• Thriller

Domina (2010) (TV film)

Slabé, zmatené, takový nepovedený mišmaš, spoustu věcí nesedělo, podivné chování postav, často i špatně zahrané. Škoda, že se Michal rozloučil touto nepovedenou kriminálkou.

Smrt si vybírá (1972)

Libicek super. Jinak podprumer. Pribeh deravy jak reseto.

Hastrman (2018)

Romantický vesnický thriller. Bohužel, úplně to nevyšlo, dost jsem se nudil. Možná vinou nezkušenosti režiséra s točením filmů. Je tam pár pěkných leteckých záběrů na rybníky, několik dobrých scén s lidovým folklórem, pěkné kostýmy...ale chybí tam nějaká druhá dějová linka, hlavní téma neunese celý film. Hodně mne ale udivilo dle mého špatné nastavení vztahů v historickém filmu. Šlechtic by mezi místní nikdy nechodil, urození žili v úplně jiném světě. Měl by spoustu sluhů a úředníků, sám by do vesnické hospody nebo na tancovačku nikdy nezašel.

Dívka za zrcadlem (2018) (TV film)

Mne film docela zaujal, zafungoval koncept film ve filmu a náhled do filmařské profese. I manželská krize byla dobře zahraná, Kaiser výborný. Předchozí snímky jsee neviděl, ale i samostatně to celkem fungovalo.

Kalifornie (1993)

Drzi to Brad. Driv by mi to mohlo prijit vice pusobivejsi, ale podobnych filmu jsem jiz par videl. Nyni slabe 3*.

Rozhovory s mým zahradníkem (2007)

Takovy prijemny filmik, občas nějaké to životní moudro, ale docela pomale. Takkvy klasicky stret 2 svetu- bohateho cleveka z mesta a chudeho venkovana.

Chyťte Cartera (1971)

Začátek je dost pomalý a nezáživný, hlavní postava pořád někam pobíhá a přitrouble se vyptává. Alespoň dává lokacema přičichnout k atmosféře severní Anglie v sedmdesátkách, trochu styl jako v Profíkách. Pak se to docela rozjede a stačí to vyšroubovat na poctivý 3 hvězdy.

Soví hnízdo (1981) (TV film)

Tyhle komunistický televizní detektivky mne baví a ani tahle nezklamala. Klenot to sice není, ale atmosféra je budovaná dobře, podezřelí šikovně předhazovaný a vyřešení je parádní. Sice jsem tu hlavní stopu tak úplně nepochopil, ale pobavils jsem se. Munzar je solidní vyšetřovatel, jenom tady v pár scénách docela přehrává.

Indiana Jones a Království křišťálové lebky (2008)

Občas jsem tam zaregistroval záchvěvy starého dobrého Indyho, ale bohužel se jednalo jen o krátké pasáže, většina byl takový přepálený Disneyland se spoustou nereálných scén. Nejvíc mne ale vytáčely scény, kdy po Indym střílí ze sapíků na vzdálenost 10 metrů skupina 20 chlapů a ani škrábnutí. Žel bohu, takové scény se táhly celým filmem.