Roming (2007)

"O čem to kurva piča je?" řekl by patrně Stano, kdyby viděl co pod rukou pana Vejdělka vzniklo. Plytký a chudý scénář, patrně snažící se o jakési nastínění romské mentality a kultury v podivném obalu, smaženém v pokusech o nucenou originalitu, děsivé neherectví Jury a podobných případů, příšerně nudná a místy i nesmyslná kamera a v neposlední řadě pak úděsná postprodukce, hlavně v otázce zvukové (děsivý ruchový mix; hudba nacpaná všude tam kde se nemluví) a střihové (i amatér by se lépe postaral o nevisící bezprizorní záběry nebo by nevstřihoval nějaké zbytečnosti navíc; kde je proboha trocha dynamiky?), dokonala mé potitulkové zešílenství, zakončené třemi akutními cigaretami, vykouřenými rychlostí blesku. Danielův němý a nesmyslně vkládaný příběh o jakémsi romském králi, vyprávěný pomocí titulků, je pak posledním hřebíkem do rakve. Tohle jsou originální nápady? Takhle se dnes dělají filmy? No promiňte... Na co si vlastně Roming spolu s panem režisérem Vejdělkem hrají? Od jedné hvězdičky tenhle celovečerák zachraňuje pouze herectví výborného Bolka, ale ani toho není dostatek. Ufff.

Jednotka příliš rychlého nasazení (2007)

Edgar Wright tentokrát tápe a hledá, a asi neví čím jeho vlastní film vůbec je. Je to akční? Je to komedie? Je to krimi? Nelze definovat ani jedním a dohromady také ne. Tak co to teda je? Musím říct, že po stránce vizuální to nemá chybu! Úžasně akční, úžasná kamera, úžasný střih a v neposlední řadě i ruchy a hudba v důležité celkové kompozici. Ale po stránce obsahové to tak slavné není. Právě naopak. Za film jsem se zasmál jen párkrát a to pouze ve scénách neodolatelného drsoňe v podání Simona Pegga. Humoru je málo a pokud, tak spíše plytkého. Dále jsem absolutně nepochopil megakrvavé scény, které v tomto filmu, nemají své místo a proto mi nejde na mozek proč je jich tolik. Chápu že je to nadsázka. Ale pokud to funguje u Tarantina (ale který na to opravdu má, ... a že jsem se u Kill Billa v loužích krve nasmál), neznáme to, že to bude fungovat i tentokrát. Hvězdné obsazení to nezachrání, i když pravda, ocenil jsem minutu věnovanou Cate Blanchett, které není ani pořádně vidět do obličeje.-) Škoda jen, že jsem neobjevil Petera Jacksona. ... Tohle všechno dává dohromady velice rozporuplný film. Bohužel film, který na mě ve výsledku působí jako nevyrovnaný nefungující mix. Vizuálno=*****, obsahově=**. A proto se ve výsledku musím přiklonit k celkovým **, což mě podle mého indexu očekávanosti velice mrzí.

Muž s kinoaparátem (1929)

Je téměř nepředstavitelné co dokáže udělat geniální The Cinematic Orchestra, která mě k této "filmové revoluci" dovedla, společně s tímhle experimentálním počinem! Neznalost se nyní neomlouvá. - Jedním dechem: "ˇÚúúža!" -

Ztraceni (2004) (seriál)

Do tří čtvrtin první série jsem považoval seriál za geniální. Dokonalý scénář, filmová výprava, slušné herecké výkony. Bohužel od otevření poklopu to dost osláblo a začalo se to podobat typickému šablonovitému americkému seriálu a to se všemi cliché. To mě docela dost mrzí.

Babel (2006)

Mistrovské dovršení pomyslné trilogie... Absolutní vrchol po všech stránkách.

Ztraceno v překladu (2003)

Jako obvykle vynikající Bill Murray. Okouzlující a výmluvné. Jak zpracováním, tak herectvím i režií.

Miami Vice (2006)

Mann mě jako obvykle nezklamal. Jen tak dál!

Osudový dotek (2004)

Teda pánové a dámy, nečekal jsem, že by to byla taková síla. Přistihl jsem se, že v 90% filmu sedím s otevřenou pusou a hltám! Tohle jsem fakt prožil.