Ženy v pokušení (2010)

Příjemná komedie s řadou kvalitních českých herců, ze kterých vyčnívají obě hlavní hrdinky Eliška Balzerová a Lenka Vlasáková. Příběh je lehce stravitelný a vlévá krev do žil především ženám středního věku. V případě mužů sice nejde o film, který zaujme místo v soukromé sbírce, ale určitě minimálně první shlédnutí potěší.

Terminátor 2: Den zúčtování (1991)

Snímek lze použít jako etalon pro ostatní tvůrce akčních filmů. Čistá akce na vás utočí téměř z každého milimetru filmového pásu. Terminátor 2 a Arnold Schwarzenegger se tímto navzájem posunuli do nesmrtelných výšin hollywoodského nebe. Je až neuvěřitelné, že hlavní hrdina nejakčnějšího z nejakčnějších filmů nemusí ke své slávě zabít jediného protivníka (kromě T-1000) a říct nic drsnějšího než „vychladni balíku“.

Forrest Gump (1994)

Režisér Robert Zemeckis stvořil jedinečný produkt, při jehož shlédnutí divák s velkým potěšením vnímá všechny jeho přísady. Film je svojí žánrovostí natolik komplexní, že osloví jak nenapravitelné romantiky, dokumentaristy National Geographic, tak i válečné veterány z Vietnamu. Na vše dohlíží v životní formě hrající Tom Hanks a Gary Sinise, přičemž druhý jmenovaný dokonce bez dolních končetin. Výsledný dojem umocňuje vkusný soundtrack a absence obvyklého happy endu. Ruku na srdce, kolikrát vás někdo dokáže přimět na chvilku závidět retardovanému člověku jeho cestu životem?

Predátoři (2010)

Při cestě do kina jsem si přál, aby si tento další z rodiny filmů o mimozemském lovci přivlastnil vše dobré co přineslo slávu původnímu filmu s nedostižným Arnoldem. Tvůrci jako by mě však vyslyšeli až příliš doslova a mnoho zápletek zjevně okopírovali. Na druhou stranu možná díky bohu, protože ostatní scény typu bojovníka Jakuzi, který se prohání po džungli ve skvěle padnoucím obleku a bos, aby si neušpinil lakýrky, je k smíchu. Jednu hvězdičku uděluji za použití původního a notoricky známého hudebního doprovodu, který šroubuje celkovou atmosféru filmu vzhůru. Druhá hvězda je za technické zpracování, které nepůsobí béčkové a za občasné herectví osazenstva.