Terra Nova (2011) (seriál)

Šmarjá...takový potenciál a zatím je to blbé až to bučí! Jedna hvězdička za nechtěnou komičnost. Zhruba stejně hodnotné jako Tyranosaurus, zhouba Aztéků.

Super 8 (2011)

Skvělý film, z každého záběru čiší Spielbergovsko-Kingovská atmosféra. Výteční dětští herci.

John Carter: Mezi dvěma světy (2012)

Absence skutečného napětí film potápí, vynahrazují to dvě parádní scény - masakr wahoonské jízdy a pohlavek Tars Tarkase. Lepší průměr. Přesto bych se přimlouval za další díl.

Kovbojové a vetřelci (2011)

Nuuuuda....strašlivá a nelogická nuuuuda. A takový to byl hezký nápad. Ale pořád je to o chlup lepší než Zelený Lampáš.

Moje tlustá řecká svatba (2002)

Příjemná komedie. Boduje hlavně ortodoxní tatík (zdravotní problémy řeší zásadně Okenou), ale vůbec celá řecká rodina, včetně lehce senilní babičky, na jejíž zpacifikování je třeba celého klanu. A věděli jste, že každé, ale skutečně každé slovo pochází z řečtiny? Dokonce i kimono :-)

Velká vánoční jízda (2011)

Vánoční pecka, u které je český název mnohem výstižnější než originál. Od začátku do konce neustává smršť akce, humoru a emocí, vše na správném místě, proložené výbornými hláškami dědy Clause "Za mých časů jsme je vzali po hlavě ponožkou s pískem a nalili do nich panáka whisky a ráno si nic nepamatovali." (Ve chvíli, kdy hrozí zahlédnutí Santy probuzeným dítětem. Od teď moje další vánoční stálice.

Kaktusový květ (1969)

Výborná romantická komedie s roztomilou Goldie Hawn, elegantní Ingrid Bergman a předevšm skvělým Waltherem Matthauem. Pobavilo i množství výborných hlášek "Jste ženatý. To je moje starost, ne vaše." nebo "Zrušila jsem vaše pacienty a řekla jim, že jste u zubaře, všichni vám to přáli."

Tintinova dobrodružství (2011)

Báječná dobrodružná podívaná v nádherném vizuálním kabátku. Animace je bezchybná, přesto jsou zde všechny trademarky původního komiksu - mimochodem extrémně potěšujícími jsou neustálé narážky na ostatní tintinovské komiksy. Závěrečný souboj za pomoci přístavních jeřábů pak nemá chybu.

Green Lantern (2011)

Totálně zabitá komiksovka, plná nelogičností (hrdina sotva zvládá svůj prsten, ale po prvním neúspěchu na Oa si to v klidu přesviští galaxií až na Zemi) a vyložených blbostí (na zastavení vrtulníku ho nenapadne nic lepšího než mu dát kola a poslat na autodráhu). Nejhorší je, že to ani nebaví. Conan nebo noví Mušketýři jsou také špatní - ale velice zábavným způsobem, Lantern je jen načinčaná nuda - vynikne to zvláště ve srovnání s dalšími letošními komiksovkami (X-Men:First Class, Thor, Captain America). Ta jedna hvězdička je za slušný vizuál mimo Zemi a jedinou dobrou hlášku "Gravity´s a bitch!"

Evoluce (2001)

Nejlepší reklama na šampon co jsem kdy viděl.