Život Briana (1979)

Bezpochyby nejlepší film Monty Pythonů měla původně financovat EMI, ale na poslední chvíli se zalekla brutálního scénáře a natáčení zrušila. Ve chvíli nejhlubšího zoufalství se ozval George Harrison z Beatles a nabídl šest miliónů liber, které údajně získal uvalením hypotéky na svůj vlastní dům! Tomu se říká filmový fanda!

Spalující touha (1999)

Kubrick a ten zatracenej klavír mi udělali díru do hlavy. To jsem netušil, že filmová hudba se dá nahrát i jedním prstem.

Na kometě (1970)

Dodnes si pamatuju scénu, jak jezdec na koni uhání podivně zbarvenou krajinou k nakreslenému horizontu. Zní to jako totální fantasmagorie a asi to je totální fantasmagorie - ale krásná a nezapomenutelná.

Psí dny (2001)

Lepší bydlení z vás ještě neudělá lepšího člověka. Řadové domky na předměstí jsou nové, úhledné a zdánlivě bezchybné, ale uvnitř se škvaří lidé ve svém soukromém pekle. Drsárnička.

Starý, nový, půjčený a modrý (2003)

Příjemný film, který bezstarostně přeskakuje od vážného ke vtipnému a naopak, poctivé herecké výkony neokoukaných tváří a několik originálních režisérských nápadů. Zasloužené čtyři hvězdy.

To (1990) (TV film)

Hrubě mě zklamalo trapné vyvrcholení filmu, které poměrně účinně rozmetalo předchozí mírné nadšení. Tři hodiny sedím poslušně na zadku a pak TOhle?! TO jsem si nezasloužil!

Dalších deset minut II. (2002) odpad!

Narozdíl od první kolekce desetiminutových etud slavných režisérů netrpí Dalších deset minut II. přílišnou nevyrovnaností. Prakticky všechny příspěvky jsou v dojemné shodě hrozné a nesnesitelné, podobné rádoby hlubokomyslné blekoty bych čekal spíš u stěží zletilých studentů filmových fakult. V záplavě snadno zapomenutelných obrazů vynikl snad jen český zástupce ve světové elitě (Jiří Menzel), jeho střihový medailonek Rudolfa Hrušínského je totiž naprosto ubohý i na celkově bídné poměry. Odpad!

Malá čarodějnice (1984) (seriál)

Ze zásady fandím zlým a vychytralým postavičkám animovaných filmů, ale režisér/výtvarník Zdeněk Smetana a jeho úžasná malá čarodějnice mě vždy spolehlivě přetáhnou na tu správnou stranu. Konečně kladná pohádková figurka, která není nesnesitelně dokonalá, o dojemně ustaraném havranovi Abraxasovi ani nemluvě!

Jedna ruka netleská (2003)

Naprosto živě se mi vybavily pionýské tábory - k závěrečnému ohni jsme si každý musel připravit nějakou příšerně trapnou scénku, mezi tím se trochu mluvilo a hrálo na kytary... Ani jedna ruka netleská. Ani jedna.