X-Men Origins: Wolverine (2009)

Tak ako je to kinofilm, to za prve. Za druhe: velmo primitivny kinofilm s narocnostou dejovej linie pripominajuca Harry Pottera. No, ale zase dost sa tam nastriela a je tam zopar supercool comixovo-bulinovych hlasok. Proste treba vypnut mozog a nic neriesit. Kino projekcia spravila svoje... 65%

Star Trek (2009)

Ako je to už u nových dobrodružných filmov zvykom na nič sa nečaká a diváka režisér hádže rovno do prostred deja a vysvetlenie sa necháva na potom. V Star Treku to inak byť nemohlo. Nie len že je posádka a prostredie Enterprise chronicky známa či už aktívne u bývalých fanúšikov seriálovej verzie alebo pasívne u všetkých ostatných, ktorý sa tématikou Star Treku chtiac-nechtiac stretli. Ide proste o dobrý štart pohlcujúci diváka hneď od začiatku. Navyše film je plný odkazov na pôvodnú sériu a nechýbajú ani trochu naivné a vtipnejšie scény, ktoré robia tú správnu vatičku buď medzi bojovými alebo emocionálne eskalovanými scénami. Trochu však nechápem komenty ostatných užívateľov o novej ére Sci-fi, 95% hodnotenia, vynášanie do nebies. Nejde o žiadnu revolúciu. Scenár síce dostal krásny blockbusterovský facelifting, námet je však všetkým známy a veľkých prekvapení sa počas filmu nikto nedočká. J.J. už určite podpisuje ďalší kontrakt, neviem však či tu bude ešte nejaký tvorivý potenciál na pokračovanie. Konfrontácia s budúcnosťou, vyrovnávanie sa s minulosťou, strata matky, zničenie Vulkanu, odvrátenie zničenia Zeme a to všetko v 120 minútach ? Otázka teda nastáva čo viac ponúknuť ? 80%

40 let panic (2005)

Vrámci kolektovania Carellovej filmografie som sa dostal až k tomuto filmu. Ako pozerám tak to bola prvá "Apatowka" s kreativnou skupinkou, ktorá sa motá aj okolo "The Office". Celkom príjemná a realistická záležitosť. 70%

Sexbomba od vedle (2004)

Nudiť som sa nenudil, tento film bol od začiatku samé prekvapenie. 70%

Hříšný tanec (1987)

"Nobody puts Baby in the corner". Dávam prudko neobjektívne "4"

Strážci - Watchmen (2009)

Prudká úvaha o všetkom a o ničom. Jediná zaujímavá dejová línia je Rorschachovo hranie sa na detektíva. Modrý ujo a jeho vták ohnivák, z ktorého proste nejde spustiť oči je akože tou intelektuálnou plnkou. Tou romantickou plnkou je zase brilatý ujo s tou latexovou cicou (tunaak z galérie) a veruže si aj dobre zašukajú popri zachraňovaní sveta vo svojej lietajúcej bublinke. A strašne utajovaný hlavný zloduch, ktorého odhalenie je súčasťou niekoľkonásobného konca filmu ? No keď zrovna nie ste mentálne postihnutí alebo na cracku tak jeho identitu odhalíte asi už v prvej tretine filmu niekde medzi "99 luft Baloons" a "Sound of Silence". Keby som to pozeral doma tak to v polovici vypínam. Neviem aký "silný" filmový fanúšikovia sú tu na csfd, že každej blbosti pridelia 5*, ale začínam strácať dôveru v priemerné hodnotenia. 30%

Studio 30 Rock (2006) (seriál)

Príjemné a v mnohom inovačné. Človek sa síce netlčie po stehnách, seriál má však svojrázny humor a dokáže príjemne prekvapiť.

Sex Drive (2008)

Už iba kvôli scene s Mr. Donut :)