Pojišťovna štěstí (TV seriál)

• SK název

Poisťovňa šťastia

Drama / Rodinný / Romantický

Česko, 2004, 56x50 min

Jiří Adamec

Eva Papoušková

Miroslav Etzler, Kateřina Brožová, Petr Nárožný, Evelyna Steimarová, Jiřina Bohdalová, Jiřina Jirásková, Jiří Dvořák, Jan Šťastný, Igor Bareš, Vojtěch Kotek, Zdeněk Žák, Nikol Štíbrová, Alena Antalová, Tereza Kostková, Sandra Nováková, Tomáš Valík, Barbora Munzarová, Jan Čenský, Jaromír Hanzlík, Yvetta Blanarovičová, Petr Kostka, Lumír Olšovský, Daniel Rous, Libuše Švormová, Jan Teplý st., Pavel Trojan, Aleš Háma, Petr Oliva, Ladislav Trojan, Dana Syslová, Marcel Vašinka, Jiří Wohanka, Pavel Rímský, Martin Štěpánek, Kamila Špráchalová, Markéta Pokorná, David Prachař, Martina Válková, Vlastina Svátková, Markéta Frösslová, Vlastimil Zavřel, Monika Kvasničková, Michaela Ochotská, Vít Pešina, Ludmila Zábršová-Molínová, Miroslav Hrabě, Lenka Šindelářová, Jitka Schneiderová, Kryštof Nohýnek, Veronika Freimanová, Kateřina Winterová, Johana Krtičková, Leonard Hädler Stirský, Pavol Jurišta, Andrea Kulasová, Radka Fišarová, Dagmar Čárová, Petr Svárovský, Alois Švehlík, Dana Homolová, Olga Michálková, Alena Procházková, Yvetta Kornová, Jindřich Hrdý, Ivan Hruška, Dana Bartůňková, Pavel Soukup, Daniela Bartáková, Jana Jiskrová, Filip Blažek, Gabriela Filippi, Lucie Štěpánková, Kristýna Hrušínská, Radim Kalvoda, Jaroslava Brousková, Václav Svoboda, Miriam Kantorková, Stanislava Jachnická, Barbora Fišerová, Václav Knop, Václav Mareš, Jitka Sedláčková, Jan Kalous, Šárka Ullrichová, Martin Švec, František Němec, Marcela Nohýnková, Ladislav Županič, Jaroslava Obermaierová, Vladislav Beneš, Václav Legner, Petr Pelzer, Věra Uzelacová, Jindřich Hinke, Eva Reiterová, Ondřej Brzobohatý, Jiří Schwarz, Otto Rošetzký, Hana Igonda Ševčíková, Michaela Mišková, Radoslava Stupková-Boháčová, Karel Greif, Rostislav Kuba, Denisa Kubová, Ondřej Kepka, Eva Jiroušková, Jana Švandová, Antonie Talacková, Marcel Rošetzký, Vanda Hybnerová, Tomáš Juřička, Monika Žáková, Lída Vlášková, Jiří Havel, Miroslava Pleštilová, Veronika Renčová, Marie Málková, Zdeněk Sedláček, Jan Fiala, Hana Sršňová, Jan Potměšil, Klára Sedláčková-Oltová, Václav Veselý, Jiří Kaftan, Taťjana Medvecká, Helena Karochová, Antonín Navrátil, Ivo Kubečka, Zdeněk Srstka, Jiří Čapka, Soňa Dvořáková, Zorita Azrak, Jan Nemejovský, Marta Krampolová, Josef Hervert, Petr Koutecký, Sabina Schulzová, Jan Szymik, Jakub Stádník, Otta Tesař, Veronika Janků, Nikol Prokešová, Lukáš Homola, Markéta Richterová, Karel Hanzálek, Martin César, Jasmine Anna Adamcová, Roman Havelka, Michal Koubek, Jakub Jech, Jiří Stanislav, Tomáš Racek, Anna Fixová, Martin Šverma, Petr Srna, Jarmila Vlčková, Barbora Petrová, Tereza Helšusová, Kajetán Písařovic, Veronika Zelníčková, Jakub Štěpán, Pavel Tomanka

