Pád do ticha (2003)

Bomba! Nikdo jiný neumí napsat scénář tak, jako samotný život. Obdivuhodné, čeho je člověk schopný.

Wolverine (2013)

Hugh Jackman je nadupaný a samotný by stál za plné hodnocení, ale to je tak vše.

Nepřemožitelný (2006)

Sportovní žánr a ještě podle skutečné události. Nemohl jsem zůstat v klidu. Kdo nechová ve svém srdci pravé fandovství, neocení příběh, ale bude hledat jednoduchost, předvídatelnost a kdo ví co ještě.

Zlomené město (2013)

Celkem nic se neděje. Jen samotný konec může uchvátit, jak má politická svině vše promyšlené. Jako bych se koukal na zprávy v sedm :). Jen s tím rozdílem, že nebude zatčen.

Jack Reacher: Poslední výstřel (2012)

Proč mám tak moc rozporuplné pocity? I když akce je jako šafránu, tak i přesto se mi určité pasáže líbily. Chvílemi jsem nevěřícně kroutil hlavou. Chvílemi jsem jí pokyvoval. Ještě včera bych dal dvě, ale s odstupem času uznávám, že i tento vlažný film si zaslouží být v průměru.

Koupili jsme ZOO (2011)

Nevzpomínám si, že by mě kdy jindy chytlo něco emotivněji než toto. Vše tak sladěné, že jsem si skoro nevydechnul. Díky (:

Temný rytíř povstal (2012)

Po druhém zhlédnutí musím přidat hvězdu navíc. Užil jsem si to víc, mrazilo mě víc. Časově mi ani nepřišlo, že koukám skoro tři hodiny. Děj se přelévá z klidu do akce. Prostě vydechnete a už se to zase valí. Nolanovi záporáci jsou jednoduše skvělí. Bane se může zařadit po bok Jokera. Hlas skoro boží :), ale neuškodilo by mu, vyhýbat se dlouhým proslovům. Jakmile měl dlouhou řeč, už se mi ten hlas protivil. Každopádně komu se povede natočit tak výbornou trilogii?

Prometheus (2012)

Ne, ne, ne! Ctím respekt k tvůrcům, ale je to krok vedle. Mohli z toho rovnou vytvořit něco úplně nového a ne odkazovat na Vetřelce. Pro mě samotného velké zklamání, i když dopředu bylo avizováno, že se nebude jednat o klasickou honičku s vetřelcem. I tak jsem se těšil a koukal až do konce, zda přece jenom nedostanu malý dárek. Místo toho jsem dostal obří facku, kterou posuďte každý sám. Abych nebyl jen skeptik, tak famózní představení předvádí Michael Fassbender v roli Davida. Na toho bylo radost se koukat. Co se týče hudebního podtextu - hrůza. Pokud má dojít k pokračování, tak Vás toužebně prosím. Vraťme se k tomu, co fungovalo.

Hunger Games (2012)

Hunger Games měl neskutečný náběh, stát se jedním z nejlepších filmů vůbec (zkušenější možná budou polemizovat). Avšak co předváděl kameraman mě nutilo kroutit hlavou a zavírat oči, protože v kině na velkém plátně z toho bolely oči. Do rukou to musel dostat adolescent s nevybouřenými hormony. A romantické vyústění v poslední půlhodině uvalilo celý příběh do zajetých kolejí dnešní doby. Pro mě 3/4 filmu ano, zbytek nuda a kamera tristní.