Až vyjde měsíc (2012)

Bruce Willis, Edward Norton...Dva skvělí herci, kteří si hned na úvod zaslouží pochvalu. Díky nim jsem to nevypla. Čtyřicet minut se vůbec nic neděje a dětští herci Kara Heyward a Jared Gilman tomu tedy moc nedávají. Bohužel nebylo moc momentů kdy bych se skutečně zasmála a jako celek to na mě působilo, že se tvůrci opravdu snažili být originálním způsobem vtipní a tvůrčí, ale trochu se to nesetkalo s úspěchem(asi jen u mě jak to vidím :D). Co se mi líbilo kromě Bruce a Edwarda: starý chlápek co jakoby uváděl a ukončoval film a sem tam něco komentoval, taková zajímavá myšlenka - jak sedí Edward Norton se skautíky u stolu jako u poslední večeře.

Nezkrotná Lucía (2004) (seriál)

Přiznám se, že je to velmi dávno co jsem tuhle telenovelu viděla a spousta zde hodnotících lidí mi na to řekne, že jsem opravdu blázen, ale mě se to tehdy líbilo. Sledovala jsem napjatě díl od dílu a hrozně se mi líbil Víctor Noriega a celkově mě to nějak zaujalo :D.

Ink (2009)

No nebylo to špatné to vůbec..ale jak se může celý film s takovým nábojem lopotit s tím vztahem - dcera a otec? Sny jsem si představovala více propracované, ale nestalo se - bohužel. Líbila se mi ovšem ta alternativní realita v podobě těch neviditelných bytostí co bojují za duše "nevinných" pozemšťanů. Moc mě bavila herečka Jessica Duffy, která je nejen nadaná, ale také hezká na pohled, bohužel ale nehraje v moc filmech. Zajímavě udělané akční scény, ale působilo to dohromady celkem zmateně a ještě jakoby nedokončeně. Nejvíce se mi asi líbilo jak hledač počítal do 4 a celý svět kolem něj šel najednou podle stejného rytmu...

Zlatý pavouk (1956)

Zbytečná položka na mém dlouhém seznamu a to pouze díky slovu esesák, které jsem zaslechla jen tak z televize a musela jsem se na to podívat :-D. Největším dramatem z celého snímku je, když mistr zubař leze do sklepa a začne hrát ta hudba vystřižena jako z nějaké krátké estrády naprosto gradující s namočením ruky v sudu s vodou a šmátrajíc po lékárničce se zlatem. No jo hrabivci jsou všude, ale kde proboha vzali takové nudné pojetí to netuším. Jediné co mě tu nevalnou chvíli udrželo u tohoto snímku byla Květa Fialová a stále charismatický Oldřich Nový.

Arnošt Lustig - devět životů (2012)

Naprosto geniální a odzbrojující odhalení optimistické duše jednoho českého spisovatele s židoskými kořeny a optimistickou duší, která si zaslouží naprosté uznání. Zaujalo mě hned několik skutečností, které jsem se z dokumentu dozvěděla a to jest: nápis - čistě árijský obchod, A.Lustig zachránil sebe a svou sestru přeřeknutím - špatnou znalostí němčiny, v Osvětimi dostávali polévku do hrsti, v zimě po plynování lidí "díky" popelu padal z nebe černý sníh... Já osobně si cením naprosto každé zpovědi kohokoliv o zážitcích z koncentračních táborů a nikdy v životě jsem neviděla tak působivý dokument. Takové to závěrečné shrnutí z úst několika dalších velikánů bylo opravdu odzbrojující. Pár citací na závěr: "Existence mě opíjela nějakým zvláštním narkotikem života." ; "Pro Němce život jako kvalita neměl cenu. Heslo SSáků, které měli napsané na zdi bylo: Narodili jsme se, abychom zahynuli." ; "Ne všichni Němci byli nacisti, ale všichni nacisti byli Němci." ; "Němci věděli, že prohrávají druhou světovou válku, ale tu druhou německo-židovskou - v té nepolevili ani na den, hodinu, minutu, vteřinu. Židy zabíjeli do poslední chvíle." ; další: "Víte co je komunismus? Když budete mít chleba tak nebudete mít sůl a když budete mít sůl nebudete mít chleba." ; "V osudu když je pořád někdo hlazenej, tak je časem nepoužitelnej..."

