Univerzita pro příšerky (2013)

Oproti předchozím Příšerkám chybí tomuhle filmu úplně všechno. Vtip, lehkost, nadhled. Byla dřina to vůbec dokoukat.

Ztraceni v Mnichově (2015)

Velmi zdařilá zelenkovská mystifikace. Jen jestli ne až moc. Trochu se bojím, že mnoho diváků nepochopí, že kniha není její součástí. Ne, Tesařův Mnichovský komplex je skutečná publikace a Ztraceni v Mnichově ji převádí na plátno (v příslušných pasážích) dosti věrně. Doslovně, ale věrně. Tu knihu moc ráda nemám, ale její zásadní myšlenka je nevýslovně důležitá. Proto je škoda, že prostřednictvím filmu dostatečně nevyzní. naopak, myslím si, že zapadne. Právě proto, že to Zelenka tak pěkně celé skoulel....

Wallander (2005) (seriál)

Co díl, to plnokrevná detektivka s promyšlenou zápletkou, která nezřídka překvapí i časté konzumenty krimi příběhů, mezi něž se nepokrytě řadím. Prostředí švédského maloměsta je malebné a zároveň mrazivé, především proto, že všechny příběhy jsou nepřekombinované, lehce uvěřitelné a o to hrůznější. Postavy jsou příjemně civilní a pro diváka není těžké vytvořit si k nim vztah. Síla jednotlivých dílů trochu kolísá, jít pod 5 ***** by ale byla potěšilost. V porovnání s běžnou seriálovou produkcí je švédský Wallander vysoce nadprůměrný počin.

Ve jménu vlasti (2011) (seriál)

Druhou řadu seriálu hodnotím jako mnohem lepší než první. Třetí mě ale zase vrátila na zem. Z aritmetického průměru hodnocení jednotlivých sérií vychází ... trochu lepší průměr.

Hubert a Staller (2011) (seriál) odpad!

Už jen sedět u toho v čekárně u lékaře bylo neskutečné utrpení. Možná to nejhorší, co jsem kdy v životě viděla. Oproti tomu mají telenovely úroveň!

Los ojos de Julia (2010)

Málokterý film tohoto žánru snese i druhé zhlédnutí. Juliiny oči mě bavily pořád stejně. O co méně jsem se bála, o to více jsem si užívala šikovné stavby filmu a skvělých hereckých výkonů. Pro mě jeden z nejlepších hororů.

Čarodějky (1998) (seriál)

Asi do půlky druhé série je to docela zábava. Vidět něco tak ECHT devadesátkového je silný zážitek :) Pak ale seriál pokračuje dál a postavy jsou stále stejně ploché, nevěrohodné, nesympatické... a pel devadesátek nahradí o dost méně ujeté 00s. Nuda.

Zdrojový kód (2011)

J*A*S*M to vystihl přesně. Mohla bych být na tvůrce naštvaná, že během pěti závěrečných minut zabili VŠECHNO, co jim předcházelo a zbořili celou narativní strukturu pro jeden rádoby silný WOW okamžik, který však pro někoho, kdo u filmu aspoň trochu zapojil mozek, vyzněl spíš jako WTF moment. Nakonec jsem to skousla a rozhodla se, že od Zdrojového kódu neodejdu naštvaná, ale s pocitem, že jsem viděla snímek s velkým potenciálem, který odpálily příliš velké ambice. Za Jakea a slušný spád dávám dvě hvězdy.

Lesní jahody (1957)

Nádherný a překvapivě i čitelný film. Skutečné pohlazení v porovnání se současnou tvorbou. Nebojte se Bergmanna, Lesní jahody zvládne i filmový začátečník :)

Horizont události (1997)

Nebýt konce, dám plný počet. Horizont události však bohužel trpí stejným neduhem, jako v mnohém na něj odkazující Sunshine - všechno funguje dokonale, než se žánr překlopí na krvavou vyvražďovačku....