Než si pro nás přijde (2007)

Jednoduchý příběh bez jakýchkoliv překvapení, pomalu plyne od začátku do konce, a to je hlavní problém tohoto filmu. Filmu chybí spád, první vtipy přicházejí pomalu v polovině filmu a to ještě nejsou všechny povedené. Navíc jakákoliv humorná scéna je prakticky v zápětí vystřídána scénou ve, které se řeší smysl života a smrti. Jediné co Než si pro nás přijde zachraňuje od ještě horšího hodnocení, je ústřední herecká dvojice, která je skvostná a perfektně hrající, i přesto se, ale jedná jen o lepší průměr mezi současnými komediemi. 55%

Star Wars: Epizoda VI - Návrat Jediů (1983)

Vyvrcholení celé ságy a zároveň její nejslabší část. První polovina filmu, je totiž docela nudná a za předchozími díly silně zaostává. Ve druhé půli pak nastupuje hrozně pohádkové klišé, které na jednu stranu ztvárňuje vítězství dobra nad zlem, ale na stranu je toho dosaženou až komickými prostředky. Porážka elitních vojáku Impéria bandou plyšáku s pazourky, je podle mého hodně velký úlet. E6 je úpadkem i po stránce hereckých výkonu, kdy filmu jasně vévodí Ford a zbytek představitelů se ztrácí daleko za ním v šedém průměru. Celkově je Návrat Jediho film, který dotváří ságu, ale samostatně za moc nestojí.

Prci, prci, prcičky (1999)

Naprostá klasika, která položila základy k žánru teen komedii o chlastu a sexu. Perfektní zobrazení přátelství, lásky i touhy po prvním zasunutí, protnuté množstvím vtipu a neopakovatelných hlášek (MCBP,..). Prostě klasika. 80%

Muži v černém 2 (2002)

Na kostru prvního dílů naplácali jiný make-up, trošku zkrášlili a hups do světa-vesmíru. Jenže už to není ono. Vtipy už nejsou tak vtipné, herci tak cool a nedostatek inovace na diváka křičí z každé druhé scény. MvČ prostě zapadli do šedých vod průměru. 55%

The World of Tomorrow (2005)

Respekt za to, že něco takového dokázal vytvořit „na koleně“. Obsahově je to, ale přesný začátek filmu, jen ve zkrácenější verzi.

Zátah: Vykoupení (2011)

Jednoduchý příběh zpočátku zaujme rychlým spádem a přímočarým přístupem k akci. Bohužel ještě před polovinou mu dochází dech a až do konce se jen pozvolna plazí, i přesto, že přestřelky jsou nahrazeny zajímavějšími pěstními souboji, které mají úchvatnou choreografii. Slabé tempo je navíc ještě podrženo hlavním hrdinou, který je sice super bojovník, ale postrádá charisma potřebné pro tahouna filmu. Jako celek je Servuan Maut lepším průměrem, jenž ocení především milovnici akčních scén. 60%

Iron Sky (2012)

Perfektní námět a příjemné zpracování je zcela znehodnoceno dementním scénářem. Pokus o satirickou reflexi současné americké politiky, působí totiž totálně uměle, a zastiňuje ostatní-povedenější, snahy o parodii. Iron Sky pak nezachrání, ani Julia Dietze, která film po herecké stránce zcela ovládla. Celkově se jedná o lepší průměr mezi béčky, jenž zůstal daleko za očekáváním. 60%

Čtyři lvi (2010)

Totální nářez plný humoru černého jak noc. Politicky nekorektní a syrové až na samou hranici dokumentárnosti. K tomu naprosto úžasný výkon hlavních představitelů, kterým nejde nefandit, dokonce jsem se přistihl, že jim držím palce, aby se jim konečně něco povedlo. Filmu bych vytkl jedinou věc, a to kameru. Působí lacině a domácky i v místech kde se to moc nehodí, což je škoda. Celkově jsou ale Čtyři lvi jedním z nejlepších komediálních filmu poslední doby a důstojně pokračují v tradici Britského humoru. 80%

Síly temna (2006)

Naprostá teen splácanina plná rádoby cool frajírku s nagelovanými vlasy. Od odpadu to zachránilo jen několik fakt povedených scén (truck,…). 10%

Ali G Indahouse - Film (2002)

Ali G je perfektní postava a S.B. Chohen je skvělý komik, ale Indahouse je jednoznačně nejslabší část jeho tvorby. Divák se sice občas zasměje, ale většinu času tomu chybí šmrnc a interakce s živými lidmi, které jsou základním kamenem jeho humoru (Da Ali G Show, Borat). 50% a to spíše z respektu ke zbytku jeho díla, objektivně by to mělo být ještě míň.