Cesta (2009)

Svět už není takový jako býval, zešedl. A Vaší jedinou starostí je, abyste přežili do druhého dne... Zpracování (něčím, někým) zničeného světa se mi moc líbilo, působilo velmi reálně. A naproti němu ostře kontrastovaly vzpomínky na opravdový (barevný) život. Depresivní. Úzkostlivé. Bezvýchodné? /Dávám 4 hvězdy z 5!/

Faunův labyrint (2006)

Nádherná pohádka pro dospělé! Neuvěříte, nepochopíte a neoceníte krásu tohoto filmu - dokud se na něj sami nepodíváte. Doporučuji! {Zhlédnuto: 2x.} /Dávám 6 hvězd z 5!/

Vánoční prázdniny (1989)

Taková milá vánoční (rodinná) komedie aneb co se i Vám může přihodit. "Vánoční prázdniny" doporučuji zhlédnout s celou rodinkou v době vánočních prázdnin. ;o) /Dávám 4 hvězdy z 5!/

Začátky (2010)

Zajímavě pojatý film o radosti, smutku a o lásce. O lásce mezi milenci, manželi, homosexuály, mezi rodiči a dětmi, mezi psem a člověkem a hlavně o lásce mezi synem a otcem... Tento snímek určitě nesedne každému, na Začátky musíte mít alespoň trochu tu správnou náladu (tu trošku smutnější). Díky skvělým výkonům hlavních představitelů jsem u filmu vydržela i přes jeho pomalejší tempo a jsem za to ráda. Na konec snad jen vyzdvihnu strhující výkon Arthura, krásný to pejsek! /Dávám 4 hvězdy z 5!/

Pevné pouto (2009)

Pevné pouto mě pevně připoutalo k obrazovce na celé dvě hodiny. Ani minutku jsem se nenudila! Nádherné, snové obrazy toho zvláštního místa mezi nebem a zemí (a následně pak i nebe) jsem hltala téměř s otevřenou papulou. Ten "svět" je tak výborně zpracován, že se mi ani odtamtud nechtělo... A v neposlední řadě také pohled na celý příběh z té druhé (odvrácené) strany je velice zajímavý. To vše dělá z tohoto snímku film neobyčejný! {Zhlédnuto: 2x.} /Dávám 6 hvězd z 5!/

Skafandr a motýl (2007)

Dechberoucí, dojemné, bezkonkurenční a hlavně pravdivé! Po zhlédnutí ve mně pořád přetrvává jakýsi pocit klaustrofobie... Jsem ráda, že jsem tento výjimečný film viděla. A je velká škoda, že není více známý... /Dávám 6 hvězd z 5!/

Sedm (1995)

Naprosto excelentní výkony obou hlavních představitelů - Brada Pitta a Morgana Freemana. Mrazivý příběh o sérii velmi brutálních vražd. Kevin Spacey jako ten nejhorší darebák (s nejlepšími úmysly). A snad všudypřítomný déšť, který dodává filmu tu správnou atmosféru. To je Sedm, 7. nejlepší film zde na csfd. Snad jen dodat, že jsem na konci očekávala ještě pár záběrů (říkajíc si, že takhle to nemůže skončit). /Dávám 5 hvězd z 5!/

Po životě (2009)

Docela zvláštní kousek ten After Life. Celý příběh je asi tak průměrný (avšak zajímavě pojatý), ale konec je dosti vydařený. Celý film jsem byla na pochybách, jak to vlastně dopadne. A samotný konec mě hodně překvapil. Liam Neeson zde hraje podivného, slizkého a divného majitele pohřebního ústavu (brrr, až vám bude běhat mráz po zádech). Za zmínku ještě určitě stojí role malého chlapce, kterého hrál výborný Chandler Canterbury. {Zhlédnuto: 2x.} /Dávám 4 hvězdy z 5!/

Londýnský gangster (2010)

Mě se to líbilo! Pohodový příběh o (možná) napraveným gangsterovi. Skvělé herecké obsazení v podobě trojlístku - Farrell, Knightley a Thewlis. A na báječném soundtracku jsem si pěkně smlsla (Heart Full Of Soul). Sice příběh není něco extra (originálního), ale díky Colinovi se tento film dostává minimálně o třídu výš. Sakra ten chlap má ale charisma!!! Radost pohledět... /Dávám 5 hvězd z 5!/

Zkrocená hora (2005)

Výjimečný film! Jake a Heath převádí strhující výkony. Zkrocená hora vás vtáhne do příběhu o lásce, přátelství, touze a obětování se... Tohle musím vidět ještě jednou! /Dávám 6 hvězd z 5!/