• Pohádka

Gracie (2009) (TV film)

Příjemné pokoukání, i když nevím, proč je tento snímek zařazen zrovna mezi komedie. Marně si vybavuji scénu, u které bych se zasmála. Možná je to proto, že zde Gracie působí jako "bavička" frontových vojáků. Jinak výborné herecké výkony hlavních představitelů. Mě osobně pouze iritoval (pro mě dost nepříjemný) hlas J. Horrocks, tedy když mluvila. Zpívala dost dobře, konečná píseň je dokonce úžasná.

Vexed (2010) (seriál)

Tak trochu Moonlighting v britském podání s velkou dávkou černého humoru.

Ženy v pokušení (2010)

Po delší době se opět objevila česká komedie, která mě opravdu pobavila. Eliška Balzerová v roli svérázné "babičky" byla prostě excelentní.

Politické kruhy (2009)

Satiry není nikdy dost, britský humor je jeden z nejlepších na světě, a přidáte-li k tomu úžasné herecké výkony většiny zúčastněných, nelze než pochválit a užít si to, od začátku až dokonce. Tom Hollander, jako poněkud neohrabaný Simon Foster, je k sežrání. It´s difficult difficult lemon difficult:)

Možná, miláčku (2000)

Svěží a vtipná romantická komedie, kde kromě hlavních postav Sama a Lucy, zaujmou i ty vedlejší. Zvláště potrhlý gynekolog Rowana Atkinsona, excentrický režisér Ewan Toma Hollandera, nebo opravdu sexy Carl Jamese Purefoye.

Královna Alžběta: Zlatý věk (2007)

Historicky mi období vlády královny Alžběty přijde jako jedno z nejzajímavějších v dějinách Anglie, a proto si ráda přečtu vše, co o něm bylo napsáno, podívám se na filmy, které o tomto období pojednávají. Jde nepochybně o zajímavé zpracování. Výborně obsazené. Cate je je ve své roli úžasná. Stejně tak Sam jako Marie, dokonce i Abbie jako Bess, která se zde potácí mezi láskou ke královně a k muži, o kterém ví, že ho Alžběta chce taky. A právě Clive, který ho ztvárnil, tu nějak nezafungoval, přestože jindy/e dokáže být skvělý. Celkově mi v tomto snímku něco dost chybí, něco, co by plně zaujalo mou pozornost. Přesto, asi pro mou zálibu v historických dramatech, mám tendenci dát 4, anebo jen 3+?

Rev. (2010) (seriál)

Vikář, který se rád napije, kouří, neváhá navštívit třeba i pánský klub a občas mluví i sprostě (jen si předtím pro jistotu sundá svůj kolárek), vám prostě musí být sympatický. I když jeho bohoslužby navštěvuje jen pár skalních "fanoušků", do jeho kostela se vždy rádi vrátíte.

Sólista (2009)

Skvělé herecké výkony hlavních představitelů a úúúžasná hudba, která mě dostávala. Jen něco málo chybí k těm pěti*.

Gosford Park (2001)

Úžasný film, úžasná atmosféra. Herecký koncert hned několika desítek zúčastněných.

Jáchyme, hoď ho do stroje! (1974)

Česká komedie, která vás nikdy neomrzí. Plná nesmrtelných hlášek a životní role Luďka Soboty, kterého jinak asi může jen málokdo. Tady ovšem exceloval. Typický humor dua Smoljak-Svěrák to jistí.