Umučení Krista (2004)

Jsem ateistka, Bibli moc neznam. Cili zorientovat se ve spouste postav, ktere ke vsemu ( nemuzu si pomoct ) vypadaji jedna jako druha a delaji bez vysvetleni pomerne dulezite veci, byl pomerne slozity ukol. A to je asi nejvetsi moje vytka, jeste mi docela vadila prilisna a hlavne hrozne natahovana brutalita, jeste zbytecne protahovana zpomalenymi zabery. Ano, chvili to funguje a cloveku je vazne spatne z toho, co chudakovi Jezisovi delaji ( ted mam na mysli snad ctvrthodinove bicovani ), ale J. neustale padajici ke konci filmu dost irituje. Proc tedy tohle hodnoceni? Za skvele herecke vykony, za skvely hudebni doprovod, za Melovu odvahu natocit neco takoveho.

Vřískot 2 (1997)

Dobra komedie, ale to asi nebyl zamer tvurcu...

Lukas (1998) odpad!

Snad u zadneho filmu jsem nemela takovy pocit trapnosti jako tady. Lundgren vubec neumi hrat, ale na druhou stranu by tuhle prisernost nezachranil ani De Niro.

Zoolander (2001)

Jednim slovem - cool :)

Dallas (1978) (seriál)

V dobe, kdy se tenhle serial u nas snad poprve vysilal, mi bylo asi sedm. Vzdycky jsme s matkou usedly k tv a hltaly tuhle ( s odstupem ) absolutni blbost :-).Tri hvezdy za ty vzpominky a Bobbyho falesnou smrt :)

Dobrý Will Hunting (1997)

Nemam rada Bena Afflecka - herce. Ale musim smeknout pred Benem Affleckem - scenaristou. S Mattem Damonem vytvorili uzasne dilo, ktere korunuje herecky vykon jak Damonuv, tak popravu oceneneho Robina Williamse.

Troja (2004)

Skvela vyprava, perfektni Brad Pitt a Eric Bana a jejich uchvatny zaverecny souboj. Tak pratele, to je z pozitivniho soudku vse. Misty absolutne priserne dialogy, krecovitost a Orlando Bloom, ktery zrejme jakz takz odvazne muze vypadat jenom s blond parukou, a tak vetsinu sveho casu na platne vydesene kouka. A hlavne nuda, zvukove soupravy jely naplno, ale uz dlouho se mi tak nezaviraly oci...

24 hodin (2001) (seriál)

Neni to nejlepsi serial vsech dob, opravdu ne. Nekolik dilu vybornych, ale spousta nudnych a klisovitych. Na druhou stranu porad skvele rozdelovani obrazovky, sledovani vice lidi najednou, dobra 'civilni kamera'. Konec, pravdepodobne ta 'tvrdsi' verze, se mi docela dost zamlouval, konecne nejaky serial bez happyendu. Za to ta ctvrta hvezdicka :-)

Kolej, základ života (2001) (seriál)

Pohodovy serial, idealni na vsedni odpoledne. Prvni pulka skvela, zbytek uz trosku pokulhaval, bohuzel. Mimochodem Maxi, Adam Sandler tam opravdu byl a hral Adama Sandlera :-)

Pulp Fiction: Historky z podsvětí (1994)

Radyo nema pravdu ;-), tezke je nejak opodstatnit 'jenom' prumerne hodnoceni mezi zaplavou petihvezd tak, aby me vsichni neukamenovali. Jenze ja jsem tenhle film videla az temer deset let ( !!! ) po jeho vzniku, vsechno, co bylo v te dobe originalni, jsem uz nekolikrat videla jinde. Je mi jasne, ze tohle bylo 'prvni', ale me srdce to odmita prijmout ( ach ). Ale na druhou stranu nektere sceny mi zustaly v hlave jeste docela dlouho, Quentinova rolicka potesila. Takze solidni tri a pul*, mozna tu pulku po opetovnem shlednuti pridam.