Amal (2007)

Výborný film o vodičovi rikši, ktorý každý deň vozí ľudí zo školy domov, do práce alebo do chrámu. Ten vodič sa volá Amal. Takto si žije už 15 rokov. Jedného dňa mu nastúpi do rikši obyčajný Ind, zvezie ho, cestou nabúra a ešte ho zle zaviezol. Ten Ind mu nadáva do hlupákov, ale Amal iba prikyvuje a ospravedlňuje sa. Ind mu zaplatí menej, aj tie tri rupie mu Amal vráti. Ind nechápavo pozerá - odíde. Neskôr, keď umiera napíše list, v ktorom je, že 3 milióny rupií majú ísť Amalovi. Amal však nevie čítať, a ďalej si žije prostým životom.

Baader Meinhof Komplex (2008)

Síce niektoré scény boli zdĺhavé ale podla mňa dobrý film o Nemecku v 70. rokoch, a o politickej situácií vtedy. Z filmu ako takého som mal po skončení dobrý pocit. Baader Meinhof Complex určite nepatrí medzi filmy, čo len presedíte, odídete a na film za pol hodinu zabudnete, toto bolo niečo viac.

Já, robot (2004)

Rozhodne film, ktorému patrí trochu pozornosti. Will Smith úlohu hlavného hrdinu zvládol výborne, aj akčné scény boli fajn a dokopy dobrý sci-fi film... len film nebol až taký dobrý ako kniha od Asimova.

Ratatouille (2007)

Asi jeden z najlepších pixarovských filmov, aký som kedy videl. Tento námet na animovaný film (reštaurácia a jedlo) je dosť dobrý a dá sa naň vymyslieť fakt slušný príbeh. A ešte keď na to sú ľudia, ktorý sa fakt vyznajú... voilà ! :-)

Sedm epoch rocku (2007) (seriál)

Výborný, britský, svieži, trefný dokument o dejinách rocku.

Ajťáci (2006) (seriál)

Keď som sa dozvedel o IT Crowd, nič mi to po názve nehovorilo. Po prvej polke prvého dielu sa mi to pozdávalo. Po prvej epizóde som vedel, že si pozriem ešte niekoľko dielov, ale po druhej, tretej sa mi seriál neskutočne páčil. Chris O'Dowd a Richard Ayoade sú fakt výborný a v seriály hrajú viac než dobre. Humor je veľmi dobrý a angličtina s britským akcentom úžasne pasujú do seriálu. Podľa mňa si 5 hviezdičiek zaslúžia. Richmond je najlepší :-)

Pelíšky (1999)

Skvelý film po väčšine stránkach. Skvela komédia dobre opisujúca vtedajší režim.

Souboj Titánů (2010)

Je podľa mňa otrasný film, z ktorého som v polke filmu (ak nie skôr) mal sto chutí odísť. Od tohoto filmu som čakal oveľa viac a že s dnešnými technológiami to bude poriadna historická, akčná aj dobrodružná pecka. Nie. Vôbec sa toto nestalo. Scenár ako aj réžia boli naozaj chabé a originálny Súboj Titanov z pred dvadsiatich-piatich rokoch bol oveľa lepší. Proste celé to pokašľali a je to obrovská škoda, totiž na túto tému (Súboj Titanov) sa dal natočiť ohromne napínavý a dobrý film, čo sa nestalo. Z kina som odišiel náramne sklamaný.