Indiana Jones a Chrám zkázy (1984) odpad!

Přes osmdesát procent? Opravdu jste viděli ten samý film co já? Vyposilovanej archeolog, americká zpěvačka a čínskej spratek vyskočí se člunem z letadla přímo do náruče trapně mystickýho dědka, kterej je pošle pro kouzelnej šutrák do nakašírovanýho chrámu indickejch satanášů? Trhání srdce z hrudníku a tak? Vždyť je to neskutečná slátanina, odpad jak vyšitej!

Dravci (1999)

Pevně doufám, že úmyslem tvůrců bylo maximálně vykolejit diváka úchylným dějem a kolovrátkovou hudbou Michaela Nymana. Protože to jediné se jim povedlo.

Mach a Šebestová - Kropáček má angínu (1978) (epizoda)

Macourek uměl dělat filmy pro děti. Nešišlal na ně jako stupidní tetička, ale ukázal jim pořádnej boj s bandou bacilů a mrtvolky plující mezi kousky rohlíku uvnitř žaludku. To se hodnotí.

Geriho hra (1997)

Příjemný filmeček s milou atmosférou a vtipnou pointou. Stojí za vidění.

Černá kočka, bílý kocour (1998)

Zběsilý děj, bohémsky přeplácané výtvarno, temperamentní balkánská hudba. A pokud se prozřetelně vyhnete i nepříliš povedenému českému dabingu, budete mít na co vzpomínat. Nářezíček.

Cela (2000)

Herecký výkon Jeniffer Lopez těžko hodnotit, protože její fyzický vzhled značně podlamuje objektivitu hodnocení. Ovšem nadchla mě pozoruhodná koláž původních nápadů a citací z dějin výtvarného umění (v jedné scéně se například mihne proslulé okno ze Saudkových fotografií) použitá při zobrazení vnitřního světa člověka. Už kvůli ní (a Jeniffer) stojí film za vidění.

Trosečník (2000)

Skvělý Hanks, trochu přetažený konec a nejdojemnější scéna s volejbalovým míčem v dějinách kinematografie.

Znamení (2002)

Srágora k neukoukání. Všiml jste si někdo, jak moc se Gibson v tomhle filmu podobá texaskému kovbojovi a americkému prezidentovi Georgi W. Bushovi? Marně si lámu hlavu, čím to bude - možná to dělají ty vypoulené oči a patetické kecy.