Mumie (1999)

Popkornová oddechovka úspěšně oživující éru dobrodružných filmů ala Indiana Jones. Lehce humorné, trochu akční a s velmi dobře hrající ústřední dvojicí. Výborný film na večer po těžkém dnu v práci. 80%

Funny Games USA (2007)

Psycho film, těžící z netradičního pojetí násilí a mistrných dialogů. O to horší je, že cele to kazí jedna zcela zbytečná scéna (ta s ovladačem). Bez ní by to byl rozhodně jeden z nejlepších psychologických thrillerů poslední dekády. Takhle jsou Funny games USA jen lepším průměrem. 60%

96 hodin (2008)

Tuctový příběh je do pozadí zatlačen naprosto perfektním zpracováním. Po pomalejším začátku se film rozjede na plné obrátky a až do konce na diváka chrlí směs napětí a nešizeného násilí. Brutální, krvavé, skvělé. 90%

Projekt X (2012)

Před více jak deseti lety se American Piestal filmem, ukazujícím život americké mládeže, od té doby se hodně věcí změnilo, a přesně tyto změny jsou vystiženy v Project X. Míň děje a více akce vyhnané do naprostého extrému. Vše je navíc perfektně ztvárněno amatérskou kamerou, která dává celé party vyniknout tím, že vtahuje diváka do děje. Prostě krutopřísný nářez. 90%

Jack a Jill (2011) odpad!

Tak tohle je mega propadák. Viděl jsem spoustu špatných filmů, ale jen pár z nich bylo tak zlých, že jsem je neviděl do konce, a tento mezi ně patří. Trapné vtipy a otřesný Sandler v dvojroli, spolehlivě posílají toto dílko do filmového pekla! To že se ve filmu objevují i seriozní herci si nedovedu vysvětlit jinak, než tím, že byli pod vlivem drog!

Lars a jeho vážná známost (2007)

Rozhodně originální námět, ale zpracování se mi moc nelíbilo. Osobně jsem čekal spíše komedii. Lars je přitom ze všeho nejvíc sociálním dramatem o podivínovi a jeho začlenění do společnosti v podobě malého města. Celkově: nové, zajímavé, ale nikoliv zábavné… 50%

Černá mamba (2011)

Naprosto luxusní reklama. Rodriguez prostě umí.

Šestej smysl (2012) (seriál)

Docela zajímavý nápad jakéhosi amerického Sherlocka, který neumí nic a všechno. Bohužel koncept se nepovedlo přenést do jednotlivých dílů, které mají velmi rozdílnou úroveň. Občas se Walter (hlavní hrdina) k vyřešení případu dostane pomocí dedukce, občas pomocí technologií, ale pár krát jsem měl pocit, že to prostě střelil od boku. Podobně smíšené pocity vyvolává i „podpůrný team“, všichni jeho členové mají naznačené velmi pohnuté osudy, které se seriálem lehce prolínají, ale všechno zůstává na konci stejně otevřené jako na začátku a o postavách se toho dovídám jen velmi málo (platí i pro Waltera). Scénáristé asi v optimismu doufali v pokračování. Celkově je pak Finder průměrný seriál, který za konkurencí zaostává, zvláště pak na Bones, kterým měl dělat spin-off. Nicméně vidět to jde. 55%

Od soumraku do úsvitu (1996)

Perfektní scénář sestavený se dvou různých žánru, je doplněn o luxusní herecké výkony, hlavně Clooney s tétováním je fakt drsný, a o stylovou hudbu a kameru. Pokud milujete Rodrigueze a Tarantina, je to film pro vás (pokud jejich dílo nechápete ani na to nekoukejte). 90%