• Rodinný

Fighter (2010)

Pomerne štandardný boxerský príbeh povyšuje na úroveň extra jedna vec, a to je Christian Bale. Prekvapil ma, šokoval a potešil. The Fighter je veľmi kvalitný film s výbornými hereckými výkonmi všetkých zúčastnených, brilantným podaním postavy Dickyho od Balea a dvoma naozaj surovými scénami, ktoré kupodivu nepatria medzi tie boxerské. Ak má k tomuto filmu pripadnúť nejaký Oscar, tak jednoznačne hlasujem pre Christiana Balea.

Králova řeč (2010)

Tak sa mi zdá, že tu máme výnimočný film, ktorý do bodky naplnil moje očakávania. Detailne prepracovaná štúdia muža, kráľa, sprevádzaná nádhernou hudbou a úchvatnými scénami. Colin Firth, priznám sa, nebol pre mňa extra známy herec, o to viac ma nadchol. Jeho koktavý kráľ je ľudský, skutočný, bez pompézneho prehrávania a tlačenia na pílu dosahuje vrcholu herectva v jednom z najlepších historických filmov novodobej histórie. A zdatne jeho post dopĺňa ešte o niečo brilantnejší Geoffrey Rush, ktorý je proste neuveriteľný. Skoro každý tu vkladá svoj názor na Oscary, môj je takýto - Najlepší film, Colin Firth, Geoffrey Rush, hudba, kamera, scenár, výprava a kostýmy. To je 8.

Beetlejuice (1988)

Tento film som nikdy nemal veľmi v láske. Pripadá mi až moc "divný".

Anděl na horách (1955)

Príjemná komédia s výborným Jaroslavom Marvanom a nádhernou tatranskou prírodou.

Báječná léta (1988) (seriál)

Jeden z najkrajších rodinných seriálov ktoré poznám.Fred Savage je úžasný.

Splněné přání (1988)

Freda Savage som mal rád už vo Wonder Years, a tu ma tiež nesklamal. Je to jeden z mála sympatických detských hercov rodinných komédií 80-tych rokov. Veľmi príjemná komédia.

Wallace & Gromit: Prokletí králíkodlaka (2005)

Prekrásna sranda. Tieto "plastelínové" postavičky britskej produkcie majú fakt niečo do seba. Zaslúžený Oscar. Všimli ste si, že aj sem prenikol Elvis style? A mimochodom, Gromit je ten najchutnejší psík animovanej ríše!

Tanec na vlnách (1997)

Veru tak - oddychovka ako stvorená. Nič viac netreba dodávať.

Mrazík (1964)

Rozprávka, v ktorej sa ani slovkom nespomenú Vianoce, a predsa sa na Vianoce hodí takmer dokonale. Jednoduchý príbeh, krásna Nastenka, nádherná zimná príroda a pre mňa kultová hudba robia z Mrázika filmovú legendu. A musím dodať - hoci je to vážne otázka vkusu - že slovenský dabing je lepší. :-)

Santa kdo? (2000) (TV film)

Je to vcelku príjemný vianočný film o Santovi, ktorý stratí pamäť, s priemernými hereckými výkonmi a nevýrazným hudobným sprievodom. Za čo však musím znížiť hodnotenie (a odpustite mi to) je ten protivný krpál čo tam vystupoval. Tak drzého, vymúdreného a odporného sopláka som vo filme už dávno nevidel a mrzí ma to, ale vyznenie filmu totálne kazí práve on. Je to síce decko, ale možno práve preto... Aby matka takto tupo šialene hájila krpca, uprednostňovala jeho názor pred názorom všetkých ostatných (niet divu, že je stále sama), dovolila mu rýpať do všetkého a byť vzorovým príkladom drzosti (a americkej mládeže) a tak podobne...toto všetko ma tak počas sledovania filmu dožieralo, že nemožno hodnotiť vyššie.