Taxi 4 (2007) odpad!

Naprosto zoufalá obludnost, která se snaží dělat srandu ze svojí trapnosti a debility tím, že to JE naprosto trapné a debilní. Okecané peklo, totální utrpení, vedle kterého pozdně noční televizní céčka vypadají jako klenoty kinematografie a naolejovaný Van Damme jako rozený umělec.

Síly temna (2006)

Žádné raketové inženýrství to není, takový klasický teen prefabrikát kterému by slušela nálepka MTV. Kluci v hlavních rolích nejsou zase tak příšerní a všudypřítomná temnota jejich mimiku kdyžtak dostatečně ukrývá, scénář si asi ani nekladl žádné ambice, ale po hlavě to nemlátí, navíc mu jde k dobru přičíst pěkné vylhaní se z herců dost neodpovídajích věku postav. Zkrátka docela příjemná a nenáročná záležitost.

Fontána (2006)

Nechat se unášet podmanivou nádherou je jediná indicie, která se ke sledování Fontány dá udělit. Nepřemýšlet, vnímat, cítit. Pak se dostaví onen neskutečný zážitek, o který by byla ohromná škoda se připravit.

Palabras encadenadas (2003)

Rozlehlé sklepení, pod světly zářivek sedí žena v rudých šatech s lepenkou přes ústa, tím samým pojivem připevněná k židli. A proti ní stojí muž, který s ní chce hrát hru. Když vyhraje ona, může jít, když on, vydloubne jí oko. Zní to jako španělská variace na Saw se záporákem v přímém přenosu, ale není tomu tak. Samozřejmě je toho podstatou ohraná hra kočky s myší, jenže, klasicky, nic není tak černobílé jak vypadá. Tohle podání nabírá body atmosférou, všudypřítomnou nejistotou způsobenou samotnou přítomností šílence, výbornými herci a hudbou. A v neposlední řadě nejen brilantní hrou postav mezi sebou, ale i tou s divákem.

Pravidla lži (2006)

Český thriller se prozatím nekoná, tohle je čistokrevné drama. Rozhodně ne bez chyb, ale spoustu jich přebíjí výborné herecké výkony a nesmírně působivě podané flashbacky. V rámci českého filmu vážně chválihodný experiment, ať už námětem samotným, scénářem nešustícím papírem, nebo i odvahou hodit na plakát naprosto retardovaně vypadajícího Langmajera, na příští projekt páně Sedláčka budu hodně zvědavá :)

Lovci dinosaurů (2005)

Film, kde je UPLNE VSECHNO spatne, ale presto si nejsem jista jestli to lepe vystihuje odpad nebo plny pocet hvezdicek :)

Pes zabiják (1998) (TV film) odpad!

Puvodne jsem chtela dat jednu smirlivou hvezdu za pruskok psa zabijaka ( s vizazi Asty od babicky z vesnice ) vrchni polovinou! zavreneho okna, jenze to by se druha polovina filmu musela odstihnout, zmuchlat a spalit. Cast v elektrarne je naprosto, naprosto tragicka, vsechny postavy se kamsi rozbehnou, aby po ceste potkali tu hrozivou bestii, ktera zrejme zvlada byt na vice mistech najednou, a po par minutach se zase vsichni sesli na jednom miste. Ze holcicka-psi ochrankyne se pochodem tam unavila tak, ze se musela zahrabat do vhodne umistenych dek a prospat se, je jedno :). A co teprve konec! Radioaktivni pes, ktery si sam dokaze vytahnout uspavaci sipku :), a takhle skoncit... Ostuda.

Úsvit mrtvých (2004)

Možná to bude tím, že jsem tenhle film viděla na Nový rok asi v pět ráno ( takže ke konci symbolicky svítalo :o) ), nevyspalá plus všechno co k oslavám patří, ale tohle mě vážně nedostalo. Spíš nechtěně pobavilo a nudilo...

8 MM (1999)

Pro me pomerne standartni thriller, jehoz atmosfera me vubec nedostala; naopak velkou prednost vidim v pritomnosti Joaquina Phoenixe.