Parfém: Příběh vraha (2006)

Zajímavý příběh, ovšem nemůžu hodnotit lépe, neboť opravdu nemám ráda do očí bijící nesmysly (např. moment, kdy Grenouille ucítí svoji poslední oběť na míle daleko) a navíc jsem se závěrem vůbec nebyla spokojená. Když budu konkrétnější, skousla jsem to jen do té doby, kdy Grenouilla dopravili na popraviště. Člověk už pak jen tiše sleduje a očekává nevyhnutelné. Ale co to, i nevyhnutelnému se dá vyhnout! Vím, že ačkoliv bych měla spíš obdivovat herecký um Bena Whishawa, za to, jaký odpor ve mně dokázal vyvolat, byla jsem z té kruté nespravedlnosti tak znechucená, že to už nehodlám vidět znovu.

Pod vlivem lásky (2008)

Viděla jsem to jen jednou, ale i tak můžu říct, že to byl jeden z nejsilnějších filmových zážitků. Tenhle počin obsahuje snad úplně všechno, od bláznivé komedie, přes akční film až po drama. A fakt vás to vezme.

Leon (1994)

Snímek, který se vyvaroval snad všem filmovým klišé (jsem spokojená hlavně s jeho zakončením), skvělý Reno i Oldman (miluju, když hraje padouchy) a Natalie, ta už měla očividně talent odmalička, navíc je v téhle roli neskutečně roztomilá :)

Láska nebeská (2003)

Byl to takový milý film, v jehož průběhu jsem se přiblble usmívala a nemálokrát i zasmála, ale myslím, že jednou mi to bude stačit.

Dvojí život Veroniky (1991)

Těmhle prý uměleckým filmům asi nepřijdu nikdy na chuť. Spousta prázdných záběrů, které jsou narozdíl od těch v japonských filmech úplně bezúčelné, dlouhá nuda, nic se neděje, a když už, není to ničím zajímavé. Jediné, co se mi líbilo, byla Irène Jacob a pěkná hudba.

Resident Evil: Afterlife (2010)

S těmi Alicinými schopnostmi to na začátku krapet přehnali. Jen si něco pomyslí a všichni vyletí do vzduchu? To už i na mě bylo trochu moc. Ale vcelku co jsem očekávala, to jsem dostala. Je mi jasné, že je to prostě béčkový zombie horor, a já se na to občas ráda podívám. A mimochodem, hudba sedla perfektně.

Sněhurka (2012)

Tak musím říct, že jsem čekala něco hloupého, ale ve skutečnosti jsem se skvěle bavila a tahle pohádková parodie si mě dostala. Žádnou 'přeplácanost' jsem v tom neviděla, jak se tu někteří zmiňují, podle mě by si tenhle film zasloužil vyšší hodnocení. Jedině to zpívání na konci být nemuselo, jinak nemám co vytknout.

Hunger Games (2012)

Knihu jsem nečetla, ale chystám se. Sice teď už přesně vím, o čem budu číst, nicméně pro diváka v průběhu filmu není tak těžké uhodnout, co se bude dít dál. Ne že by mě film nějak strašně uchvátil a zaměstnal moji mysl ještě na několik dní, jako je tomu u jiných konkrétních snímků, ale zamlouvá se mi ten nápad. Holt když chce někdo prorazit s něčím novým, musí to být aspoň trochu šokující..

Dokonalý smysl (2011)

Skvělý námět, zpracování, herecké výkony, kamera, hudba, efekty.. Husí kůži mám ještě teď..

Avatar (2009)

Co se týče děje, sice nic světoborného, nicméně to byla móc příjemná podívaná. A to jsem byla ochuzena o 3D projekci. Mimo to oceňuji ten nápad - fantazii na vytvoření všech těch rostlin a příšerek :)