Zrodila se Astrid (2018)

Skvělý film o krásném příběhu talentované ženy. Jak se velká bolest může přetransformovat do velké lásky. Scény, kdy úspěšná a světoznámá spisovatelka bere do ruky každý dopis z toho množství co dostává. Otevře ho a čte si upřímná dětská poděkování a taky trápení, která jí svěřují jsou hodně silné.

Teorie tygra (2016)

Je hezké, že si český divák váží každého českého "slušněji" natočeného filmu. Ovšem přes 70%? Že by to bylo tím, že je v česku tolik chlapů pod pantoflem, kteří si nechají od manželky nasrat na hlavu a ještě jí řeknou "díky zlato"? Jinak si to nadhodnocení tak průměrného, místy až podprůměrného filmu neumím vysvětlit. No, autoři se zřejmě "chtěli" trefit do tématu, které "chytne za srdce". Kritizující pánové, kteří si mnou ruce a zpívají - "Konečně to těm semetrikám dal někdo sežrat!!!" poněkud pozapomněli, že ve vztahu jsou vždy dva lidé. Oba dva mají zodpovědnost za to, jak se dovedou, nebo nedovedou podřídit a přizpůsobit tomu, když jim někdo servíruje svoji pravdu. Ono to totiž chce docela odvahu a právě ty koule, které tam tomu kocourkovi ufikli. Odvahu jít do nepříjemných rozhovorů, konfliktů nebo rozchodu. Ale když ono je to tak POHODLNÉ nechat za sebe někoho rozhodovat, a PŘÍJEMNÉ mít kvalitní servis od "milované" manželky, tek proč bychom se vlastně bouřili, když si můžeme zanadávat v hospodě u piva. Jedna hvězda pro Barťáka.

An - Zen a lívanečky (2015)

Najít krásu v obyčejném každodenním životě je velké umění. Chtěla bych mít takovou babičku jako je paní Tokue, která by mi předala svou moudrost.Pověděla by mi o tom, jaké příběhy jí vyprávějí fazole, pan sluníčko a vítr.

Happy (2008)

Dávám plnou dávku hvězd, protože tak dobře namixovat - lehký humor + vážné téma o smyslu života, a podat to v podobě krátkého úseku ze života jedné ženy, to je teda výkon! Když jsem si pročítala ostatní komentáře, zdá se mi, že dost lidí tenhle film tak nějak úplně nepochopilo. Možná, není na škodu dát si ho ještě jednou a vnímat nepředpojatě, bez zaškatulkování „přiblblé komedie“. Poppy je všechno možné, ale rozhodně ne nezodpovědná, hloupá a naivní. Představte si, že je vám 30, nemáte partnera a denně máte ve třídě 30 uřvaných děcek. Kolik takových učitelek známe ze svého okolí? A to ani nemusí být singl. Jsou věčně vynervované a vystresované. Ale otázka je PROČ vlastně? Z některých dialogů na nás trochu vykoukne, proč je asi Poppy taková jaká je, ale autoři si hodně dávají majzla na to, aby nám to naservírovali na stříbrném podnose, tak jako většina lehce stravitelných filmů. Takže co nám brání v tom být v životě šťastní? Programově, z vlastního rozhodnutí přistupovat k sobě a světu s lehkostí svobodné bytosti? Být věčně přinasraný, otravný, plný špatně skrývaného hněvu, vůči tomu zlému světu, který se ale vůbec nechová tak jak si to my namyšleně představujeme je o dost snadnější než to, jak se chová Poppy. Schválně si to jenom ze srandy, někdy zkuste, nenechat se jeden den nikým vytočit, nebo vystresovat. Na negativní reakce odpovídat úsměvem, na urážky vtipem, nebrat si nic osobně a projít dnem s úsměvem na rtech. Pokud zrovna nejste tibetský mnich, je to docela fuška.

Průvodce (2008)

Velmi povedený film na téma "smrt, a co dál?"

Labyrint (2015) (seriál)

Výborné!

K zázraku (2012)

Hospodine, zkoumáš mě a znáš mě. Víš o mně, ať sedím nebo vstanu, zdálky je ti jasné, co chci dělat. Sleduješ mou stezku i místo, kde ležím, všechny moje cesty jsou ti známy. Ještě nemám slovo na jazyku, a ty, Hospodine, víš už všechno.

Případy 1. oddělení (2014) (seriál)

Velmi povedená věc České televize. Po dlouhé době. Kvalitně udělaný scénář, který napsal skutečný policajt asi nemá konkurenci s výplody bujné fantazie lidí, kteří mrtvolu v životě neviděli a v pitevně by sebou sekli. Práce kriminalistů je podaná realisticky, bez zbytečných rádobyefektů, které dělají z této velmi těžké práce něco "suprového a barevného". Většinou jde o smutné příběhy lidí s tragickým nezvládnutím svých vášní a na tom nic lákavého nevidím. Smekám před nimi. Musí to být hodně těžké, vidět lidskou společnost hlavně skrze to špatné, co lidé dělají. Taky výběr herců byl hodně dobrý.

Hačikó - příběh psa (2009)

Normálně u filmů nebrečím.... Takže buď je toto nenormální film, anebo zcela výjmečný.

Na plovárně (1998) (pořad)

Tohle překračuje průměr v České televizi úplně neuvěřitelně.