• Thriller

Anthropoid (2016)

Asi nejlepší filmové zpracování událostí okolo atentátu na říšského kancléře Heydricha. Solidní výprava, velmi dobré herecké obsazení, včetně mezinárodně ostříleného Ciliana Murphyho, po všech stránkách velmi dobrá práce. Toto téma bych ale už na nějakou dobu filmově uzavřel. Bylo natočeno již několikrát a není v něm prostor pro další vývoj či posun. 70%.

Modrý kód (2017) (seriál)

Pro nezasvěcené zajímavě a poutavě představený chod urgentního oddělení a průběh rozličných těžších či lehčích zákroků lékařů, ne úplně špatné charakterové vymezení některých postav i jejich herecké ztvárnění. Příběhově však totální, ale úplně totální odpad. Zvláště scény z venku - mimo prostředí urgentu, jsou po obsahové stránce naprosto amatérské a šílené. 20%.

Hora mezi námi (2017)

Kate Winslet a Edris Elba bojují společně o život po tom, co přežijí pád malého letadla ve zmrzlé, nehostinné krajině vysokých hor - daleko od civilizace...Nic nového, originálního či vyjímečného. Předem zřejmá dějová linie, bez překvapivých okamžiků a až nechutně kýčovitý závěr. Na druhou stranu krásné exteriéry horské krajiny a Kate, která musí zaujmout (nejen svými exteriéry). Přes všechna negativa vcelku koukatelný snímek. 55%.

Zahradnictví: Rodinný přítel (2017)

Osudy příslušníků jedné velké rodiny a jejich blízkých přátel, které zásadně ovlivnila okupace, následné vypuknutí 2. světové války a po jejím skončení nástup komunismu v r. 1948. Jan Hřebejk (ať ve spolupráci s Petrem Jarchovským, či bez něj) opět ukázal, jak nevyrovnaný je ve svých dílech. Jednou vytvoří téměř dokonalý klenot, podruhé sotva průměrné dílo a často bohužel dílo zcela slaboučké. Zahradnictví ani náhodou nemohu zařadit do společnosti Pelíšků, Krásky v nesnázích, nebo třeba Nevinnosti a nezařadil bych ho ani mezi ty průměrné. Bohužel patří mezi ty zcela slaboučké. Velká očekávání u mne pohasínala již po prvním filmu, který byl z 80% úplně o ničem. To se ale ještě dal předpokládat určitý posun v silný, poutavý, emotivní a třeba i zajímavě gradující děj, který přinesou další části. Místo toho přišlo další "o ničem", proložené rádoby vtipnými úseky s prvoplánovitým, vyumělkovaným humorem. Avšak - přece jen alespoň drobný posun nahoru proběhl. Je to díky zajímavější a akčnější zápletce a zajímavému Macháčkovi, kolem kterého se druhý film točil. Závěr trilogie ale opět propadl dolů (možná úplně nejníže). Postava tragikomického Jindřicha v podání Martina Fingera s mnohokrát omletými protibolševickými frázemi působila obzvláště trapně a všemu nasadila korunu. Jediná moje pochvala směřuje k Petrovi Ostrouchovi za hudbu, ale ta to sama osobě pochopitelně nezachrání. 20%.

Vražda v Orient expresu (2017)

Nejnovější filmové zpracování slavného díla Agathy Christie o vraždě záhadného muže v přepychovém vlaku, jejíhož vyšetřování se ujímá proslulý Hercule Poirot... Filmařsky a herecky nadupaná záležitost, které však trochu chyběla ta správná "christieovská" atmoška. Příliš barevné, příliš okázalé a maximalistické pojetí, které u mne prohrálo pomyslný souboj s klasickou verzí ze 70. let. Přesto nemohu mluvit o zklamání. 65%.

Jumanji: Vítejte v džungli! (2017)

Čtveřice studentů se "octne" ve staré počítačové dobrodružné hře a to v tělech postav, které si vybrali. Podmínkou jejich návratu do reality je splnit úkol a přežít...Tak toto už není ani na deštivé odpoledne či polehávání s chřipkou. Prvoplánovité, nenápadité až hloupé dílo, které nezachrání ani snaživí herci, ani velice slušné vizuální zpracování. Film bez příběhu je jako krásný fáro bez motoru - toho si člověk taky moc neužije. 40%.

Kings Bay (2017)

Koukatelná záležitost s dobře navozenou severskou atmosférou a vcelku poutavým příběhem. 65%.

Blade Runner 2049 (2017)

ˇUžasné po technické stránce, úžasná hudba Hanse Zimmera, velice dobré herecké výkony. Chyběla však duše a emotivní síla. 60%.