• Thriller

Skrytý prameň (1973)

Filmu chybí pořádný příběh, jsou tam jen 2 výraznější dějové momenty hlavního hrdiny Krištofa- jak nachytá místního alchymistu při podfuku a jak prohraje v kartách svěřené peníze. Bohužel to na zaujmutí diváka nestačilo, přitom ostatní aspekty historického filmu jsou zvládnuté dobře-kostýmy, výprava, stavby, rekvizity...

Zlá minuta (2005) (TV film)

Hodně slabé, od úplného průseru to zachraňuje rutinér Donutil. Ostatní herci jsou příšerní a toporní až hrůza, dialogy umělé a většina vedlejších postav ostudně průhledných. Ještě že se toho nedožil rada Vacátko!

Stav obležení (1998)

Slušné hollywodské drama o boji s teroristy včetně spousty klasických amerických klišé a s bezchybným hrdinou v čele....ale když jsem se mrknul na rok výroby 1998 a uvědomil si, že to bylo před útokem na Dvojčata (které tam jsou na některých záběrech vidět), dostává tento film rozměr navíc. Takže bych dal tak 3,5 hvězdy.

Sugarlandský expres (1974)

U mne tak něco mezi 3 a 4*. Jedná se o pseudozločineckou road movie. Film nenásilně ukazuje klasické americké nešvary - udělat ze všeho show, sílu masmédií, posedlost zbraněmi (ty dva samozvaní strážci zákona -něco jako pomocná stráž VB). Také mne překvapilo, že policajti v tý době asi neměli nic moc na práci, když jich v počtu skoro 100 aut honili 2 neškodný mlaďochy.

Fontána (2006)

Zase jsem si naběhl, viděl jsem v programu sci-fi, tak jsem neodolal. Bohužel, film nic moc nepřevedl. Snažil se o efektní podívanou o smyslu života (tedy vlastně spíš smrti), ale nějak rozplizle, neurčitě, povrchně. Emoce mne při sledování nedohnaly (i když na plátně se jimi plýtvalo), spíš jsem se ke konci modlil, ať už příjde vysvobození.

Stopy zločinu: Pátek, čas motýlů (1989) (TV film)

Asi se jedná o nějaký detektivní cyklus z brněnské odnože ČST. Jsou to vesměs jednoduché krimošky na způsob Pitavala, ale bez nějakých větších nelogičností či jiných chyb, takže v pohodě koukatelné. Třetí hvězdička je nostalgická, za reálie roku 1989 a tehdejší herecký ansámbl.

Milenci a vrazi (2004)

Moc nerozumím tomu nízkému hodnocení ostatních uživatelů. Sice je film dost depresivní, ale velmi dobře udělaný, herecké výkony, dialogy, výborné dobové reálie a kamerové záběry...rozhodně nadprůměr. Sice jsem se po něm cítil sklíčeně, ale nějak na mne zapůsobil, na rozdíl od jiných filmů, které jen prošumí. Souhladím s názorem Kleopatry.

Román pro muže (2010)

Několikrát jsem se s chutí zasmál a to jsem nečekal, takže spokojenost. Hlavní zásluhu měl na tom kvalitní výkon Donutila, který tento film i přes díry ve scénáři "utáhl". A holky tam jsou fajn.

Ženy, které nenávidí muže (2012) (TV film)

Slabota. Výstižné slovo pro tento kousek je podle mne - toporné. Špatné herecké výkony (korunované Hanychovou-proč proboha?), nelogičnosti v ději, zbytečná, hluchá místa v příběhu, spousta zkopírovaných schémat z podobných filmů o seriových vrazích, špatně vybraný herec hlavní role (Langoš celou dobu mluví tónem, jakoby chtěl někoho uhranout)....prostě to vůbec nefungovalo.

Úhel pohledu (2008)

Výborný nápad, který bohužel není pořádně zpracovaný. Ze začátku to ještě jde, ale pak se to proměňuje v obyčejný tuctový akčňák, kde se jen jezdí rychle auty, bourá, střílí a zabíjí jak na běžícím pásu. Přitom zajímavá finta je, že se děj z každého pohledu postavy posune o něco dál, což tak do půlky filmu funguje.