• Pohádka

Největší z Čechů (2010)

Originální film, plný originálních hereckých i nehereckých osobností.

Následník (1973)

Dost nazáživný film, ani jsem neměla chuť dokoukat a tak jsem nedokoukala. Navíc jsem měla smůlu na hrozný dabing.

Můj báječný rozvod (2008) (divadelní záznam)

Smekám před PANÍ HEREČKOU, která skoro dvě hoďky sama táhne celé představení, představuje nám hned několik zcela odlišných postav a svým úžasným výkonem nás prostě dostává. V jednu chvíli jsem až brečela smíchy.

Karamazovi (2008)

Nevím, co říct. Tohle dílko mě prostě dostalo. Propojení divadelní hry s osudy hereckých představitelů. Nevšední, ponuré prostředí tovární haly. To vše ovlivněno nehodou a následně smrtí syna jednoho z dělníků/diváků. Silný příběh, silný zážitek. O špičkových hereckých výkonech, snad všech zúčastněných, ani nemluvím.

Jaro 1941 (2008)

Emočně trochu drsnější drama a koukám, že tady i dost drsné hodnocení. Nechtěla bych být manželkou, která musí nečinně přihlížet jak si to manžel rozdává s jejich zachránkyní a držet hubu, abych přežila. Když se nakonec muž rozhodne, co vlastně chce a hodlá to změnit, skončí to pro všechny dost tragicky.

Wimbledon (2004)

Původně jsem dávala o hvězdu méně, ale před pár dny jsem se po delší době podívala znovu a nějak jsem z tohoto snímku byla nadšená ještě o trochu víc. Na romantickou komedii (od kterých většinou očekáváme jen příjemné nenáročné odpoledne) je to hodně vydařený počin, a i když všichni víme, že tenisové výkony hlavních hrdinů hodně vylepšoval počítač a ten konec byl hodně velké klišé (láska až za hrob, dětičky a úspěšná kariéra krásné maminky), je mi to jedno. Mě se ten film prostě líbí. Mezi Paulem a Kirsten to na plátně dokonale funguje a James McAvoy, který sází zásadně na vítězství bratrových soupeřů, zase pobaví.

Hra o smrti (2002)

Kněz, zmítaný pocity viny za svůj hřích, hledající odpuštění, které nalézá v pomoci jinému člověku a nakonec i ve smrti. Nepřekonatelný Paul Bettany, zde opět, tak trochu zastínil ostatní postavy. Jeho monologům, nasloucháte se zatajeným dechem. Dokonale vykreslený středověk. Nádherný příběh.

Příběhy ztracených duší (2006)

Soubor několika více či méně povedených povídek, kdy jednotlivé příběhy mají příliš málo prostoru na to, aby zanechaly hlubší dojem. Sešla se zde celá plejáda výborných herců, ale než stačili rozehrát svůj part, šlo se dál.

Nejlepší gangster (2000)

Skvělý Paul Bettany jako narcistický sociopat vykonávající svou profesi - zabíjení lidí - pouze ve spodním prádle (aby si nezacákal oblek). Oblíbený pracovní nástroj - sekyrka. Gangster No. 1!!! Nakonec jedna technická poznámka: Sice se říká, že lidé se ke stáří scvrkávají ale výškový rozdíl mezi Bettanym a McDowellem, cca 17 cm, byl dost patrný.

Čistá duše (2001)

Skvělý příběh o tom jak lze vyhrát, svým způsobem, nad schizofrenií a zůstat geniálním matematikem. Jasně oni se vám ty lidičky zjevují pořád, ale už to zvládáte. A co já bych za to dala, kdybych denodenně potkávala Paula Bettanyho:) Russel Crowe i Jennifer Connelly na Oscara. Fakt bych mu ho přála taky, za tohle by si ho zasloužil.