Nouzový východ (2008)

Ač jsem byl ze začátku trochu znuděný, tak výborná Kate Winslet a Leonardo DiCaprico mě přinutil dívat se dále s čím dál tím větší zaujetím. Film opravdu stojí především na jejich uvěřitelném herectví, protože příběh sám jen jen variace na podobné příběhy o hledání cesty ze sterotypu života.

Transformers (2007)

Efektní režie Michela Baye, skvělé triky ILM a charisma Shia LaBeouf se spojily v téměř dokonalém akčním filmu.

Kdo z koho (1999)

Tenhle film byl pro mě celkem přijemné překvapení. Velmi ironická komedie ze středoškolského prostředí. Dobře vybraní herci v čele s Matthew Broderickem řešící své zdánlivě důležité problémy. Škoda, že potenciál některých vedlejších postav zůstal nevyužit. Výsledenému hodnocení tak pomáhá pěkná kamera a hudba.

Spider-Man 3 (2007)

Tak tohle si Spiderman nezasloužil. Po výborné dvojce je tohle opravdu zklamání. Chvíle mi jsem nevěděl zda nesleduji nějakou telenovelu či zase parodii, ale k smíchu to rozhodně nebylo, spíše naopak. Problém? Scénář! Takovou snůžku sentimentálních keců a klišé jsem opravdu nečekal. Nebýt celkem povedených akčních scén a pár zajímavých nápadů, hodnotil bych ještě níže. Takže 50% a doufám, že se Raimi na další pokračování raději už vykašle.

Planeta opic (2001)

Ač pro někoho je toto nové zpracování hodně rozporuplné, pro mě je však především díky Burtonově vizi a také skvělému Timu Rothovi výborným filmem. Výslednému dojmu hodně pomáhá zajímavá výprava a hudba Dannyho Elfmana. Jsem rád, že výsledný film není pouhou předělávkou původního filmu, ale přináší trošku jiný pohled na klasiku scifi žánru.

O rodičích a dětech (2007)

Výborný, přesto trochu opomínaný film, stojící především na výborně napsaných dialozích a sehrané dvojici Somr Novotný. To že jsou otec a syn jim oprvadu věříte, nejen díky fyzické podobě. Zajímavá kamera a propracovaná vizuální stránka (zvláště digitálně omládnutý Somr) spolu s výbornou hudbou dávají zapomenout na některé nedostatky, zvláště co se týče paraelního příbehu.

Teorie velkého třesku (2007) (seriál)

Nejsem ani fyzik ani matematik, takže se občas v některých tématech ztrácím, ale přesto se bavím. Zajímavé postavy, vtipné dialogy, a aktuální "geek" narážky = 20 minut bezva zábavy.