Beznadějný trouba (2011)

Veľmi milá miestami bláznivá komédia, pravdoveriaci typek Rasta Ned, ktorý z úprimnosťou určite nešetrí, už po zhliadnutí traileru som vedel, že sa budem baviť a áno je bolo tomu tak, slabé miesta vynechám. Paulovi Ruddovi som to zožral aj s navijákom. Príjemná novinka. *4

V řetězech (2006)

Opäť jeden z odkladaných filmov a zbytočne, veľmi prekvapujúco sa vyvýjajúci sa film, Zvodná Christina Ricci sa mi tam veľmi hodila len veľmi ťažko si na jej mieste môžem predstaviť inú herečku. Opäť typ mojich obľúbených filmov. Samuel L. J a tieto drámy prosťe majú niečo do seba. Pekný film. *4

Nezvratný osud 5 (2011)

Zo začiatku mi to pripadalo dosť obyčajné ako posledné dve časti, jediná dvojka myslím stála za to. Koniec 5 bol však iný, nadväzoval so začiatkom jednotky, super, mám rád filmy kde sa spája dej s časťou filmu alebo epizódou. pekné zakončenie no dovtedy som sa musím povedať nudil. *3

Ocelová pěst (2011)

Dočkali sme si i keď na konci roku, ale je to tu, skvelá akčná scifi "podívaná". Otcovská ne-láska a rivalita medzi synom a octom + akčné zábery, parádne triky a mne dosť vyhovujúce efekty. Scifi roku. *5

Poznáš, až to přijde? (2010)

Veľmi milé prekvapenie v podaní Paula Radda. Film disponuje viac menej jedinečným dejom čo spomeniem vo svojom hodnotení. Zo začiatku som to nečakal, no páčilo sa mi to. Owen sa do svojej role hodil famózne a musím priznať celkom ma presvedčil. Príbeh + hviezdne postavenie. *4

30 minut nebo méně (2011)

Po dlhej dobe opäť príjemné prekvapenie a odreagovanie. Jesse Eisenberg si počínal famózne. Tieto akčné komédie môžem a najmä v takom hereckom obsadení. Akcia, humor, akcia a opäť humor, určite odporúčam. Čo dodať. *4 Hej chci se luxusne opálit.

Last Night (2010)

Zaujímavá vec no, žeby som bol nejak nadšený povedať nemôžem. Naopak letmé pohľady medzi tak povedané milencami, nevera, to ma bavilo. Koniec veľmi zjednodušili, môžem vravieť že by koniec ani nebol? Ale, bol. Ako sa románik začal tak aj skončil. *3

Crash (2004)

Film ktorý hovorí o realite, neodpovedá však na to či sa dá zmeniť, pretože to nevie nikto. Uričte odporúčam. No napadá mi myšlienka, dá sa vôbec pomenovať alebo rozlíšiť človek či ten alebo ten, bez toho aby to znelo z určitého pohladu rasisticky ?

Navěky silný (2008)

Tieto športové drámy nikdy neodmietnem. Silne a citovo natočené, nepripadalo mi to chladné čo je na takýchto filmoch dôležité. Ak niekto na filmy dáva hodnotenie odpad! Nedopozeral film do konca. Musím však hodnotiť o niečo slabšie ako film Gang v útoku i keď hodnotenie vraví niečo iné, ale veľmi sa mi to páčilo. *4

Procitnutí v Garden State (2004)

Krásny film, krásnych 98min. určitým spôsobom odlišný, ktorý sa celu dobu snažíte pochopiť a vcítiť sa do hlavných postáv. Natalie Portman, neviem čo mám napísať, je úžasná a nielen v tomto filme. Zach Braff v tomto filme ukázal, že ho nemusíme hladať len v bláznivých komédiách. *5