Jedním slovem román (2006) (studentský film)

Kraťas, jehož hlavní předností je komentář Jana Přeučila.

Král Kalifornie (2007)

Tenhle film mě opravdu překvapil, asi protože jsem od něj nečekal. Vlastně trochu zřeštěný příběh o hledání ve kterém exceluje skvělá Even Rachel Wood a rostomilý, řádně zarostlý Michalel Douglas. Mike Cahill rozhodně překvapil a už se těším na jeho další film.

Zátoka ticha (2004)

Zajímavý film o jednom plánu, jehož důsledky tragicky poznamenají všechny zůčastněné. Škoda ale druhé poloviny filmu, jejíž nevyjasněnost bohužel snižuje celkový účinek filmu.

300: Bitva u Thermopyl (2006)

Vlastně ani nevím jak ohodnotit tehnle film. Příběh hodně jednoduchý, herecké projevy vyhrocené, vyhrocená brutalita, testoteron v každém záběru. Na druhou stranu tu je ohromující výtvarné zpracování. Nádherné, takřka oživlé obrazy na hranici mýtu a pohádky, úderná hudba a střih. Především díky tomu, že zde není žádný podobný film (Sin City je jiná kategorie), získává 300 body navíc.

Strážci - Watchmen (2009)

Komiks jsem nečetl, takže svět Watchmenů byl pro mě nový, přesto jsem neměl problém s orientací v ději, což velmi oceňuju. Že byl problém převést takto komplikované dílo na plátno je jasné a podle mě to Snyder zvládnul dobře. Watchmen je opravdu netradiční komiksový film. Místo rozmáchlé akce sází na zajímavé postavy a někdy takřka filosofické dialogy. Přesto i přes svoji délku nenudí. Díky R raitingu si film může dovolit ostřejší pasáže což mu rozhodně prospívá. To co bych snad vytknul je to, že mi chybělo bližší představení minulosti Sůvy a Ozymandise, což je však díky již tak nafouknuté délce filmu pochopitelné. Snad se dočkáme ještě delší režisérské verze.

Best of Bowie (2002) (video kompilace)

30 let hudebního chameleona na dvou plackách.

Akumulátor 1 (1994)

I když mi na filmu pár věcí vadí, tak právě jeho originalita, filmové nápady a to, že tak odlišuje od ostatní české filmové produkce 90.let mě nutí hodnotit plným počtem. Některé scény jsou opravdu nezapomenutelné, navíc použíté nedigitální triky jsou prostě výborný. Škoda že film neprávem zapadl a bývá ve Svěrákově filmografii trochu přehlížen.

Gran Torino (2008)

Clint Eastwood je bůh. S každým dalším filmem dokazuje, že již dávno překročil hranici mezi hercem/režisérem a filmovým klasikem. V tomto filmu vlastně přináší zdánlivě obyčejný příběh starého mrzutého válečného veterána, pro kterého je současný svět již cizí. Stejně tak se odcizil i vlastní rodině. Dovedu si představit co by s podobným námětem udělal tuctový režisér. Ne tak Clint. Především díky jeho citlivé režii a svělému herectví tu máme film, který musí oslovit každého, kdo dokáže ucenit silný příběh, jehož síla není nespočívá v emocích projevených na plátně, ale v nás.

Ano, šéfe! (2009) (pořad)

Zdeněk Pohlreich naštěstí nejde do do extrému Gordona Ramsaye, ale i tak dokáže přesně vyjádřit v čem je problém dnešních českých restaurací. Zajímavý i když trochu smutný pohled. Je vidět, že jde hlavně o emoce a vaření je až na druhém místě. Na druhou stranu určitě i díky Zdeňku Pohlreichovi nejde o nudu a tak snad pořad poslouží k tomu, že vám přístě nebude jedno co vám přinesou na stůl.