• Pohádka

Kanibalové (1980)

Tohle nejde hodnotit, opravdu zajímavá věc, kterou bych někomu doporučil, někomu zakázal a sám nevím, do které skupiny patřím.

Barva noci (1994)

Vůbec netuším, o co tam šlo, ale podle komentářů vidím, že klíčovou scénu si pamatuju přesně. Ach, Jane Marchová, múza mých raných pubertálních představ. Krásné časy, když jsem to doma sjížděl na VHS :)

Kung Fu: Legenda pokračuje (1993) (seriál)

Nejlepší na tom je, že Carradine prakticky neudělá úder nebo rychlý pohyb, vždycky akorát uhne a soupeře trochu popostrčí a vyvede z rovnováhy, načež ten se rozplácne :) Děsně mě to bavilo, akorát je tam dost nudných scén, kdy tam starej Shaolin není.

Syn pláže (2000) (seriál)

Neskutečný nesmysl, nutno vidět. Senza ochlupení, Noči!

Jeremiah Johnson (1972)

Skvělý film. Všemu dominuje vynikající Redford, ovšem nezapomenutelný zmrzlý lovec s medvědobijkou mě jako kluka děsil ještě pár měsíců po prvním shlédnutí filmu. Později mi ho nápadně připomněl osvícený Nicholson.

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Zápletka předvídatelná, animace místy děsná, kresba (nebo grafika? Jak se tomu říká, když to dělá počítač?) taky nijak převratná. Ale je to WarHammer 40.000! Přidat bojové scény a ubrat kecy mimo patetických prohlášení, nic jiného nechci. A taky se přiznám, že nepotřebuju "hrdinu z lidu", jen ať to masí pořádný megahovado, Primarch nebo chapter leader, nějaký nováčci mě tak neberou. For The Emperor!

Riskuj! (1994) (pořad)

Boha jeho, on to uváděl taky Novotný?! Koukal jsem na Rosáka, to bylo dobré, pak na toho dalšího. Pak bohužel přišly bombastické soutěže o miliony, škoda, tohle mělo šťávu.

Radúz a Mahulena (1970)

Sice to není pohádka a je tam míň nahuleno, než bych čekal, ale jako dospělá osoba film nemůžu než ocenit, herci fantasticky hrají. Jako na divadle. Zlí jsou zlí, hodní hodní, krasavice krásná. Jen ty nalepovací čelenky jsou hrozný, z toho museli mít všichni vyrážku.