Joey (2004) (seriál)

Nikdy by som nepovedala, že to bude také podarené-seriál celý o Joeyho blbostiach jeho rodine a pár podarených postavičkách (Jimmy, Bobby, Michael či Donna)...a vyšlo to..síce to nebolo dlhé ale bolo to SUPER a ja to vždy rada pozriem odznova :-)

Vesnice (2004)

Všetko v tomto filme je kúzelné, strašidelné, umelecké, nádherne natočené, bravúrne zahrané, so skvelou hudbou poprepletané a veľmi prekvapujúce, z čoho zostáva skvelý pocit. Bryce a Joaquin sú úžasná dvojka a tento film je pre mňa jedným zo Shyamalanových skvostov (aj keď veľa ľuďmi nepochopený). Odporúčam!! :-)

Griffinovi (1999) (seriál)

Vynikajúce gagy..niekedy sa neviem prestať smiať inokedy to je tak na hrane, preto jednu hviezdičku uberám :) Inak veľmi špecifický humor nie pre každého jedinca :-)

Cizinec (2010)

Súhlasím s množstvom ľudí tu...za vstupenku do kina som si zaplatila no nie za dobrý film s pointou ale za okukanú detektívku, ktorá ma síce nenudila no ani nenadchýnala, za neprirodzenú Angelinu, ktorá sa snaží byť za každú cenu zvodná, za ťuťmáka Johnnyho (škoda, že sa na to dal) a za peknú prehliadku Benátok a krásne zábery...Ale veľa som neočakávala, aspoň nie som sklamaná:-) Druhý raz si to asi nepozriem...A skoro by som zabudla hviezdička z hodnotenia patrí Paul-ovi Bettany-mu:-)

Porota (2003)

Milujem filmy z prostredia súdneho pojednávania, mňa to príjemne prekvapilo hneď na prvýkrát som bola napätá až do konca a aj rozuzlenie bolo super a k tomu ešte Rachel Weisz, hmmm:) John Cusack, nebol nič moc..ako obvykle- všade vyhúkaný...(Je mi nesympatický, to je subjektívne). Tiež som prečítala knihu, podľa ktorej sa to točilo..no film mi prišiel zaujímavejší, mal akýsi šmrnc:) Určite môj obľúbenec:)

Pokoj 1408 (2007)

A to som do toho išla s veľkými očakávaniami na dobré odporúčania môjho brata, koniec koncov nemôžeme mať radi všetko. Bez väčšieho zmyslu či pointy...Tie dve hviezdičky si to zaslúži za prvotný nápad a samozrejme pár dobrých scén, ktoré sa tak či tak stratili vo víre nezmyselnosti..toľká škoda!

Kramerová versus Kramer (1979)

Aj som trochu plakala;-) Asi mám slabosť pre tieto krásne filmy, pre ten rozvíjajúci sa vzťah medzi otcom a synom a príbeh je koniec koncov realistický a Dustin Hoffman ako obvykle super:-)

Šestý smysl (1999)

Výborný scenár, samozrejme skvelý režisér a úžasní herci. Film s tajomným nádychom, rozuzlením a hlbšou myšlienkou. Doteraz pre mňa najlepší horror vôbec.

Jak jsem poznal vaši matku (2005) (seriál)

novšie série sú už dosť pokazené, ale to platí takmer o každom sitcome, nedovolím si však ubrať ani hviezdičku, tento seriál je so svojimi flashbackmi a životnými múdrosťami jediný svojho druhu and it is legend..wait for it

Králova řeč (2010)

Samozrejme príjemné prostredie Anglicka, super kamera a výborný výkon Colina Firtha však nedokážu u mňa posunúť film na 5*. Príbeh je milý, pravdivý, no stále trochu nezaujímavý..4*