• golfista

Po hrozném prvním a části druhého dílu jsem teď náhodou uviděl část dalšího dílu - a není to zase TAK strašný :)(12.9.2004)

• Gemini

Lidi, buďte rádi že to nejsou další Rodinná Pouta, když už nic jiného, jsme aspoň ušetřeni příšerného přehrávání (nezapomenutelné Krejčířovo „Tak mu dáme sodu.“ za všechny) a klaustrofobních kulis.;) Alespoň se herci o kterých se teď zas tolik nemluví vynesou do popředí zájmu (podobně jako ti co se objeví třeba v Kameňáku) a dost velká část veřejnosti (ta jejíž IQ po příchodu ze zaměstnání klesá někam k velikosti bot...) si to přežvejká ke své spokojenosti a může jít po skončení dílu v klidu na kutě, protože v souladu s požadavky na (možná až příliš) nenáročnou podívanou Pojišťovna projde jedním uchem tam a druhým ven...zaplaťpámbu za to:) Tak, to bychom měli věci, které by se v průběhu seriálu neměly moc změnit a tak bych přešel k aktuálnímu stavu – strhující tempo, které seriál nasazuje hned v prvním dílu, se takřka vyrovná 24 Hodinám:) No dobře, trochu vážněji...události, které Pojišťovně slouží jako rozjezdové, jsou poměrně dost drsné, obzvlášť co se dějové linie okolo Aleny Antalové týká, ale to by v tom byl čert aby se všechno ještě třikrát naruby nepřevrátilo;) Kateřina Brožová hraje svou roli paničky od pana generálního velice hezky, to že je scénářem a režisérem vedena k tomu, aby po pozdně nočním příchodu své možná už ne tak nevinné dcerky a katastrofálním konkurzu na hospodyni nově nabytého vysněného domečku (teda spíš zámečku:)), o pokaženém a krásně rozhádaném stěhování ani nemluvě, ráno připlula do jídelny v lehké košilce a dala se skoro na chleba natírat, je už věc jiná...i když na to co si o seriálu pomyslíte to má vliv zhruba stejný jako minisukňová asistentka v sídle titulní pojišťovny – hezky se na to kouká ale nevěřili byste tomu ani „dobrý den“:) Jen jsem zvědav kdy nás autoři seznámí s (odhadem tak třicetiletým) přítelem roztomilé lolitky Nikol Štíbrové:) Ale dejme tomu čas, třeba se všechno radikálně zlepší...haha, taky tomu věříte, že? Ono při poslechu titulní znělky by člověk uvěřil lecčemu...když už chcete točit nikoliv telenovelu, ale rovnou teleromán, mohli byste se poučit o tom jak má taková poutavá znělka vypadat, dobrých příkladů naštěstí není málo... No Pojišťovna nám skončila, alespoň prozatím, tak je na čase ještě ten komentář krapet natáhnout. Některé dějové předpovědi mi vyšly, některé ne. Ty klasické žánrové události se skutečně staly, dějové linie se nám prolnuly a všechno skončilo tak že to vlastně vůbec neskončilo...celkem podraz na diváka, ale "komerčně" zcela přirozený jev. Jen jsem zvědav jakých nových postav se dočkáme v Pojišťovně II... Závěr? Narozdíl od Rodinných Pout jsem byl ochotný tohle jednou týdně přežít. Pravda, sice jen ve společnosti své přítelkyně, ale co už;) Druhou sérii jsem však již s díky odmítl, ale mám takový dojem, že jsem tím nic neztratil, ba naopak získal...a třetí série u mě budí úšklebek už samotnými ukázkami, a oko mi vždycky začne slzet jako kdybych v něm měl šponu...však to celé je jen o komerčním šponování, tak co by ne, že:) Pokud vše skončí tou třetí sérií, jsem ochoten dát celku dvě hvězdy - za to, že to nevypadá jako RPčka... but id didn't, takže výsledkem je "krásná" hvězda jediná.(13.9.2004)

