Temný úsvit (2006)

Konec dojemný, ale jinak o ničem. Užitečného snímku by podle mě bylo tak na 20-30 minut, bohužel. Bale nemůže být voják a silně se to promítlo na kvalitě.

X-Men: První třída (2011)

Vůbec mi po skončení nevadilo, že jsem dopředu věděl, jak děj bude postupovat. Nástup Magneta na scénu? Dominantnost sama :-). Raven? Dokonalost sama :-). A už jen to, že se objevil Wolverin (i když jen na pár vteřin) dokázalo vyvolat u diváků v kině velké emoce (u mě také). Délka přes dvě hodiny, ale nenastala chvilka, že bych se nudil. Ano, pravdou je, že někteří mutanti mi neseděli, ale taková maličkost nemohla ovlivnit mé hodnocení. Bezchybná hudba, která je pro mě důležitou součástí a jak se povede, zvedá to film o stupínek výš. Zde to sice nebylo třeba, ale i tak. Osobně jsem nečekal takový nářez. Už jen z toho důvodu, že X-Meny jsem hodnotil průměrně. Vřele doporučuji.

96 hodin (2008)

Hlavně za přímočarost. Krom začátku žádné bezduché tlachání.

Umučení Krista (2004)

Zbytečně dlouhé. Určitě by se to obešlo bez čtvrt hodiny minimálně. I bych věřil, že kdysi byli lidé takoví fanatici a byli něčeho podobného schopni. I když si myslím, že kromě toho naturalistického bičování, vidíme podobné scény v každém druhém filmu.

Úhel pohledu (2008)

Škoda, že nevydržela laťka nasazená ze začátku. Jak se blížil konec, tak se vše protahovalo a těžko uvěřit, že by to mohlo časově vycházet. Už jsem si začínal myslet, že se dočkám smrti prezidenta, ale oni se z toho nakonec vykroutili.

Všemocný (2011)

Nemůžu si pomoct, tohle už jsem viděl (Zastav a nepřežiješ). Droga jako hlavní element příběhu. Většímu hodnocení brání skutečnost, že se dokázal zbavit závislosti. Zde bych si představoval reálnější konec. V průběhu, když nedostane pilulku, má kolabující stavy, aby nakonec přežil pouze s pozitivními následky?

Robin Hood (2010)

Samozřejmě, že většina očekávala podobný nářez v podobě Gladiátora (od toho se asi odvíjí to hodnocení), ale podle mě skvělé ztvárnění sherwoodského zbojníka. Neopírá se o původní znění legendy, což nenutí přemýšlet zda ano či ne. Navíc výkon Russella se hodně blížil Maximovi. Prostě dvojice Scott, Crowe předvedli, že i na starší výtvory se dá navázat.

Predátoři (2010)

Zděšení!!! Po nemastném neslaném začátku dostávám těžký direkt. Takovou kopii filmu jsem snad nezažil. Od samotného děje až po hudbu. No tak to je nářez! Arnold Schwarzenegger = Adrien Brody, Sony Landham = Louis Ozawa Changchien a mohl bych pokračovat (kdo zná a viděl, určitě ví). Tím nechci snižovat herecké výkony, ale když děláte někomu kopii... . Mezitím naklusají na scénu nějací "predatopsi". Co to má být?! Mazlíček predátora? Proboha, vždyť má lovit trofeje a ne se tulit. Na co při tom scénáři mysleli. Tragédii dokumentuje samotný predátor, který je neschopný poradit si s břídily typu Fishburna atd. . Samotný fakt, že si konci kluci div nedají pusu, je otřesný. Suma sumárum půl hvězdy. Nemilovat tohoto mimozemského maníka, nedostal by ani to. Budeme se muset smířit s faktem, že starý dobrý Predátor (1987) je špička ledovce, který už dávno roztál.