Hračky Jamese Maye (2009) (seriál)

Zajímavý nápad jak využít volného času :D...Co budu asi tak dělat???hmmm složím si most. Přiznám se, že nejsem vůbec milovníkem Top Gearu a nikdy nebudu, ale tenhle chlápek má něco do sebe a hlavně ten nápad je docela fajn sledovat ho. Konečně něco co neopisuje koncept z jiného pořadu ale je to veskrze jímavé a originální.

Hitlerův sen o Miky Mausovi (1999) (TV film)

Jak jinak by to asi Němcům šlo, než zabavit a napodobit animáky od Američanů? Stejně jim to v celku k ničemu nebylo, protože se bohužel poslední dobou disneyovky propadají (dle mého názoru) na naprosté dno jakkoliv to může vyznít. Díky bohu společně s Goebbelsem zanikly také "velké plány" nejen co se týče motivačních a náborových animací ale také tzv.tajného letounu."Idylka kresleného světa tak naráží na drsnou skutečnost."

Atlas mraků (2012)

"Naše životy nepatří jen nám. Od narození po hrob jsou provázány s ostatními, předky i současníky. Každým zločinem a každou laskavostí, utváříme budoucnost." Zajímavý film..byla bych schopna klidně mu udělit plný počet bodů, ale bohužel mě naprosto zklamal konec kde si zjevně už i herci utahují sami ze sebe(Halle Berry v pochybné masce jakože o asi 30 let starší apod) a to mi docela vadilo podobně jakoby pomaloučké herectví Du-ny Bae(jakoby snad na svůj výkon potřebovala měsíc). Stopáž mi ani nevadila i když se musím přiznat, že menší přestávečku jsem si udělat musela. Ten jakoby nesourodý celek příběhů spolu vlastně úzce souvisel a to nejen hereckým obsazením. Zajímavé je, že pro natočení scény ve filmu(přesně 120.minuta) museli vypotřebovat takovou spoustu porcelánu :-D a toho vosku na ten xicht(pro utváření masek herců)...A ještě více zajímavé je, že mi naprosto nevadilo herectví Halle Berry(dříve jsem ji doslova nenáviděla), ale stále nechápu jejího Oscara. Naprosto perfektní skladbu Cloud Atlas Sextet jsem si ihned musela stáhnout jakožto naprostý milovník klasiky a tímto se tento film katapultoval mezi nadprůměr. Hezké je, že film vlastně interpretuje v několika časových rovinách hned několik hlubších významů a zabývá se občas i tou různorodou spletí psychologií postav(potěšil mě pár gayů) a to je na tom celém asi nejkouzelnější."Oceán je ale přeci jen nekonečno kapek."

Dr. Horrible's Sing-Along Blog (2008) (seriál)

To prostě nejde.. Opět jdu proti většině. Vždycky jsem měla ráda Neila Patricka Harrise a říkala jsem jé tak s tímhle hodnocením bude radost přežít těch 40 minut a dokonce se možná i pobavím.. No nebýt toho zdárného konce(protože jsem čekala naprostý opak)tak si asi vystřelím mozek z hlavy. Kdybych si nedělala přestávky alespoň na deset minut tak by mi explodoval mozek...nejsem naprostý milovník muzikálů(a pokud se mi nějaký líbí musí to být genialita např.jako je Singin´ in the Rain). Bohužel mi tam nesedí vůbec žánr komedie - já se nezasmála ani jednou...třeba jsem opravdu moc náročná, ale noa co?? Já se chci bavit a ne litovat toho, že jsem si něco pustila.//Musím dodat, že je to velmi nepříjemné HSM pro starší generaci.

Máte doma uklizeno? (2003) (pořad)

Ráda se směju ostatním, jací jsou čuňáci a připadám si pak jako pořádný člověk - alespoň vidím podlahu a v koupelně nemám šváby :D...Ale dost mě rozčilují ty pochybné ženštiny s těmi komentáři to je příšerný.