• Tosim

Ze začátku naprosto průměrný seriál, okořeněný jak strašnými hereckými výkony (Brožová), tak těmi průměrnými (bohužel Alenka Antalová), i vynikajícími (Igor Bareš). Svět patří ženám, četl jsem v glose MF Dnes paní Spáčilové, scénáristka seriálu je žena a občas se mi zdálo, že nás chce nečekanými dějovými zvraty spíše bezúčelně šokovat...a o druhé řadě to platí snad dvojnásob...ještě pár takových dementních úmrtí a nebude vám tam mít kdo hrát, paní Papoušková! :-((4.11.2004)

• Radyo

Stačí, že v tom hraje Brožová a hodnocení padá hned o 2 hvězdičky dolů.(5.4.2012)

• Isherwood

Nechtěl jsem být géniem, jenž po třech záběrech pozná, že jde o absolutní shit, a tak jsem jednoho nudného večera na privátě, kde jedinou stanicí, která jde na staré televizi chytit (rozuměj: nejmenší podíl zrnitosti), okusil jak se pojišťuje štěstí. Nejsem přítelem vykonstruovaných scénářů, občas mohou být i chytré, ale tady z toho čouhá všude jenom hloupoučká a naivní husičkovitost, o tom, jak jsou všichni rozvedení a furt se mezi sebou „čenžují“. Když pak člověk vidí, jak režisér Adamec vede i ty nejlepší herce (Etzler) k tomu, aby se rovnali i těm největším loserům (Brožová), je člověku až smutno. Do toho občas někdo z nich vycedí řečnickou perlu, hodnou vytesání do kamene, a každému dojde, že tady je opravdu dno. A aby epizoda trvala téměř to samé, co standardní film, to už se můžeme rovnou vrátit do středověké mučírny.(20.9.2007)

• Matty

Varování ministerstva zdravotnictví: sledování Pojišťovny štěstí může vážně narušit vaší psychickou rovnováhu.Zajímavé komentáře: Hal_Moore, Bebacek, Deimos, KillerZeli, Milwa(7.3.2005)

• gouryella

Zas tak hrozný jako třeba Rodinná pouta to není, ale přesto nemám sílu dívat se více než na dva díly :-))(11.10.2004)

• Renton

Slabota a nuda, co víc si (ne)přát..!?:)(20.9.2004)

• Malarkey

Co na tom ten necelý milión a půl diváků vidí...jinak řečeno zde je vidět stupeň kvality seriálů současné doby na televizích...Už i na tu znělku jsem alergickej...(0%)(13.9.2006)

• Pohrobek

Není to až tak strašné, ale to jsem zatím nic neviděl. Každou neděli, kdy hraji na klavír, však musím tento seriál poslouchat, protože moje sestry v tento večer nic lepšího v programu nenajdou. Co jsem slyšel, tak se tu odehrávají pořádné dějové zvraty a dialogy také asi o něčem jsou. Nejlépe působí, když občas zaslechnu nějaký známý herecký hlas, pak si alespoň myslím, že právě běží film s jakousi úrovní.(22.11.2004)

• DaViD´82

VéKáVéčka, Ordinace, Ulice... Kde jste?(7.11.2004)

• TheMaker

:::::::::::::::::::: Už to skončilo ??? Řekněte ano, řekněte ano. Prosíííííím !!!!!!! :::::::::::::::::::(3.1.2009)

• Karlos80

A vesele se točí dál, tedy, když je chuť, tu, ostatně, asi mají všici protagonisté včetně samotného režiséra Adamce. Když si uvědomím, co tato slátanina stojí, co zaměstná herců (tady spíš neherců, různých známých, dítek herců nebo přímo komparsistů), tak je mi opravdu blivno. Že se mě ptáte, za co jsem dal tu jednu hvězdu? Odpovím vám, že jen jen za paní hospodyni Kekulovou (práce všeho druhu), jinak to stojí za starou belu počínaje vždy nějak narychlo spatlaným scénářem, kýčovitými dialogy, klišovitými scénami a vskutku originélními kulisami konče. Krom již zmíněné paní Kekulové (Jiřina Jirásková) nebo Petra Nárožného jsem v těch pár dílech, co jsem zhlédl, jsem naprosto nikomu z herců nevěřil. Jsou ale i horší, pravda, takový RP, Růžová zahrada, Ulice, Letiště nebo Bazén, radši no-comment. Když se vám něco nelíbí (tak jako mně), tak honem rychle od toho než bude pozdě a vtáhne vás to úplně samo. Podle tohoto systému jsou ostatně tyto citově a emočně prostoduché seriály dělány. Ruce pryč, mé suché oko si radši zachovám, a to mokré přenechám jiným:-)(21.9.2007)

