• Thriller

Tisíc za jednu noc (1932)

Zapomenutá perla. Spousta vtipných hlášek, komických výstupu, zejména obě mladé herečky a Pištěk to dáváji skvele.

Pochybná žena (1946)

Spíše je to love story se špionážním podtextem. Některé klíčové scény sice byly dramaticky vygradované, ale logicky moc nefungovali-např. nevšimnout si, že na svazku 4 klíčů jeden chybí je dost nepravděpodobné.

Psanci (1980)

Postrádal jsem větší spád filmu a dramatičtější děj. Některé přestřelky byly zbytečně přehnané, borci se vůbec nekryli a téměř si skákali do rány. Ale musím dát hvězdu navíc za velký počet špičkových kaskadérských výkonů, zejména akce s koňmi byly neuvěřitelné (proskočení skleněným oknem).

Trpaslík - Čtvrtek (2017) (epizoda)

Tak tenhle díl mne dostal. Hoffman je v téhle sérii celkově boží, ale tady se z něj stal Dickhead a já šel do kolen. Navíc scéna pro mne: Tati, vždyť ty ani nevíš kdo teď vede extraligu. Cože, Litvínov? No to kurva ne, to ne!

Rapl (2016) (seriál)

Touhle sérií se poprvé setkávám s Kunešem a začátek byl famózní. Bohužel několik posledních epizod mne zklamalo - např. přestřelky s drogovými dealery byly hodně přepálený (jakmile se v ulicích města rozjede přestřelka samopalama, tak u mne hvězdy padaj). Stejně ale nadmíru vyvedený seriál, výbornej Čermák i ostatní herci (díky za neokoukané tváře), skvělé záběry ze severu Čech i některé nezapomenutelné scény (např. přiznání se manželky k alkoholismu). Stejně jako Radek99 nechápu, že si můžou poliši jezdit v tak luxusních kárách, prej je v reálu neplatí tak královsky.

Svět pod hlavou - Orchidej na smetišti (2017) (epizoda)

Kriminální příběh je velká slabota, často sklouzává do úplného nesmyslu. Například v této epizodě se stalo během jedné noci asi 6 náhodných a málopravděpodobných událostí vyústících do vraždy. Lepší je to se samostatnýma scénama (tady např. výslech soudruha) a ukázkama dobových zvyklostí a prostředí. Některé postavy jsou taky vymazlené, nicméně jako celek to bez dobrého příběhu nefunguje.

Škaredá dědina (1975)

Text distributora je pěkná blbost. A že bylo v době velké krize málo práce a chudoba, tak to si asi normalizátoři nevymysleli. Třídního boje tam moc není, Kachyňa to chytře nahradil ukazováním místního folklóru. Trochu tím trpí plynulost děje, na druhou stranu se dozvíte, jak se bavili lidi před téměř sto lety. Jak tam ty malí kluci rozhýbávají koruny stromů, to je slušný adrenalin.

Nahá pastýřka (1966)

Pan Pacínek je výborný, Menšík taky slušný, ale ten závěr je pěkná blbost. Smysl by to mělo, kdyby policajti usvědčovali Munzara a ten se bránil, ale v jejich pojetí to bylo nelogické.

Případ Daniela (1964)

Bomba! český špionážní thriller, který rozkrývá síť informátorů o připravovaném zbrojním projektu a ukazuje těžkou, ale perfektní práci našich kontrášů. Celkem to pěkně odcejpá, vazby jsou logické, styl vyprávění dokumentární. Film si zakládá na ukázce moderních kriminalistických postupů a hi-tech vybavení, což je z dnešního pohledu jen úsměvné. Jediné co bych vytkl, že jsem jim odhalení špioni vůbec nesnažili něco zakrývat a fabulovat, vybalili všechno bez známky odporu.