Mezi vlky (2011)

Očekával jsem souboj o holé přežití. Sice tam něco na ten způsob bylo, ale až v pozadí pro mě zbytečných plků a vzpomínek. Nebyl bych až tak skeptický ke ztvárnění vlků. Četl jsem zde hodně kritiky, ale vzpomeňte na Čelisti, kde ze žraloka udělali také to, co není. Pravdou ovšem zůstává, že místo aby ve mě strach gradoval, tak měl opačnou tendenci. Věřím, že spousta z nás by rádo vidělo jiné pojetí. Dokoukat se to dá, ale pokud to někdo nevydrží, o nic nepřijde.

Vyměřený čas (2011)

Hodnocení uživatelů přesně vypovídá o mém pocitu. Na jednu stranu solidní pojetí nové měny, ale na tu druhou slabý děj, který postupem času přebíhá z jedné zóny na druhou, div jsem se neztrácel. To nemluvím o tom, jak složitý byl přesun na začátku. Dalo se z toho vymáčknout víc.

Moneyball (2011)

Impozantní sportovní snímek z jeho zákulisí. Snad se někdy dočkám ještě většího ztvárnění sportovního zákulisí, více podobné tomu reálnému dění. Velmi jsem si oblíbil song The Show.

Pelíšky (1999)

Nikdy neomrzí. Pro mě ta pravá vánoční klasika :-).

Teror (2011)

Což o to, Cage s Kidman se zhostily rolí, jak jim velí jejich um. Ale co tam předváděli ti "lupiči", byla prezentace jak to nedělat.

Drive (2011)

Scénář hodný pro Arnolda :-). Těžko se hodnotí něco, co se jen tak line, jakoby nic. Sem tam nějaký ten výstřel, kopanec. Hlavně však láskyplné pohledy s imponující hudbou, které ve mně vzbuzují podobné pocity. Suma sumárum 3+

Harry Potter a Relikvie smrti - část 2 (2011)

Co jsem si myslel? Že snad dojde ke změně a dostane se mi něčeho víc, než jsem byl do teď svědkem? Pořád je to ta stejná příchuť a náboj. Natočeno to není špatně, jen jsem byl naivní a myslel si, že poslední díl mě nadchne podobně jako X-Men: První třída. Nestalo se. Pořád je to jen ten průměr. Omlouvám se fanouškům, ale nejde dát víc.

Transformers 3 (2011)

Dát plný stav může jen nadšenec autobotů a dalších měnících se autíček. A mezi ty já se řadím. Byl jsem přikovaný k sedadlu celou dobu, což je u mě umění. Ano, už se nám tu opakuje snad vše, co jsme viděli. Jenže mě by neomrzela snad ani desátá řada, které bych hodil výdělek snad už jen já a pár podobných :-). Snad jen malá výtka. Snaha strkat vtipné proslovy a dialogy do "každé 5. scény" je už opravdu moc. Mimochodem Rosie Huntington-Whiteley alias Carly je kus. A mě velmi mile překvapila, na to jak se všude šuškalo, že bez Megan to nebude ono.

Statečné srdce (1995)

Nejlepší, nejoblíbenější, nejdokonalejší. Zrada bolí, pro lásku se mstí, za víru se bojuje. Jednoduše - má jednička ;).

Zdrojový kód (2011)

Stručné, přímé, výstižné, překvapivé. Těším se na další práci Duncana Jonese.