Iron Man 2 (2010)

Iron Man rocks! Tony Stark v novej forme, akcne sceny kratke ale hutne, prekvapivo slusny dej a vyrovnane vykony aj vedlajsich postav. Bude trojka? ;)

Neuvěřitelný Hulk (2008)

Dobre sa diva na Liv, Norton je tiez fajn, pokial sa nezazelena, ale rozhodne to nema na Hulk 2003.

Bruno (2009)

Najslabsi diel z "trilogie", samoucelnost a miestami hodne trapne. 2-3 sceny boli skutocne vtipne, mozno keby sa s nimi Sasha viacej pohral, tak by boli lepsie. Ale inak je to zlatanina.

Život je krásný (1946)

Nesmierne dlha expozicia, vsetko podstatne sa vlastne udeje az v poslednych 15-tich minutach - takze je to trochu unavne. James Stewart ma vo svojom hereckom prejave do dokonalosti dost daleko, hraje tu skor takeho dobrotiveho hnupa. Skor bolo zabavne sa divat na kolorovanu verziu stareho ciernobieleho filmu. Ale raz stacilo.

Dívka, která kopla do vosího hnízda (2009)

Poslední a taky nejslabší díl z trilogie Millenium (tak slibně zahájené filmem Muži, kteří nenávidí ženy) přišel nedávno do švédských kin a diváci ho následovali jako pohřební průvod. Smutné, že ta tendence směrem dolů se od začátku prvního dílu udržela až do konce. A Mišo Nyqvist stále trapnější - jak to dělá? Po druhém díle jsme si říkali, že horší už to nemůže být. Takže 2* za závěrečný kostým Noomi Rapace. Obrací se Stieg Larsson v hrobě?

Muži, kteří nenávidí ženy (2009)

Kdyby to nebylo švédský, bylo by to za míň. Nyqvist herecky nějak pokulhává. Buď propadá alkoholu, nebo mu tam na Severu omrzl mozek.

Dívka, která si hrála s ohněm (2009)

Zlé zlé zlé! A co tam proboha dělá Paolo Roberto? Velké zklamání po prvním díle. A na tohle se celý švédský národ třepal jak na masový kuličky po týdenním půstu.

Řekni cokoliv... (1989)

Poslední výkřik čistokrevné teenage romantiky osmdesátých let něž se to všechno zvrhlo a začalo máchat ve spermatu filmů jako American Pie... Nejlepší dialog otec – dcera: "...no, ale pak jsem se na něj stejně vrhla. To je super, tati, že ti můžu říct cokoliv." :D

Lehkomyslní (1984)

Říkáte si další teenage romantika na sobotní dopoledne? Omyl. Tohle jsou jiné osmdesátky, žádné krásky v růžovém. V syrovým zakouřeným industriálu uvidíte nohatou Daryl Hannah nahoře bez, dialogy budou Hemingwayovsky stručné, souložit se bude v kotelně a sebedestruktivní Quinn v kožené bundičce bude brázdit školní budovu na mašině... Noční vandalismy, bláto, popel, sex, pivo a všechny sociální a generační konflikty temných ejtýs... Vlastně je to dost blbý film. Ale cool způsobem blbý :o)..... Tvoje sny a cíle, you little shit? TO GET OUT OF HERE! A co chceš od života? MORE!

Bláznovství (2008)

Zaujimavy film, retro 90-tych rokov. :) Ben Kingsley je super, dej sa sice trochu vlece a dokopy sa nic moc neudeje, ale ma to atmosferu. Hudba, obraz super. Tak akurat film na brko a chill out, man!