Taková normální rodinka (2008)

Bohužel, nepochopila jsem smysl tohohle filmu. Ve filmu bylo pár scén u kterých jsem se zasmála, na 90minut ale zoufale málo. Některé "vtípky" mi přišly vynucené, jen aby se mohl film nazvat komedií. Krajně nesympatická je mi však hlavní postava Kateřina, nevím proč obsazují paní Zoubkovou do rolí na které se absolutně nehodí. To že je ušlápnutá diblice jsem jí nevěřila ani v Ordinaci natož tak tady. Jedna hvězdička za vynikající Evu Holubovou a za Mádlovy xichty :)

Šestnáctiletá matka (2005) (TV film)

Krásně zpracovaný film. Herci podávají vynikající výkony, poklona obzvláště mladičké Danielle Panabaker které jsem věřila každé slovo. Na téma "mladá matka" jsem viděla dost filmů, ale jedině tenhle mě opravdu zaujal, uznávám, ten konec není nejštastnější ale zážitek mi nepokazil. Oceňuju, že se příběh neodehrává v extrémech (matka ji nevyhodila, nemusí dřít v továrně na azbest a podobně) jako to u takovýchto filmů většinou bývá. Příběh a zpracování samotné 3* ovšem za ty herecké výkony ještě jednu hvězdu přidávám a doporučuji!

Pojišťovna štěstí (2004) (seriál) odpad!

Tak začátek první řady jsem spolu s babičkou ještě jakž takž přetrpěla a seriál bych zřejmě ohodnotila dvěma slabšími hvězdičkami. Co však ale přišlo pak (a pokračovalo bohužel až do konce seriálu) se nedá popsat slovy. Protagonisté umírali jeden po druhém, hlavní hrdinka neustále těhotná, Etzler který se stará o čím dál tím víc dětí (koncem jich tuším bylo 5, možná 6) byl synonymem pro dokonalého muže. Stejně tak Kačenka - dokonalá žena, krásná, inteligentní, bohatá...co spí s otcem svého exmanžela, pak se svým doktorem, pak s milionářem a nakonec skončí s pasáčkem vepřů a stále je stejně dokonalá. Děj měl být napínavý, působil však spíš jako zoufalá snaha o udržení diváka. Tenhle seriál hodnotím jako totální odpad protože je to zesměšnění všech herců kteří se na něm podílí (no, všech možná ne, od Kačenky Brožové jsem víc nečekala)

Adéla ještě nevečeřela (1978)

Parodii jako je tahle můžou natočit jen češi :) Pana Lipského si jako režiséra velice váží a stejně jako v dalších filmech zde dokazuje svůj cit pro režírování. Hlášky a scénky (sjezd schodů po tácu jsem si pouštěla stále dokolečka :) ) a úchvatná paní Konvalinková a její "Ach, Vy muži..." dělají film nesmrtelným. A k Nickovi snad není co napsat... Jednoduše VYNIKAJÍCÍ!

Faunův labyrint (2006)

Velice zvláštní příběh, původně jsem se na něj dívala jako na pohádku, avšak po prvních pár minutách jsem změnila názor. Už prostředí ve kterém se příběh odehrává je dosti drsné, některé scény až příliš brutální ale tyto extrémy dělají z filmu něco zvláštního a neobvyklého. Naprosto mě uchvátily hororové masky, od začátku jsem přemýšlela zda je onen faun hodný nebo zlý. Vlastně ani po několikanásobném shlédnutí filmu si tím nejsem 100% jistá. Film se okamžitě zařadil mezi mé nejoblíběnější filmy vůbec, protože jestli existuje pohádkový svět, pohádkové bytosti, tak vypadají přesně takhle. Na konci jsem uronila slzu...ne jednu. Víc "pohádek" jako je tato!