• Boss321

Bože můj, než natočit takovýhle paskvil, tak proč radši peníze vynaložené na natáčení nedají na charitu???(13.9.2007)

• Zeck

Strašně rád bych se zbavil komplexu z nováckých "úspěšných" seriálů. Jenže ono to nejde, protože co seriál, to odpad. Jak na tohle může koukat v průměru 1,5 mil. diváků nechápu. Divácký vkus je v prdeli. Na jednu stranu odsuzování amerických seriálů plných násilí a krve, na druhou opěvování sraček typu Ordinace, Pojišťovna... kde tohle skončí.(9.5.2008)

• Brouk

Adamec Adamec... DAS IST HRŮZA.... Už nikdy!!! Ač nerad, viděl jsem další díl a není odpad jako odpad... aspoň jedna * místo úplného nic.(14.9.2004)

• Dudek

Říkal jsem si, že mezi všemi těmi českými seriály to není až tak hrozné, což ale nic neměnilo na faktu, že se na to dívat prostě nedalo. Většina rodiny však měla jiný názor, zdálo se jim to fajn, ba dokonce výborné a nebyla v tom sama, přišel totiž divácký úspěch, který tvůrce donutil přijít s novou řadou, což byl krok vedle. Teď dokonce i babička tvrdí, že tohle sledovat nebude. Proč by také měla, když jí obden běží mnohem lepší Ordinace v růžové zahradě.(25.10.2006)

• Psema

PURE EVIL(16.10.2007)

• ScreamJay

Nechtěl sem tohle novácké veledílo odepsat hned po prvním díle a tak jsem si počkal ještě na jeden. Co se na mém názoru změnilo? No vlastně téměř nic. Ta celková suma, kterou seriál stál patrně hovoří za platy herců, nikoliv za zpracování, techniku a celkové pojetí. Jasně viditelná snaha útočit na divákovo citové já, ždímat ho, žvejkat ho jako obrovskou žvýkačku. Plusem je zařazení několika komických momentů, které ale v kontextu zapadají stejně jako klíče do kanálů. Pan Adamec asi při natáčení hledal stranickou legitimaci a už se nedíval co to vlastně točí. Od avizovaného projektu se tak nepatrně vzdálil, matematicky asi jen o 350stupňů. V porovnání s telenovelbrakem Rodinná pouta jde ale přeci jen o stupínek lepší „počin“. Alespoň ta umělost a tahákovitost (to je tehdy, když máte pocit, že postava čte text z taháku jenž má namalovaný na ruce) se sem nedostala. Ovšem práce střihu a kamery je žalostným příkladem toho, jak by se to rozhodně dělat nemělo. Herecky je to jako u ožralýho DJe, který furt omílá jednu a tu samou desku a občas jí popožene řádně odpíchnutou šavlí. Tedy pořád ty samí tváře, který už leckomu lezou krkem. Všudypřítomná reklama a pompézní akce a soutěže pak nemůžou tyhle nedostatky bloknout nebo vymazat. To je pak trapárna, jenž chce seriál posunout tam, kam rozhodně nepatří.(21.9.2004)

• Mertax

S kvalitním dílem to nemá nic společného až na pár (doslova pár) dobrých herců, ale viděla jsem celou první sérii. Trochu vtipná byla jen stará Kekulová, jinak bída. Když to srovnám s Pouty, Ulicí nebo Ordinací, vychází to pro mě jako vítěz. Mezi slepými jednookým králem...(30.8.2006)

<< předchozí 1 2 3 4 6 10 15 19