Zrození Planety opic (2011)

Zdařilé technické zpracování a lidská zvědavost jak se rozvíjí respektive jak začal známý příběh o planetě opic jsou hlavními motory snímku. Smutnější už je fakt, že nejlepší herecké výkony patří animovaným opicím. Osobně mi také vadí, že film samotný na konci působí jako pouze uvodní díl několika dílné série o zrodu planety opic a rozhodně tak na všechny otázky, se kterými jsem si film pouštěl, neodpoví.

Captain America: První Avenger (2011)

V poslední době nejslabší Marvelovka co jsem viděl. Děj mě nedokázal přikovat před obrazovku a pár krát jsem se málem přestal dívat úplně. Nechci říct, že jde o vyložený odpad, třeba technické zpracování je na úrovni, ale to už dnes zdaleka nestačí. Někoho může zaujmout herecké obsazení, kde nejsou špatná jména, ale kromě záporáka Huga Weavinga mě nikdo nepřesvědčil.

Vřískot 4 (2011)

Stále to samé a když už to je po čtvrté tak to nefunguje. Pozitivní je obsazení starých známých tvaří v klíčových rolích, ale jinak je film až příliš čitelný. Průhledné předhazovaní možných padouchů směřující k šokujícímu odhalení či fake lekavé momenty při každém otočení nebo otevření dveří jsou jen příkladem na čem snímek stojí. Pokud jste se ale stále po třech dílech nenabažili uspokojení se může dostavit, ale lépe snad nechat již legendu odpočívat.

Thor (2011)

Další komiksová hra na hrdiny plná fantaskních postav, scén i motivů. Pro fanoušky Marvelovek povinost, která je nezklame a zapadne zdařile mezi Iron Many, Hulky či Transformers. Ovšem ruce pryč pokud máte kopřivku z příliš fantasy snímků parazitujících na bájných povídkách prahnouce po zisku. Sáj jsem někde uprostřed a proto slušné tři hvězdy.

Mrtvý vesmír: Po katastrofě (2011)

Příběh a scénář je fajn, ale volba animace pokulhává. Použít více různých animací je zajímavý nápad, ale zde se to nesetkalo příliš s úspěchem. Animace ve flashbacích je slušná, ale nedosahuje kvalit předchozího dílu. Počítačová animace se mírně řečeno nehodí. I tak jde ovšem o slušný zážitek a to pžedevším pro fanoušky herní předlohy.

Mrtvý vesmír (2008)

Velmi poctivé tři hvězdy. Mile mě překvapilo jak se film drží herní předlohy dějově a zároveň se snaží přiblížit i její hutné atmosféře. Zvolený styl animace je hezky koukatelný a snímku sluší. Děj má spád, správně graduje a smysluplně končí. To samo o sobě není vždy samozřejmé.

Na doraz (2010)

Je poznat rukopis režiséra Road Trip, ale není to míněno jako mínus. Naopak je Na Doraz minimálně stejně zábavný, hlavní hrdinové se výborně doplňují a své si odehrál i Jamie Foxx. Výsledkem je skutečně zábavná road-movie komedie, která to trošku hraje i na city.

Carlitova cesta (1993)

Al Pacino hraje gangsetra tak lehce, že jím snad sám někdy byl. Napívaný i dojemný příběh zároveň o cestě za vykoupením sama sebe ani ve výsledku nemohl skončit jinak než skončil. Zápletka je tak uvěřitelná a nejden divák v ní utone. Scénář se pozvolna rozvíjí a graduje až na konci litujete, že je konec.

Ultramarines: A Warhammer 40,000 Movie (2010)

Napínavý animák s výbornou atmosférou a přímočarým tahem na branku. Jednoduchá, ale tím víc přehledná zápletka je spíše výhodou. Technická kvalita zpracování sice nesoupeří s animáky od Pixaru, ale není velkým trnem v patě.

Casino Royale (2006)

Sice je Bond stále nesmrtelný, alespoň už však umí cedit krev. Příběh má spád a jen málo míst k oddychu. Daniel Craig sice vybočuje z prototypu Jamese Bonda, ale jeho pohled je stejně omračující. Zvládá být vtipný, nekompromisní, citlivý i neoblomný. Více než důstojný zástupce Bondí série.