X-Men: První třída (2011)

Asi si tu každý najde vše, od napětí přes vtip až kapku romantiky. Bavily mě zajímavé prostřihy při zaškolování nováčků a díky těmto novodobým kouskům mě nepřetržitě udržely v pohotovosti. Film výborný, další noví originální mutanti. Docela mě pobavila scénka s Hughem Jackmanem, který si zahrál dvacet sekund ve filmu. Vynikající Michael Fassbender, prostě každý by chtěl být Magnetem :)

Nesvatý (2010)

Viděno na 46. MFF v KV. Zdejší publikum vůbec nechápu .. docela mi to kazilo celkový zážitek, viz. soused, který se v jednu chvíli smál a v druhou chvíli mě chytal strachem za nohu. Humor ucházející, pro tuto dobu teenagerů zapadající, typická lekačka, která mě fakt baví. Ten konec byl docela brutální :)

127 hodin (2010)

Tak takhle jsem s hlavním hrdinou snad ještě v žádném filmu netrpěl jako tady. Trochu mě nudily myšlenky, co se v tu chvíli člověku honí hlavou, ale to prostě k tomu patří. Ten závěr je fakt bez komentáře! Brrr ....

Útěk ze Sibiře (2010)

Na tu dobu určitě síla, ale film začal po určité době nudit. Prví půlka šla, pak začaly být zbytečné prostřihy při procházení jednotlivých zemí. Tvůrci nešli do hloubky, jen se zaobírali samotnou cestou plnou strastí.

Harry Potter a Relikvie smrti - část 1 (2010)

Sakra co to bylo? Na Pottera jsem se těšil jak malé dítě a vlastně po skončení filmu si nevybavuju skoro nic, první část neměla chybu a pak rázem střih a nuda. V druhé půli mi chyběly vyhrocené scény, napětí, vtip a i osobní souboje ... ze všeho jsem dostával jen minimum. Vím, že podle knižní předlohy se nic moc nadělat nedá, ale sledoval jsem nudu v přímém přenosu. Mám pocit, že když se režie ujal Yates, tak ani netuším o čem ty filmy vlastně jsou. Doufám, že pokračování nebude podobným zklamáním a vychutnám si zde vše na maximum.

Počátek (2010)

Tak ze začátku se na mě valily kvanta nových informací, které člověk prostě nepobere. To však nemění na tom, že ve vypjatých situacích jsem ani nedýchal. Viz. poznámka uživatele Oxymoron - poslední půlhodina byla fakt nářez. Nikdy bych nevěřil, že tato myšlenka jde vůbec natočit. Navíc kombinace s Zimmerovou hudbou tento film dělá ještě více atraktivnějším.

Ha phraeng (2009)

První tři příběhy držely vyrovnanou linii a zdálo se vše být jako velmi zajímavý horormix. Poslední dva však závěr moc zdárně nezakončily. Prostě průměr.

Hon na čarodějnice (2011)

Definitivně jasno - Cage už nikdy více rytířem. Do role mi prostě nepasoval, neříkám, že všechno bylo špatně, ale levné digitální triky jsou už prostě nudné.

El habitante incierto (2004)

Hororové prvky? Hmm .. možná. Komedie? Občas ano, hlavně druhá polovina. Některé otázky film ve mně zanechal, protože určité věci prostě nedávaly smysl. Ale asi to má tak být, aby si člověk stále po skončení filmu kladl další otázky. Každopádně celková myšlenka filmu byla opravdu zajímavá a dalším plusem byl povedený závěr .. už jsem si myslel, že filmaři nechají otazníkový závěr, což by byla určitě škoda. Jinak velký mínus, že jsem se fakt nebál :(

Resident Evil: Afterlife (2010)

Sice je pravda, že tento díl oproti prvnímu hodně upustil od hororových prvků, nicméně akční spád určitě nepostrádá. Určitě bych tento film nehodnotil jen kvůli 3D efektům tak kriticky, protože kvůli tomu byl právě přizpůsoben a dostal jsem přesně to, co jsem očekával. Pokud ale by došlo k dalšímu pokračování, už bych čekal něco náročnějšího.