Half Nelson (2006)

Určité problémy mohou potkat každého z nás - učitele nevyjímaje. V tomto příběhu vzniklo zajímavé pouto mezi mladým učitelem a jeho studentkou, ovšem nehledejte v tom nějaký sexuální vztah nebo něco takového. Ale dalo by se říci ryzí přátelství, pochopení a vzájemnou úctu... /Dávám 4,5 hvězd z 5!/

Bláznivá, zatracená láska (2011)

Milý film, který nikoho neurazí, s výborným hereckým obsazením! A dámy, Ryan Gosling nám pěkně vyrostl do krásy a zmužněl. /Dávám 4 hvězdy z 5!/

Americká krása (1999)

Krásný a svým způsobem i smutný film. Film, který vás vede k přemýšlení nad svým životem... Nikdy není pozdě udělat změnu ve svém životě, nezapomeňte - nikdy! /Dávám 5 hvězd z 5!/

Odsouzení (2010)

Tento film mě opravdu pohltil! Po celou dobu jsem prostě musela Betty Anne držet palce. Taková sourozenecká láska se jen tak nevidí. Ti dva by pro sebe snad udělali naprosto cokoliv. Silný příběh, vynikající výkony herců a velice pěkně zpracovaný celý příběh! Dojem ještě násobí fakt, že tento film je natočen podle skutečné události. A tento životní příběh jedné rodiny není jediný... Existuje mnoho případů, kde DNA testy sehrály svou roli. Nechci spoilerovat, tak se radši jukněte do zajímavostí tohohle filmu, jak dopadl osud Kennyho Waterse. Život je někdy pěkná sviňa... Nakonec bych jen dodala, že oči nezůstaly suché... /Dávám 5 hvězd z 5!/

Fish Tank (2009)

Výborný film o tom, že život vždy není jen růžový. Sometimes life sucks! PS: Nemůžu (a přiznám se, že ani nechci) vyhnat z hlavy písničku California Dreamin. Je podmanivá stejně jako tento film! /Dávám 5 hvězd z 5!/

Květ pouště (2009)

Tento film podle skutečného příběhu mi vyrazil dech! Všichni, co tu jsme, vlastně můžeme být rádi, že jsme se nenarodili někde v poušti v Somálsku nebo v nehostinné krajině kdekoli jinde. Tento příběh je o Waris Dirie, která se odhodlala změnit kruté a natolik zažité rituály ženské obřízky. /Dávám 5 hvězd z 5!/

Crash (2004)

Příběhy lidí v tomto filmu jsou propletené a navzájem se křižují (tak jako ve skutečném životě). Nejde o to, jak vypadáme, ale jací jsme. Předsudky musejí jít stranou. Když ne, pak se může stát neštěstí. Všichni mají nějaké ty svoje problémy, ale v podstatě jsme si všichni podobní (možná víc, než-li bychom chtěli) a v mnoha případech stejní. Crash je typ filmu, který (alespoň mě) vede k přemýšlení... Užasný soundtrack podkresluje atmosféru celého filmu. Krása! /Dávám 5 hvězd z 5!/

Hon na čarodějnice (2011)

Skupina statečných bojovníků má odvést jednu holčinu nařčenou z čarodějnictví na jisté místo. Jenže zlo je vypočítavé a všechno se to jaksi (čím dál tím víc) komplikuje... Napínavé až do samotného konce. /Dávám 4,5 hvězd z 5!/

Insidious (2010)

Horor s tak dobrou atmosférou jsem ještě neviděla. Bála jsem se od úvodních titulků až po závěrečné. Již samotné téma - astrálního cestování - je velmi zajímavé. Ale určitě bych to sama nezkoušela, ne po zhlédnutí tohoto filmu... Insidious doporučuji všem, kteří mají rádi "inteligentní" horory s výbornou atmosférou a bez hektolitrů krve. Nejlepší horor, který jsem viděla! /Dávám 6 hvězd z 5!/

Tři dny ke svobodě (2010)

Co byste udělali vy pro svou ženu, která by byla odsouzená za vraždu? Věřili byste jí její nevinu? A kdyby jo, tak byli byste schopni udělat COKOLIV, aby ste jí dostali ven z vězení? I kdyby to znamenalo být "bad guy"??? Rodina má být spolu, dítě potřebuje oba rodiče... Takže je to jasné, bez debat! Skvělá podívaná, kterak se ze vzorného učitele, manžela a otce stane muž prchající před zákony. /Dávám 5 hvězd z 5!/