• Krátkometrážní
  • Hudební

Addamsova rodina 2 (2021)

Menej politických názorov, viac divotvornosti, ako minule. Možno sa niektorý tvorcovia pozastavia nad tým, že pchať všetky možné, dnes nasilu módne názory a smery, nieje vždy zárukou diváckej odovzdanosti. Toto pokračovanie tak popustilo ešte viac uzdu fantázii a prinieslo o chĺpok klasickejšie poňatie.

Agenti dementi 2 (2008)

Vezieme sa na rovnakej vlne, ako komiksová pecka z roku 2008. Čo je však problém, je to, že jednička vyždímala z námetu pravdepodobne všetko kúzlo a pokračovanie už len varilo z vody. Aj tak ale ide o superbizár dobrodružstvo, na ktoré sa treba viacmenej nastaviť.

Leng xue ren lang (1994)

Subžánru HK CAT III ( erotický, torture, revenge horor ) dávam stále šancu. V tomto ohľade to je ale asi vždy zbytočné. Žiadna doteraz videná ,,pecka´´, ma neupútala natoľko, aby som sa nejako divácky vžil. Exploiťáky žeriem, je to určitá umelecká filmová tvorba, svojský tvorcovský prednes, párty žáner i niečo pre fajnšmekrov. HK CAT III je pre mňa akási groteska plná násilia a občas aj nechceného humoru, niekedy až parodického vyznenia. Ani BLOODY BEAST ma nepresvedčil.

Pterodaktyl (2005)

Mark L. Lester točil v minulom storočí šťavnaté béčka ( CLASS OF 1984 - 1999, COMMANDO ), v tomto už len smradľavé céčka. Podľa mňa by bolo lepšie, keby tam nechali Coolia zarapovať, zrejme by to bola lepšia zábava. No okúste sami.

Bojovník od Undangu (1983)

S oficiálne priznanými 610 miliónmi divákov, ide o jeden z najnavštevovanejších snímkov ázijského kontinentu. Samozrejme, že číslo malo aj niečo spoločné s vtedajšou čínskou propagandistickou kinematografiou, kde sa vlastne ( podobne ako u nás ) dalo chodiť väčšinou na tuzemské filmy a zahraničáky sa vyberali veľmi opatrne ( to aby strana neutrpela ). Nepochybne ale ide o kvalitné remeslo, s dobrou choreografiou bojových scén a kamerou.

Anděl pomsty (1981)

Ani sa človek nečuduje, že sa po dvoch nechcených ,,preťahoch´´ stáva z krehkej čučoriedky, sličná avengerka. Najprv s rozpakmi, neskôr však so sebavedomosťou vytrénovanej asasínky, preťahuje aj ona útroby odpadu mužskej rasy. No a nefandite, že dámy?

Princezna zakletá v čase (2020)

Na území od Ašu až po Novú Sedlicu, sa už desaťročia nevedia točiť rozprávky. Ich TV inscenačný prednes, láme divácky pohľad, ich trápne herecké osadenstvo kláti divácke zmysli a ich očividné, patetické vysávanie ´´coolových´´ inokrajných námetov a spôsobov prevedenia, drtí divácku mentalitu. PRINCEZNIČKA ma vtom len uistila. Nie, proste nie. Nemáme prostriedky, nemáme rozpočet, nemáme lidi. A lepšie to už, vďaka zmýšľaniu ľudstva ako celku, to už nebude.

Střípky (2021)

Ukážka thrilleru, ktorý chce zahladiť stopy a poslať diváka na opačný smer. Nieje tak povediac svojský, niečo podobné tu už totiž bolo. Skvelé herecké obsadenie, mohlo v spojitosti s ,,iným´´, ale paradoxne aj známym prednesom, priniesť pútavú a aj oldschoolovú žánrovú zábavu. Zasadenie do roku 1990, takisto vnáša do príbehu ,,nepredigitalizovaný´´ priebeh vyšetrovania. A aj tak z toho nakoniec vznikol rozpoltený snímok.

Pekelná díra (2022)

Tam, kde Ecov román Meno Ruže kládol dôraz na detektívnu zápletku, bez nadprirodzených motívov, tam ich PEKELNÁ DIERA stavia do popredia. Možno laických divákov prvá hodina unudí, alebo znechutí, ale šikovný násilný a mysteriózne nekompromisný záver, dá telu krásne zimomriavkové šteklenie.

Snivokraj (2022)

Potenciál v oblasti detskej fantasy drámy, nebol využitý. Síce sa to tu ligoce, sny sú bláznivé a emócie sa snažia aj v divákovi prebudiť city, výsledok silno pôsobí dojmom vyumelkovanosti. Proste Netflix.