zahrnuje rozhovory s návštěvníky, vypořádání se s téměř žádnou obživou, nabízí pohled na totální chaos, koupání nahé "květinové" mládeže a všudypřítomné bláto. Doporučuju všem milovníkům rockové hudby!

Harry Potter a Tajemná komnata (2002)

Ale jo. V době mého mládí jsem jak s knižní předlouhou, tak s filmovou adaptací vyrůstal. Taky jsem stál u knihkupectví a čekal, až jej otevřou. Taky jsem stál mezi dalšími kvanty malých mudlů, kteří čekali, až bude zbývat deset minut do začátku představení. Klasika.

Zohan: Krycí jméno Kadeřník (2008)

Další z komedií, které mi nic neříkají. Nevím, proč se tak trápím tím, že se na ně dívám. :D

Paranormal Activity (2007)

Přemedializovaný horor. Ještě, že jsem na něj nešel do kina.

Kameňák (2003)

Jen doufám, že to letos opět nebude během vánočních svátků hrát v TV.

Sněženky a machři po 25 letech (2008) odpad!

Sněženky s machry měli zůstat u jediného dílu. Moc povedených návratů ve světě filmu není a tenhle mezi ně rozhodně nepatří.