• Pohádka

Expendables: Postradatelní (2010)

Pro mě, jakožto někoho, kdo podobné filmy až tak nesleduje, příjemné překvapení.

Den zlomu (2007)

Přijde povolávací rozkaz, a každý ze tří kamarádů se k nastálé situaci staví po svém. Rifkin, který je od začátku proti a snaží se všemožně vyvléct. Nakonec, i když se mu naskytne šance tomu uniknout, neudělá to. Dixon, který věří, že narukovat je správné, přeci jen trochu zapochybuje, když potká lásku. Smysl pro povinnost ,u něj ale zvítězí. Feller, jehož první reakce je příznačná (šavle do záchodu), nikdy nepomyslí na to, že by nejel. Jen se bojí. Napíše si seznam a dělá věci, které by jinak nedělal. Jen poslední bod nezvládne - sloužit se ctí . Vyřeší to skokem ze střechy. Na mě, tedy, tento snímek zapůsobil.

Krásná pokojská (2002)

Příšerný film, příšerný herecký (ne)výkon J.Lo a zcela nevyužitý herecký potenciál R.Fiennese. Stejně se, ale vždycky podívám znova - mám prostě pro Ralpha slabost či co.

Mstitelé (1998)

Když jsem film viděla v televizi, říkala, jsem si: "Proboha, co se mi na tom poprvé tak líbilo - teda kromě obsazení"? Nevím přesně, ale tenkrát v kině jsem se docela bavila.

Zvláštní dny (1995)

Vzpomínám si, jak jsem na tomto filmu kdysi seděla v sále kina sama, samotinká, jen s paní uvaděčkou. Musím zpětně poděkovat panu promítači, že nám film pustil, protože to opravdu stálo za to zkouknout.

Bouřlivé výšiny (1992)

Pro mě osobně snad nejlepší adaptace mé oblíbené knížky od Emily Brontë. Právě tady mě Ralph poprvé okouzlil svým herectvím a já jsem se zamilovala:)

Boj (2007)

Moji dva oblíbení akční herci v jednom filmu, to jsem si nemohla nechat ujít. Bohužel se ve filmu hlavně střílelo, takže bojových scén jsme si moc neužili. Hlavně v případě Jet Li je to na škodu, protože jsou jeho silnou stránkou. Vůbec jejich společných scén bylo poskrovnu. Jinak příběh, na akční film, dost dobrý. Zajímavé rozuzlení na konci. Rozhodně natočili oba lepší snímky, ale toho negativního hodnocení je tu, na můj vkus, až moc.

Univerzální voják III: Znovuzrození (2009)

Na film jsem koukala s přítelem, jelikož jsem zrovna neměla nic jiného na práci. Také jsem nikdy neviděla předchozí díly, a chtěla jsem vědět o co go. Teď už vím, že tohle není pro mě, a nechávám podobné filmy jiným. Ty 2* jsou za akci. Herecké výkony, nesmyslné hlášky a utrpení ve tvářích stárnoucích "akčních hrdinů" , ve mně vzbuzovali spíše lítost.

Souboj Titánů (2010)

Nejsem fanda filmů, které jsou postaveny na počítačových efektech, takže kdybych dala jenom na upoutávky, asi bych se nekoukala vůbec. Důvodem proč jsem film chtěla vidět byli mí oblíbení herci Neeson/Fiennes. Sice jsem si říkala, že si před shlédnutím tohoto snímku, příběh připomenu původním zpracováním z r. 1981, ale neudělala jsem to. Což bylo asi dobře, jelikož jsem nesrovnávala. I když jsem do toho šla s tím, že se mi to asi moc líbit nebude (moc efektů), nakonec to nebylo až tak hrozné, jak jsem si myslela. Takže docela milé překvapení. A hlavně, skvělá hudba!

Tichý úkryt (1996) (TV film)

Vynikající námět. Jen těžko lze uvěřit, že se to doopravdy stalo, a všichni přežili, protože se (aspoň tedy ve filmu) nechovali zrovna opatrně, a mnoho lidí v okolí určitě něco tušilo. Asi měla Fusie štěstí na ne-svině. Zpracování a herecké výkony trochu pokulhávají, ale stejně dávám za 4. Filmy z 2. světové, ty já prostě můžu. Jen mě udivuje, že jsem tento film viděla poprvé až nyní, 15 let od jeho natočení. Asi mi ta léta nějak unikal. Nebo se až tak nevysílal?