Ledová archa (2013)

Je to sice blbost (námětem), ale provedení je skvělé. Nenudil jsem se u toho, chvílí se to tam bije, pak se u toho člověk zasměje (viz scéna s třídou) a nakonec i trne hrůzou. Vždy když jsem si myslel, že mě tvůrci už ničím nepřekvapí, tak jsem se mýlil. Po celou dobu si film udržuje originalitu a vynalézavost. Žádná ze sekcí nenudí, taky proto, že když už by nudit mohla začít, tak se děj přesune do jiné. Jediné co mi vadí, je ten konec. Nemůžu si pomoct, ten se mi zdál slabý. Teprve při něm si divák uvědomí, že je to sice dobrá, ale pořád blbost.

Zmizelá (2014)

I když to má dvě hodiny dvacet, nestačil jsem se u toho začít nudit a chvílemi jsem zíral s otevřenou pusou. Je za tím vidět jistá ruka tvůrců, kteří přesně vědí, co chtějí natočit a jak to chtějí natočit. Příběh nikde nedrhne a všechno plynule odsýpá. Já se ale nedokážu donutit k hodnocení 5*. Ačkoliv tam byly zvraty a nebylo jich málo, tak mě vlastně žádný nešokoval, jako se to stalo např. u Sedm nebo Zodiac. Ano, byl jsem překvapený, ale ten „wow“ efekt se nedostavil. Také jsem se asi v půlce filmu dostal do fáze, když jsem si říkal „To už je moc.“. Už to bylo příliš překombinované, složité, dokonalé než abych to jako divák dokázal skousnout. Těžko se to vysvětluje, aniž bych se oháněl spoilery, ale některé věci už byly přetažené a přehnané. Kdyby to bylo od jiného režiséra, tak bych hodnotil víc. Jenže tohle je Fincher a tady mám hodně vysoké nároky. I tak je to ale ve svém žánru velmi nadprůměrný film. P.S. Tenhle film je hodně silný argument, proč se neženit.

Pečený sněhulák (2014) (pořad) odpad!

Tady není co dodat, prostě to není vůbec vtipné.

Jeden musí z kola ven (2011)

Což o to... herci jsou skvělý, atmosféra je dobrá. Iluze studené války je takřka dokonalá. Jenže k čemu mi to je, když jsem u toho málem usnul. Škoda, čekal jsem mnohem víc.

Muži v naději (2011)

Je to docela vtipná komedie, ale nějak nemůžu zkousnout celé to poselství, které má film nést. Tedy, že podvádět někoho, vlastně není nic špatného.

Hvězdy nám nepřály (2014)

Filmů, které mě kdy rozbrečely bych napočítal na prstech jedné ruky. Tohle je jeden z nich. Jasně, cílem je diváka dojmout, ale když je nálada, tak je to i velmi příjemné.

Konference ve Wannsee (2001) (TV film)

Je to skvělý film, a to bez debat. Já s ním mám ale jeden problém. I když si o sobě myslím, že mám velkou fantasii prostě si nedokážu představit, že se ti skuteční lidé na té poradě tehdy bavili podobným způsobem. Představa, že dospělí a vzdělaní lidé se s takovou bezcitností domlouvají na průmyslovém vyvražďování milionů lidí je mimo mé chápání. Bojím se ale, že tak nějak to skutečně bylo.

Sex ve městě (1998) (seriál)

Nejsem cílová skupina, ale při sledování těch čtyř slepic se docela bavím, ale asi jinak než tvůrci zamýšleli... P. S. Sarah Jessica Parker je snad ta nejvíc nesympatická herečka jakou jsem kdy viděl.

Temný případ (2014) (seriál)

Hodně vysoká liga, takhle nějak si představuju dokonalou detektivku. Hustá a depresivní atmosféra, originální prostředí Louisianské přírody. Skvěle odvyprávěný příběh, který nikam nespěchá (alespoň do třetího dílu) a který by méně trpělivého diváka dokázal i trochu uspat. Přeci jen, první polovina je spíše klasické nudné detektivní pátrání, vyslýchání svědků, pomalé sbírání stop a pocit, že to všechno nikam nejede. Ve čtvrtém díle se to ale náhle zlomí, a pak už jsem do konce napětím skoro nedýchal. Ovšem to, co je nejdůležitější je ztvárnění dvou hlavních protagonistů. Nepamatuju si, kdy jsem v seriálu viděl takhle dobře zahrané postavy, které bych si tak moc oblíbil (naposledy snad u Dextera). Špičková práce.

500 dní se Summer (2009)

Vypravěč na začátku řekne, že to není příběh o lásce. Já mu nevěřil ale on měl pravdu. Zároveň ale i tak neměl. Velice chytrý film, který si s divákem pohrává, hladí ho po duši a na konci mu dá facku. Lehoučkou facku, kterou mu chce ukázat, že všechno je jinak, ale to neznamená, že divák bude zklamaný. Jen se bude drbat po bradě a říkat si, "No teda..." P.S. Bez Zooey Deschanel by tomu filmu, něco podstatného chybělo.